урок 140

Мета. перевірити знання учнів про ім'я прикметник.

Хороша рання весна в лісі! Яскраво світить весняне сонце. л yoгкіе хмари прикрашають блакитне небо. Чути чудова трель птахів. Смолою запахли запашні нирки. З'явилася молода травичка. Виглянув голубенький пролісок. З пагорба задзюркотіла балакучий струмочок. У сосни пустували щасливі білочки. Тільки маленький зайчик сховався під густий ялиною. На галявину ведмедиця вивела своїх ведмежат. Веселий і радісний ліс навесні.

1. Випишіть п'ять прикметників, визначте їх число і рід.

2. Розберіть за частинами мови і по членам третє речення.

3. Розберіть по складу слова: прикрашають, чудова, пролісок.

Урок141. РОБОТА НАД ПОМИЛКАМИ,

допущеними в диктанті

Мети. формувати вміння учнів працювати над помилками; розвивати вміння правильно писати слова на вивчені правила.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Повідомлення загальних результатів диктанту.

III. Робота над помилками, допущеними в диктанті і граматичному завданні.

IV. Закріплення вивченого.

1. Робота над вправою 518.

2. На дошці записані ряди слів.

1) вузька, солодка, ...

2) важке, далеке.

3) сильний, письмовий, ...

4) місцеві, сумні, ...

- Продовжіть розпочаті ряди до чотирьох-п'яти слів, підбираючи слова за двома ознаками одночасно (слова підбираються по орфограмме і по одному з граматичних ознак прикметника).

3. На дошці записані словосполучення.

Вечірні. зірка, мягк. ковдру, верхн. поверх, скрипучий. дерево, сумно. картина, серебрист. іній, сусідньому. поле, літн. зоря, золот. куля.

- Запишіть імена прикметники в три стовпчики, виділіть закінчення.

- Чого вчилися на уроці?

урок 140

Схожі статті