Урок навколишнього світу по темі «первісний світ - перші кроки людства», контент-платформа

Урок навколишнього світу по темі

«Первісна світ - перші кроки людства».

Мета: дати уявлення про епоху первісного світу.

Завдання: формувати УУД

- пізнавальні. вміти добувати і порівнювати інформацію; доводити свою точку зору; робити висновки;

- регулятивні: утримувати мета, здійснювати контроль за виконанням мети;

- комунікативні через співпрацю в пошуку і зборі інформації;

- особистісні через морально-етичне оцінювання, що забезпечує особистісний моральний вибір.

Обладнання: комп'ютерна презентація, роздатковий матеріал.

1. Організаційний момент. Аутотренінг на зняття тривожності.

-Уявіть, що перед вами дзеркало. Дивіться в нього і міняйте вираз обличчя з сумного і невпевненого на спокійне і задоволене. Постарайтеся зберегти це вираз обличчя. Тепер випряміть плечі, підніміть голову, дивіться прямо і впевнено, дихайте спокійно. Про себе повторюйте: "Я спокійний. У мене чудовий настрій."

- У такому піднесеному настрої ми починаємо урок.

2. Актуалізація знань. Визначення теми уроку.

- Який розділ ми вивчаємо? ( «Людина і людство.»)

- Як називається глава? ( «Людина і минуле людства»)

- Що таке історична епоха? (Великий проміжок часу, частина історії людства).

- Розмістіть в потрібній послідовності історичні епохи (робота в групах):

- В який час ми живемо? У якому столітті? (В Новітній час, в 21 столітті.)

- З якою епохи правильніше почати вивчення історії людства?

- Яка тема уроку? (Первісна світ.)

- Чим епоха первісного світу відрізняється? Коли вона почалася і коли закінчилася?

- Про що ми будемо дізнаватися?

- Які версії походження людини вам відомі? Яка вважається основною?

- Люди якої професії внесли великий вклад у створення цієї версії?

Уявімо, що кожна група - це загін археологів великий експедиції. Ми будемо добувати інформацію по темі «Первісна світ - перші кроки людства.»

3. Постановка проблеми.

- Спочатку прочитаємо діалог Комп'ютера і дівчатка.

Читання тексту в підручнику за ролями. (С. 47)

- Що не зрозуміла Анюта в словах Комп'ютера? (Людина 20 млн років вчився ходити?)

- Який виникає питання?

(Чому Первісна світ називають «дитинством людства»?)

4. Відкриття нових знань.

1) Розселення первісної людини. Робота з картою.

- В якій частині світу знаходиться прабатьківщина людства? (Африка)

- Як люди дізналися про це? (Саме тут знайшли найдавніші кістки людини)

- Чому в Африці?

- Простежте за картою, як стародавні люди розселялися по планеті.

2) Як об'єднувалися люди в умовах первісного суспільства?

- зграя найдавніших людей;

- громада древніх людей;

- рання громада людей сучасного виду

- громада людей сучасного виду

Робота в групах. Малюнки (с.50) Кожній групі пропонується план.

1гр. Визначити перші досягнення зграї найдавніших людей.

- Чим первісні люди відрізняються від тварин?

- Чи є на них одяг?

2гр. Чим відрізняються досягнення громади стародавніх людей від зграї древніх людей?

- Де живуть первісні люди?

- У що вони одягнені?

- Як стали використовувати вогонь?

3гр. Чим відрізняються досягнення громади людей сучасного виду від досягнень ранньої громади людей сучасного виду?

- Як полюють поодинці або колективно. Чому?

- Де живуть? Додаткова інформація.

4гр. Чим відрізняються досягнення громади людей сучасного виду від досягнень ранньої громади людей сучасного виду?

- Які нові заняття у первісних людей? Додаткова інформація.

- Які предмети навчилися виготовляти?

Физкультминутка: якщо вимовляю позитивні емоції - беремося за руки. піднімаємо вгору, негативні - права рука на ліве плече голову повертаємо наліво.

(Смуток, захоплення, відчай, радість, страх)

Визначте на дошку опорні слова, кожна група - свої.

(Посуд, одяг, житло, домашні тварини, вогонь, їжа, знаряддя праці та полювання)

Узагальнивши, як можна сказати - що це?

(Досягнення, відкриття первісної людини)

- Всі ці досягнення людство освоїло в Первісному світі.

- Чому люди повинні були жити і працювати спільно, в громаді? (Вижити людині в дикій природі було дуже складно.)

- Чому Первісна світ називають дитинством людства? (Дитина пізнає ліжечко, кімнату - людство пізнавало планету; дитина вперше вчиться їсти, одягатися і т. Д. - первісні люди вчилися виживати в світі)

3) Первісна мораль.

- Чому люди повинні були жити і працювати спільно? (Вижити людині в дикій природі було дуже складно.)

- А зараз послухаємо, як рід лисиці ділив видобуток після не дуже вдалого полювання.

За наказом старшої від невеликої туші тварини відрізали кращі шматки.

(Інсценування уривка с. 50)

- Як ви вважаєте, справедливо це чи ні? Чому?

- Як називаються уявлення про добро і зло? (Мораль)

- У чому ж полягала первісна мораль? (Справжнім людиною, якій не можна робити зла, вважався тільки людина свого роду і племені)

5. Первинне застосування знань.

Виконання завдань в робочому зошиті. (По серії картинок)

- Як би надійшли первісні люди?

- Як би ти, людина 21 століття, надійшов в схожій ситуації?

Висловити свою позицію, аргументувати.

Чим відрізняється мораль сучасної людини від моралі первісної?

6. Підсумок уроку. Рефлексія.

-Які нові відомості ви дізналися?

- Висловіть свої почуття з приводу роботи на уроці.

- Що хочеться дізнатися по цій темі?

7. Домашнє завдання:

Стор. 47-51 питання, робочий зошит зад. 1-4, повідомлення на обрані теми ..

Схожі статті