Ніколи не здаватися, нікого не боятися, стаття

Огляд 26-го туру чемпіонату Кримської Прем'єр Ліги.

Запеклі деньки прийшли до Криму, а з ними настала пора найважливіших матчів для команд нижньої частини турнірної таблиці. Гаряче було в Севастополі і Керчі щодо подій на футбольному полі. Сімферополь був сонним, але на гол все-таки команди награли. "Рубін" віддалився від шостого місця, але технічна перемога над "Беркутом" в наступному турі залишає їм шанси на вихід із зони ризику. Вирішуватися все буде в останніх двох турах. Завдяки довірі з боку своїх наставників набрали відмінну форму Євген Харченко з "Євпаторії" і Віктор Станенко з "Океану". Ах да, "Євпаторія" здобула першу виїзну перемогу в чемпіонаті! А тепер докладніше.

ФК "ТСК-Таврія" (Сімферополь) - ФК "Рубін" (Ялта) - 1: 0

ФК "ТСК-Таврія": Горелик, Голайдо (Шумський, 88), Климентовський, Погорельцев, Буряк, Абляметов, Печонкін, Одинцов, Приходний (Юдін, 87), Платон, Коляєв (Ібрагімов, 58)

Головний тренер - Шевченко Сергій.

ФК "Рубін": Трухов, Федотов, Давидчук, Шестаков, Кулешов, Новиков, Бєлік (Жигулін, 83), Яровенко (Раїм, 60), Морев (Коржинський, 71), Татаринцев, Бровкін.

Головний тренер - Жигулін Спартак.

Попередження: Бровкін, 90.

Арбітр - Бохняк Роман (Севастополь).

В гості до першого чемпіону завітав ялтинський "Рубін", у якого весняний спад і сумні результати, з усіма наслідками, що випливають. Замаячили вже навіть стикові матчі з "гвардійців" (швидше за все, тому що занадто великий відрив від "Кримтеплиці", яка йде на першому місці в Відкритому чемпіонаті Криму). Однак, здавалося, що в цьому матчі шанси у команди Спартака Жигуліна є, так як зовсім не очікувалося позамежного бажання у невмотивованого суперника.

Матч почався блискавичними атаками сімферопольців, які вже на 4-й хвилині відкрили рахунок. Знову спрацювала зв'язка Одинцов-Коляєв. Євген відмінно скинув головою м'яч на хід Микиті. який вийшов "один на один" з Кирилом Трухова і чітко пробив повз воротаря - 1: 0! П'ятнадцятий м'яч НікітиКоляева в чемпіонаті! Цілком ймовірно, що форвард "ТСК-Таврія" разом з медалями чемпіона отримає і звання кращого бомбардира, але не будемо бігти попереду паровоза. У "Рубіна" розкрилися величезні проблеми в обороні і під кінець першої півгодини гри господарі зобов'язані були забивати ще 3-4 м'ячі, але їх підвела реалізація. Потім трохи пожвавилися гості. Особливо після того, як шикарний удар Євгена Федотова зі штрафного прийшовся в поперечину і м'яч ледь не відскочив у ворота, але удача була на боці "таврійцев". Господарі з середини першого тайму твердо вирішили грати на утримання. Ніякої "чемпіонської гри" не було і в помині. Позначалася відсутність лідера команди Антона Монахова. який точно б боровся навіть в такому матчі до фінального свистка.

Смуток і печаль. Ці слова можуть охарактеризувати всю зустріч, не рахуючи перших 25 хвилин. І додати тут нічого.

Додам тільки, що Дмитро Бровкін і Володимир Кулешов. яскраво виражені нападники "Рубіна", грали весь матч в центрі поля, на позиції опорника і лівого півзахисника, відповідно. Експеримент не вдався, м'яко кажучи.

ФК "СКЧФ Севастополь" - ФК "Євпаторія" - 1: 3

ФК "СКЧФ Севастополь": Науменко, Степанов, Гуйганов, Челядник (Мейлах, 83), Солович, Ференчак, Жабокрицький, Гевліч (Мироненко В. 85), Плешаков, Прокопенко, Борщ (Медведенко, 60).

Головний тренер - Лещинський Олег.

ФК "Євпаторія": Троцький, Алієв З. Резніков, Попович, Матвієнко, Войтенко, Клочко, авта (Орєхов, 76), Хомич (Сгінухін, 72), Еюпової (Мельник С. 62), Харченко (Музика, 88).

Головний тренер - Бєляєв Вячеслав.

Голи: Жабокрицький, 28 - Харченко, 35, 61, Клочко, 89.

