Сквадри Адзурро зазнає поразки (відео), інформаційний портал України

Коста-Ріка зробила ще одну сенсацію. Команда мінімально обіграла Італію і вийшла в 1/8 фіналу чемпіонату світу!

Італія - ​​Коста-Ріка - 0: 1 (0: 1) Голи: Руїс 44 '- 0: 1 Італія: Буффон, К'єлліні, Дарміан, Абате, Барцальї, Мотта (Кассано 46'), Кандрева (Лоренцо Інсіньє 57 '), Маркізіо (Черчі 69 '), Де Россі, Пірло, БалотелліЗапасние: Сірігу, Бонуччі, Аквілані, Пароло, Іммобіле, Верратті, Маттіа Де Шильйо, Перин, Палетта

Коста-Ріка: Навас, Гонсалес, Умань, Дуарте, Діас, Гамбоа, Борхес, Боланьос, Техеда, Кемпбелл (Уренья74 '), Руїс (Бренес 80')

Попередження: Кубери 71 ', Балотеллі 69'

Матч між збірними Італії та Коста-Ріки відкривав дев'ятий ігровий день чемпіонату світу. Обидва колективи підійшли до матчу в прекрасному настрої, чому сприяли результати першого туру. Італійська збірна зуміла переграти англійців, гідно відповівши всім скептично налаштованим футбольним фанатам і журналістам. А костариканці відзначилися сенсацією. «Лос Тікос» кілька днів тому здобули вольову перемогу над Уругваєм.

Склади команд на гру легко вгадувалися заздалегідь. Багато друковані видання повністю вгадали гравців, яких Хорхе Луїс Пінто і Чезаре Пранделлі поставили в старті. Приємним сюрпризом для вболівальників «Скуадри адзурри» був той факт, що місце у воротах зайняв відновився Буффон. Костариканці використовували звичну схему з п'ятьма захисниками, які мали стримати Балотеллі і його компанію.

Футболісти збірних Італії та Коста-Ріки знали, що Уругвай обіграв Англію. Для команди Хорхе Луїса Пінто перемога в звітному матчі означала б вихід в плей-офф, а ось для Італії три очки ще не були гарантом проходу в наступну стадію Мундіалю. Так що з мотивацією у футболістів обох команд проблем не було.

Стан справ перед матчем

обережно ІТАЛІЯ

Ті, хто очікував потужного початку від збірної Італії, виявилися не праві. Команда Чезаре Пранделлі воліла обережний футбол, неквапливо контролюючи м'яч в центральній частині футбольного поля. Намагалася «Скуадра Адзурра» виглядати слабкі місця в оборонних порядках костариканцев, які, в свою чергу створили перший небезпечний момент у матчі. Після заробленого кутового Борхес головою пробивав з лінії воротарського майданчика, але м'яч пролетів трохи вище поперечини воріт Буффона. До слова, Джанлуїджі в цьому епізоді не надто впевнено зіграв на виході.

Збірна Італії, незважаючи на статус фаворита протистояння, не соромилася всією командою відходити на свою половину поля і оборонятися. Така обережна тактика «Скуадри адзурри» не зовсім подобалася команді з Коста-Ріки. Підопічним Хорхе Луїса Пінто набагато вигідніше було б діяти на контратаках, де себе міг проявити швидкісний Кемпбелл. А по такій грі Джоелю складно було застосувати свої кращі якості.

ФЕСТИВАЛЬ МОМЕНТІВ І ГОЛ

На 27-й хвилині матчу італійці створили свій перший в матчі момент. Мотта виграв підбір близько чужій штрафній площі і щільно пробив - м'яч пролетів лівіше воріт. Не минуло й п'яти хвилин, як номінальні господарі знову повинні були забивати. Геніальний Пірло чудовою передачею вивів Балотеллі один на один з голкіпером, Маріо перекинув кіпера, але м'яч був спрямований лівіше мети! Збірна Італії, здавалося, піймала кураж. Той же Балотеллі на 33-й хвилині класно пробив з лінії штрафного майданчика, проте Навас з другої спроби накрив м'яч. Через кілька хвилин костариканці відповіли не менш гостро: Буффону довелося виручати італійську команду після чудового удару Боланьоса.

До кінця першого тайму команди продовжували грати активно, але відкрити рахунок не вдалося. Були питання і до Енріке Оссесу, чилійському арбітру. На 43-й хвилини після обрізки Кемпбелл виходив на ударну позицію в чужій штрафній площі, де він і опинився на газоні. Рефері не дав пенальті, що було помилкою. А через хвилину Коста-Ріка вийшла вперед. Після подачі з лівого флангу на дальній штанзі Руїс вдало зіграв головою - м'яч потрапив у поперечину і опустився за лінією воріт збірної Італії.

ТИМЧАСОВИЙ ШКВАЛ АТАК ІТАЛІЙЦІВ

Уже в перерві Чезаре Пранделлі зробив першу заміну, якої була посилення лінія атаки. Замість Мотти на поле вийшов Кассано. Треба сказати, що збірна Італії зі старту другого тайму активізувалася і атакувала великими силами. В районі 50-ї хвилини видали дуже здорово пробивав Дарміан, і Навас довелося потрудитися, щоб перевести м'яч на кутовий. Через кілька хвилин класно у верхній кут зі штрафного бив Пірло, і тут знову страж воріт костаріканської команди зіграв бездоганно.

ВПЕВНЕНІСТЬ костариканцем

Наставник збірної Італії ввів в гру ще й Лоренцо Інсіньє, якому місце на полі поступився Кандрева. Тим часом, збірної Коста-Ріки за рахунок контролю м'яча вдавалося відводити гру від своїх воріт. На 59-й хвилині номінальні гості намагалися провести стрімку атаку, але її перервав Буффон, який вчасно вийшов з воріт на перехоплення. Футболісти з Північної Америки випромінювали впевненість, незважаючи на тотальний пресинг з боку італійців. Варто відзначити і підтримку вболівальників, які не вщухали ні на хвилину.

Останньою заміною Чезаре Пранделлі став вихід Черчі замість Маркізіо. Втім, після цієї заміни моментів біля воріт збірної Коста-Ріки не додалося. На 84-й хвилині команда Хорхе Луїса Пінто могла забити другий гол у контратаці, але Уренья пробив прямо в останнього захисника. Матч так і завершився з рахунком 0: 1. Неймовірно! Коста-Ріка виходить з найскладнішої групи вже після двох турів, будучи спочатку явним аутсайдером. Таким чином, Англія втрачає шанси на продовження боротьби, а другу путівку в плей-офф посперечаються Уругвай та Італія в очній сутичці.