Правопис родових закінчень прикметників »


Тема уроку: «Правопис родових закінчень прикметників».
Мета уроку:

1. Закріпити навичка правильного написання родових закінчень прикметників в однині.

2. Збагатити словниковий запас учнів.

3.Развівать орфографічну пильність.

4.Развівать вміння працювати в групі.

5. Виховувати акуратність, взаємовиручку, підтримку.
устаткування:

2. Ілюстрації із зображенням народних промислів.

3. Картки з завданням по групах.

4. Таблиця.
Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

  2. чистописання

а яя е її перший ий ті ие
3.Работа по темі уроку.

1) Робота над правописом родових закінчень прикметників:

рідний, далекий, близький,

чужий, знайомий, низький.

Поганий, хороший, милий, славний,

веселий, ласкавий, забавний.

Хто зміг слова все прочитати,

Той скаже, як їх називати.
-Як називаються ці слова?

-Дайте визначення імені прикметника.

-Прикметник. Як ви думаєте, від якого слова походить «прикметник»? (В самій назві частини мови-ім'я прілагательное- міститься натяк на те, що це слово має до чогось «додаватися»).

-До яких же слів приєднується прикметники?

2) Прочитайте тему сьогоднішнього уроку.

_Какіе завдання поставите собі на цей урок?

- Як змінюються прикметники? (За родами, числами, відмінками).

-Яка частина слова вказує на рід, число, відмінок? (Закінчення)
3.Запісь на дошці. Читають діти.

-Випишіть словосполучення за схемою:

-Виділіть закінчення прикметників, визначте рід, тип основи.

4. Завдання по рядах.

Списати, дописуючи закінчення прикметників. Приписати до них назви предметів, у яких є такі ознаки, виділити закінчення, визначити рід.

1 ряд. Нов ..., високий ..., камен .... (Будинок, будівля)

Проливні ..., дріб ..., т ... (дощ)
2 ряд. Червоний, .... Оксамитовий ..., святкова ... (плаття)

Раптово .... сильн .... летн ... (дощ)
3 ряд. Белоствольной ..., кучерявий ..., струнка ... (береза)

Заспівав .... рум'ян ..., смачно .... (Яблуко)

(Перевірка виконання завдання)

5. Чим славиться земля руська?

(Розповідь вчителя, показ слайдів).

Валдайського ... мереживо, димковской ... іграшка, Тульської ... самовар, палехские ... шкатулка, жостовской ... піднос, антонівське ... яблуко, Рязанської ... сарафан

Записати словосполучення, дописати закінчення, виділити їх, визначити тип основи.

6.Заданіе по групах. Пояснити значення стійких словосполучень.

Зелена вулиця. (Вільний шлях.)

Зелений вогник (вільне таксі)

Зелене поле (футбольне поле)

Зелений друг (ліс)

Зелений патруль (люди, які охороняють ліс)

Зелена туга (дуже, дуже нудно)

- Якого роду прикметники?

-Який тип основи?

7.Заданіе за картками.

- Заміни підкреслені імена прикметники синонімами, синоніми дані в дужках.

Студений ключ грає по яру. (Прозорий, холодний, швидкий).

Стояло спекотне літо. (Безхмарне, спекотне, чудове).

З лісової гущавини вибирався на галявину незграбний ведмідь. (Великий. Неповороткий, добродушний).
8. Висновок.

Висновок про родові закінченнях прикметників я пропоную оформити в таблицю


Родові закінчення прикметників (тверда основа)

Схожі статті