Поняття про слова, що позначають ознаки предметів

Презентація до уроку

цілі:
  • ознайомити з поняттям "прикметник",
  • розвивати вміння ставити питання до імен прикметником;
  • виховувати акуратність і працьовитість в роботі.

Устаткування: презентація, підручник Т. Г. Рамзаевой; картки для роботи в групі, картки індивідуальні за рівнями.

1 Організаційний момент.

- Хлопці, сьогодні до нас на урок прийшли гості. Привітаємо їх.

2 Мотивація на урок.

- Дзвенить дзвінок веселий,
Кличе він на урок.
Давайте приступимо швидше до роботи.
Нехай цікавим буде урок!
- Сяду прямо не зігнуся
За роботу я візьмуся.

- Запишіть число, класна робота.

3 Каліграфічний хвилинка.

- Складіть слово. (Успіх). Я бажаю вам успішно попрацювати сьогодні на уроці.

- Яка зайва літера? (Г)

- Пропишіть її, збільшуючи на одну. Оціни роботу.

4 Відкриття нових знань

Прочитайте слова: квіти, зелений, сонечко, красиві, яскраве, тонка, коник, травинка.

- Чи є тут іменники? Доведіть (ставлять усно питання).

- Запишіть іменники в стовпчик. Правопис поясніть.
  • квіти
  • сонечко
  • коник
  • травинка

- Знайди зайве іменник (коник - одуш. Квіти - мн. Ч. 2 склади)

- Прочитайте решту слова. До кожного іменника підберемо одне з цих слів підходящого змісту і запишемо. Правопис пояснимо.
  • квіти красиві
  • сонечко яскраве
  • коник зелений
  • травинка тонка

- Задайте питання до цих слів від іменника. Запишемо.

- Прочитаємо хором питання.

- Якщо слово відповідає на питання який? яка? яке? або які. воно називає ознака. Воно характеризує іменник, приєднується до іменника, як би додається до нього. Тому його називають прикметник.

- Сформулюйте тему нашого уроку.

- Поставте цілі уроку
  • Дізнатися ... (що таке прикметник, що вони позначають, на які питання відповідають).
  • Навчитися ... (задавати питання, знаходити прикметники).

- Прочитаємо висновок, який у нас вийшов.

Прикметник називає ознаки
  • Який?
  • Яка?
  • Яке?
  • Які?

- Книга - вірний друг дітей

З нею живеться веселіше.

- Порівняємо наш висновок з правилом в підручнику на сторінці 29.

- Хто вважає, що наш висновок збігається?

- Що називає прикметник?

- На які питання відповідає прикметник?

- Хто зрозумів, що таке прикметник?

- Наведіть свої приклади.

- Ми дізналися з вами, що таке прикметник, а тепер будемо вчитися їх знаходити.

- Читаємо кожен рядок, знайдемо прикметники.

- Як довести? (Задати питання, що позначає).

6 Физминутку
  • "Покажи": високий, радісний, похмурий, замислений, веселий, боягузливий, маленький, прямий.
  • Розминка для очей. Слідкуйте очима за рухом предметів.

7 Робота в групі.

Завдання: опишіть предмет, підберіть такі ознаки, щоб клас зміг відгадати ваш предмет.

-Яку частину мови будемо вживати?

- Візьміть синю картку, там написано ваш предмет.

Вісім груп по чотири людини описують:

береза, заєць, корова, хлопці. півень, посуд, пальто, одяг.

Один представник від групи зачитає ознаки, а клас відгадає предмет.

- Запишіть, розділіть на склади, поставте наголос.

- Яку частину мови вживали, щоб відгадати предмет. На які питання відповідає прикметник?

- Що об'єднує ці слова? (Словникові) Перевіряємо написання.

- Оціни словникову роботу.

8 Робота за рівнями.

- Вибери рівень, приступи до роботи.

1 рівень (картка зелена).

З'єднай предмет з ознакою. Склади з однією парою пропозицію і запиши:

2 рівень (жовта картка):

- Додайте прикметники в текст. Озаглавьте текст.

- У кого іншого прикметник?

(Пухнастий) переважно без опадів вкрив землю (білим) ковдрою. Дерева наділи (снігові) шапки. У повітрі кружляють (легкі) пушинки. Ми милуємося (чудесним зимовим) лісом.

- Перевіряємо 2 рівень

- У кого іншого прикметник?

- Для чого прикметники потрібні нам в мові? (Опису, уточнення, прикраси)

- Оціни роботу в картці і в зошити.

- Хто поставив собі зелений, синій, сірий коло?

- Що ми дізналися сьогодні на уроці?

- Чому ми вчилися?

Схожі статті