Урок літературного читання по темі - в «бабка і мураха»

Презентація до уроку

Мета. Організувати діяльність учнів з метою знайомства з особливостями байки І. А. Крилова "Бабка і Мураха".

Устаткування: Ноутбук, проектор, презентація до уроку, мультфільм "Бабка і Мураха" (інтернет ресурси), запрошення, афіші, портрет І. А. Крилова.

I. Організаційний момент

Учитель. Давайте привітаємо один одного посмішкою і своїх сусідів по парті. Налаштуємося на спільну роботу. Слайд 1.

II. артикуляційна гімнастика

вправи
  • "Посмішка-трубочка"
  • "Бегемотики"
  • "Гойдалки"
  • "Годинки"
  • "Футбол"
  • "Грибок"
  • Голосні (артикуляцією, на твердій атаці, протяжно)
  • правило мови

III. Перевірка домашнього завдання

Читання напам'ять байки "Лебідь, Щука і Рак" .Слайд 2.

Діти отримують запрошення в кінотеатр.

Вивішується афіша. Слайд 3.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель. Розгляньте ваші запрошення Малюнок 1. і афішу Малюнок 2. Що можна дізнатися з їх змісту?

Урок літературного читання по темі - в «бабка і мураха»

Урок літературного читання по темі - в «бабка і мураха»

Діти. Це запрошення в кінотеатр. В афіші і квитку вказані дата, час і місце, де буде проходити сеанс. Буде показаний м / ф "Бабка і Мураха".

Учитель. Правильно. М / ф створений на основі літературного твору. Ви знаєте якого?

Діти. Байки І. А. Крилова "Бабка і Мураха".

V. Підготовка до читання.

Учитель. Всім вам відомі правила поведінки в кінотеатрі. Давайте повторимо їх ще раз, прочитавши в незвичайному вигляді справа наліво. Слайд 4.

Учні Новомосковскют (повинно вийти): Слайд 5.

Діти.
  • Не можна спізнюватися до початку кіносеансу.
  • Не можна заважати оточуючим.
  • Не їж під час сеансу.
  • Будь акуратний, чи не сміти.

VI. Читання байки вчителем і її первинне сприйняття.

До читання байки діти розглядають ілюстрації в підручнику і на афіші.

З'являються питання Де? Хто? Як? Слайд 6.

Учитель. Де відбуваються події?

Діти. В поле, на галявинці в лісі.

Учитель. Хто дійові особи?

Діти. Бабка та мураха.

Учитель. Як виглядають герої байки?

Діти. Мураха трудиться, він одягнений скромно, в робочому одязі, йому навіть жарко. Бабка - в легкому вбранні, тремтить від вітру і дощу.

Читання байки учітелем.Слайд 7.

Учитель. У чому полягає мораль цієї байки? Що засуджує І. А. Крилов? Слайд 8.

Діти. Егоїзм, безтурботність, лінощі, черствість. Бабка думала тільки про розваги, милувалася своєю красою. Мураха думав про те, що настануть холоди, що йому доведеться важко взимку. Мураха вирішив провчити Бабку.

Ми в антракті відпочиваємо (діти встають)
І героям наслідуємо (крокують на місці),
Полетимо, як Стрекоза (махають руками), -
крильця розправимо
(Руки на поясі, роблять повороти),
А трудягу Мурахи
(Нагинається, імітують збір врожаю)
На урок відправимо (сідають на свої місця).

VIII. Словникова робота.

Самостійне читання байки дітьми.

Учитель. Які незрозумілі слова вам зустрілися?

Діти. Котить - котить, настає. Більш - більше. Пригнічена - засмучена. Весняних - весняних. Муравйов - трава, листя.

IX. Закріплення вивченого матеріалу.

Підготовка до читання за ролями.

Учитель. Який Муравей? Яка Стрекоза?

Діти. Мураха - трудяга, завжди в роботі. А Стрекоза - легка, весь час крутиться, а коли прийшла до Мурасі, змарніла, тремтить від холоду.

Діти. Бабка говорить сумно, тужливо, жалісливо, благально, голос тихий. Мураха говорить повчально, з докором, без співчуття, холоднокровно, голос сухий, трохи грубий.

Читання за ролями (2-3 людини).

Учитель. Сподобався вам мультфільм? Такими ви представляли героїв? Слайд 9.

Діти. Сподобався. Ми ще краще змогли уявити собі бабку і Мурахи.

XI. Підсумок уроку. Рефлексія.

Учитель. Які прислів'я підходять до байки? Поясніть свій вибір.

На екрані пословіци.Слайд 10.
  • Поспішиш людей насмішиш.
  • Ділу час потісі годину.
  • Сім разів відміряй - один відріж.
  • Скінчив діло - гуляй сміло.
  • Один за всіх і всі за одного.
  • Літо пролежиш - з торбою побіжиш.

Діти. Думаємо, що прислів'я "Літо пролежиш - з торбою побіжиш". Тому що якщо влітку не підготуватися до зими: не зробити запаси їжі. Чи не утеплити житло, - то і взимку вже ніде не візьмеш їжі і не сховаєш свій будинок від вітру і морозу.

- А ще підходить "Делу - час, потісі - годину". Тому що на справу, працю треба більше витрачати часу, а на відпочинок лише трохи. Треба працювати більше - тоді і відпочинок буде приємним.

- Підійде прислів'я "Закінчив діло - гуляй сміло". Коли закінчено якусь справу успішно, можна з чистою совістю і відпочити.

Учитель. Що вам найбільше сподобалося на уроці? Спробуйте самі оцінити свою роботу на уроці за допомогою сигнальних карток.

Учитель виставляє оцінки за роботу на уроці.

XII. Домашнє завдання.

Вивчити байку напам'ять і підготуватися до інсценування. Намалювати свою афішу до мультфільму. Слайд 11.

Схожі статті