Урок математики в 1-му класі по темі - число і цифра 4

цілі:
  • Ознайомити учнів з числом і цифрою 4.
  • Вчити писати цифру 4.
  • Розглянути склад числа 4.
  • Удосконалювати вміння порівнювати предмети.
  • Розвивати увагу, пам'ять, мислення дітей, пізнавальний інтерес.
устаткування:
  • Підручник "Математика, 1 клас" (авт. Н.Б. Істоміна);
  • зошит з друкованою основою (1ч.);
  • складальне полотно, рахунковий матеріал;
  • м'яч;
  • малюнок берези;
  • рахункові палички; конверти з деталями.

I. Організаційний момент.

II. Повторення нумерації чисел в межах 10.

Гра з м'ячем.
  • Назвати число, наступне за числом ...
  • Назвати число, попереднє числу ...
  • Назвати сусідів числа ...

III. Робота зі складальним полотном. (Класне, індивідуальні).

Білки і зайчата
Скачуть по доріжці.
Допоможіть їм хлопці
Порахувати трошки.

Відкривається класне складальне полотно, на якому 4 білочки і 5 зайчат.

- Поставте на верхню поличку індивідуального полотна стільки гуртків, скільки білочок, а на нижню поличку стільки квадратиків, скільки зайчиків.

Перевірка виконання завдання. (Діти показують полотна).

Порівняння білочок і зайчиків.

Що можна сказати про білочок, зайчиків?

Як зробити перевірку?

1. Бесіда про пори року.

- Яка зараз пора року? (Осінь.)

- Подивіться на зображення.

- Що це за дерево? (Берізка.)

Читання вірша про осінь. (Читає учень).

Учитель: "Вітер подув і полетіли листочки з берізки. Давайте порахуємо ".

Діти виходять по одному і вирішують приклади на листочках.

Дме вітер нам в обличчя,
Розгойдати деревце.
Вітер тихіше, тихіше, тихіше,
Деревце все вище, вище.

3. Гра "Числа розбіглися".

- Що зайве? (Буква А".)

- Назвіть числа в порядку зростання.

- Які числа ви вже знаєте? (1, 7.)

4. Повторення складу числа 7.

5. Знайомство з числом 4.

- Яке число стоїть між числами 3 і 5? (4.)

- Які предмети можна співвіднести з числом 4? (Учні наводять приклади.)

V. Повідомлення теми і мети уроку.

VI. Робота з підручником, с.29.

- Скільки однакових за формою ключів на малюнку? (4.)

- Скільки всього ключів?

- Який ключ відрізняється? (1 великий ключ.)

- Чим схожі всі тварини? (Баран, собака, коза, лисиця.)

(Діти називають схожі ознаки.)

- Що "зайве" на малюнку? (Лисиця.)

Порівняння великих і маленьких капелюхів і кепок.

- Що означають цифри 4, 1, 7? (Всього 4 капелюхи, з них 1 - велика. Кепок - 7.)

- Скільки всього головних уборів?

VII. Знайомство з цифрою 4.
  1. Учитель пояснює і показує запис цифри на дошці.
  2. Лист в повітрі.
  3. Розбір можливих помилок.
  4. Робота в зошитах з друкованою основою, с.11.

Лист цифри 4 в зошитах, потім повторюється написання цифр 1, 7.

VIII. Знайомство зі складом числа 4.

Раз два три чотири п'ять;
Все вміємо ми вважати.
Відпочивати вміємо теж,
Руки за спину покладемо,
Голову піднімемо вище
І легко, легко подихаємо.
Раз, два - вище голова.
Три, чотири - руки ширше.
П'ять, шість - тихо сісти.
Сім, вісім - лінь відкинемо.

Х. Вправи в побудові фігур.

1. Робота зі рахунковими паличками.

а) Яку геометричну фігуру можна побудувати з чотирьох паличок? (Квадрат.)

б) Побудуйте з 7 паличок два квадрата.

- Скільки паличок треба додасть?

- Скільки варіантів побудови такої фігури? (4.)

2. Конструювання фігур з даних деталей.

(Деталі лежать в конверті).

- Скільки деталей використовували?

- Які деталі за формою?

Схожі статті