Чемпіонат Англії з футболу на задвірках

ЧЕМПИОНСКАЯ перестрілки "ЧЕЛСІ".

В принципі, такого слід було очікувати. Обидві команди не мали ніякого тиску в турнірному плані. «Уотфорд» уникнув вильоту, «Челсі» гарантував собі титул. Всі задоволені, всі розслаблені. А такий стан сприяє розкриттю потенціалу, відсутності сорому і втрати концентрації в обороні. Тільки цим варто пояснювати таку велику кількість голів. Причому не можна сказати, що команди створили безліч гольових моментів. Просто реалізація була хорошою. І якщо голи «Челсі» спочатку витікали з логіки гри, то м'ячі «Уотфорда» були більше випадковими і визначалися грубими помилками господарів. Картина гри ламалася практично після кожного голу. Не можна було виділити якийсь генеральної лінії, оскільки все ж відчувався певний наліт товариського матчу, в якому тільки окремі хлопці з однієї й іншої сторони намагалися набити собі ціну. Це і визначило настільки результативну гру. Можна бути впевненими в тому, що при наявності у команд турнірних завдань такого матчу не сталося б. А тут ще й все хеппі-ендом закінчилося для «Челсі». Чемпіони будинку отримали можливість відсвяткувати титул і красиву перемогу.

"ТОТТЕНХЕМ" на мажорній ноті попрощатися з "Уайт ХАРТ Лейн".

"ЛИВЕРПУЛЬ" - У КРОЦІ ВІД ЛІГИ ЧЕМПІОНІВ.

Після того, як в АПЛ визначилися чемпіон і всі команди, які покинули вищий дивізіон, єдина інтрига турніру - в тому, хто забере собі дві що залишилися після "Челсі" і "Тоттенхема" путівки в Лігу чемпіонів. І "Ліверпуль" взяв долю в свої руки - команді Клоппа потрібні були перемоги в двох матчах, що залишилися - над "Вест Хемом" і "Мідлсбро", і тоді ні "Арсенал", ні "МЮ" вже не змогли б нічого протиставити червоним. І ось, половина завдання виконано - та ще й в дуже переконливому стилі. В першу п'ятнадцятихвилинку команди обмінялися небезпечними моментами - у господарів з відмінною ударній позиції бив Сем Байрем, але не зміг направити м'яч у ворота, а у червоних каркас воріт "Вест Хема" потривожив Жоель Матіп, відгукнувшись на подачу з кутового. Після в матчі настало затишшя - "Ліверпуль" мав перевагу, але мав проблеми з доставкою м'яча в фінальну третину. Гості все ж вийшли вперед після провалу в обороні у "молотків" - Фонте затримався занадто глибоко на своїй половині і дозволив Старріджу, уникнувши офсайду, вийти один на один з Адріаном - шикарний пас своєму партнерові в цьому епізоді віддав Філіпа Коутіньйо.

"АРСЕНАЛ" впритул наближається до "Ліверпуля".

Важко було припустити, що «Арсеналу» вдасться розгромити на виїзді «Сток Сіті», хоч «каноніри» і вважалися явними фаворитами цієї зустрічі. Але лондонці зуміли не просто вичавити з сутички з «гончарами» потрібний результат. Вони ще й показали гідне видовище. В першу чергу в цьому плані відзначився Алексіс Санчес, який абсолютно все зробив грамотно і красиво. І пас на Озіла, коли той забивав другий гол у ворота Батленд, і удар, після якого рахунок став 1: 3. І навіть на заміну чилієць пішов майстерно: з'явився замість нього Ремзі тут же відзначився гольовою передачею. Можливо, рахунок і не був би настільки великим, покажи «Сток» більш організовану гру в атаці. Попереду у господарів щось почало виходити тільки після перерви. Агресивно діяли підопічні Марка Хьюза на початку другого тайму, непогано наступали в невеликих відрізках в середині і наприкінці. Весь інший час, демонструючи свій високий клас, гру контролювали лондонці. Правда, ніякі подвиги «канонірів» не змусили Арсена Венгера прийняти більш-менш задоволений вигляд - він прийшов на стадіон похмурим, як осінні лондонські хмари, і покинув арену з таким же виразом обличчя.

"МАНЧЕСТЕР СІТІ" вимучив перемогу НАД "Лестер".

Зумів втратив начебто на фініші сезону мотивацію "Лестер" дати бій рветься в Лігу чемпіонів "Манчестер Сіті". "Городяни" все ж таки добилися перемоги, але вона далася господарям вельми непросто. Хоча на початку зустрічі перевага господарів була очевидною. Перші 35 хвилин залишилися цілком і повністю за командою Хосепа Гвардіоли, яка практично не дозволяла гостям перетинати центр поля. І свого "городяни" здобули, нехай і під кінець цього відрізка. На 27-й хвилині Давид Сільва послав м'яч у "сітку". І арбітр гол зарахував, незважаючи на міліметровий офсайд Рахіма Стерлінга, який опинився на шляху м'яча і, можливо, навіть торкнувся сфери. Поки гості приходили до тями, господарі зусиллями Лероя Сані заробили пенальті, який зразково реалізував Габріел Жезус. І після цього, здалося, що господарі остаточно увірували в свою перемогу. "Городяни" збавили оберти і ще до перерви були покарані Шінджі Окадзакі - японець відзначився ефектним ударом в падінні. Після перерви гра змінилася остаточно - "лисиці" атакували з великим бажанням, а "Манчестер Сіті" діяв гранично прагматично. "Городяни" як і раніше частіше володіли м'ячем, але лише зрідка турбували.

"ЧЕЛСІ" СТАВ ЧЕМПІОНОМ!

«Челсі» став шестиразовим чемпіоном Англії. Команда Антоніо Конте впевнено весь сезон йшла до цієї мети, відриваючись від конкурентів. Періодично, звичайно, «Челсі» давав привід критикам поговорити. Хоча вони знаходять такі приводи і зараз, коли «Челсі» виграв чемпіонат. Стиль гри їм не подобається, виявляється. Але результат є. І він - максимальний. Хоча все могло трапитися так, що святкування титулу довелося б відкласти. «Вест Бромвіч» несподівано щільно уперся. Команда Тоні Пуліса начебто не особливо небезпечно атакувала, але впевнено вчепилася в свою штрафну, збудувавши щільні оборонні ряди. «Челсі», який вже був в напівсвятковий настрої, але все ж викладався по повній, було важко пробити такі шкідливі редути. До того ж періодично «Вест Бромвіч» огризався. Те точковими вилазками, то окремими відрізками, хоча їх було мало. В основному «Челсі» планомірно бився чолом в стіну, вибудувану перед воротами господарів. І все йшло до нульової нічиєї, до відкладання титулу на пізніше, але заміна Конте спрацювала. Вийшов Батшуайі, на якого ніхто всерйоз не розраховував, і забив гол, який став чемпіонським. Ось така іронія долі. Михайла буде що згадати.