Попередження: Мироненко В. 90 + 2 - Матвієнко, 55.

Арбітр - Довбня Роман (Сімферополь).

Тема сьогоднішнього огляду, в тому числі, відноситься і до "Євпаторії". Адже до цього поєдинку у команди не було жодної перемоги на виїзді, а "СКЧФ Севастополь", хоч і вирішив всі питання в чемпіонаті, але є грізною силою навіть без своїх основних гравців Андрія Ківи і Дениса Шевчука. які пропускали цей матч через дискваліфікацію. Мотивація, наполеглива праця і величезне бажання - ось ключі до успіху команди В'ячеслава Бєляєва в цьому матчі.

Почався поєдинок без розкачки, команди дуже добре знають один одного, а "СКЧФ Севастополь" ще жодного разу не втрачав очки проти "Євпаторії" в поточному чемпіонаті. Господарі почали найнебезпечнішої атакою, але Юрій Плешаков. після виходу "один на один" занадто довго примірявся до м'яча і зреагувала на допомогу захисникам Назім Еюпової зумів відвести загрозу від своїх воріт.

Команди непогано рухалися в атаці, були моменти і у одних, і в інших, але забили господарі. На 28-й хвилині досвідчений Олександр Жабокрицький отримав м'яч на лінії штрафного, зробив пару кроків і класним ударом пробив у правий кут воріт Віталія Троцького - 1: 0. Голкіпер гостей в цьому епізоді був безсилий допомогти команді, так здорово вдарив Олександр. Однак не минуло й десяти хвилин, як рахунок зрівнявся. Помилки припустився капітан "моряків" Андрій Степанов. який хотів віддати м'яч своєму воротарю Сергію Науменко. а замість цього викотив його на хід Дмитру Клочко. Дмитро не став винаходити велосипед і точно прострілив на Євгена Харченко. який пробивав вже у порожні ворота - 1: 1. "Євпаторію" погнали вперед фани, які значною кількістю приїхали з Євпаторії і несамовито підтримували свою команду весь матч. Моменти були у Миколи Хомича. у Вадима Автаева. але до кінця тайму рахунок не змінився.

На 61-й хвилині спрацював стандарт у "Євпаторії". Дмитро Матвієнко зробив передачу з кутового на Дмитра Резнікова. який скинув м'яч на Євгена Харченко - точний удар головою і вперед вийшли вже гості - 1: 2! Євген робить дубль у другому матчі поспіль, а комбінація з голом вийшла практично ідентичною м'ячу, який був забитий у ворота керченського "Океану" тиждень тому, різниця лише в тому, що в минулому матчі Євген замикав передачу Рєзнікова ногою.

Господарі не збиралися вперше програвати на домашньому стадіоні і "полетіли" порівнювати рахунок. Але зробити це їм заважали або прекрасні дії Віталія Троцького. який відбив пару найскладніших ударів, або відсутність завершального удару, або грамотні дії захисників євпаторійців. А на 89-й хвилині Дмитро Клочко отримав передачу від Олександра Сгінухіна. красиво обіграв Науменко і поставив крапку в цьому матчі - 1: 3!

У доданий до матчу час було пару реально небезпечних моментів біля воріт суперників. Дмитро Матвієнко прекрасно виконав штрафний удар, але Сергій Науменко зіграв не гірше і витягнув м'яч з-під поперечини. Віталій Троцький підстрахував захисників і зробив блискучий сейв після удару господарів. А в самому кінці зустрічі, головний арбітр матчу Роман Довбня. який провів хороший поєдинок, абсолютно справедливо призначив вільний удар за небезпечну гру в штрафному майданчику "Євпаторії", але і тут господарі не зуміли добре розіграти стандарт.

У підсумку заслужена перемога підопічних В'ячеслава Бєляєва. який весь матч провів на ногах і дуже емоційно реагував на всі дії своїх гравців. Тренер витратив не менше сил, ніж футболісти, можна не сумніватися. Грамотні заміни, відмінний план на гру і "Євпаторія" здобула свою першу виїзну перемогу в чемпіонаті!

ФК "Океан" (Керч) - ФК "Бахчисарай" - 3: 2

Головний тренер - Єсін Сергій.

ФК "Бахчисарай": Бібченко, Кожем'якін, Колесник (Александров, 46), Ситников (Мамутов З. 84), Пантя (Муратов, 60), Скворцов, Мельник І. Кузьменко, Дудов, Бобаль, Османов.

Головний тренер - Грачов Олексій.

Голи: Щербак, 20, Станенко, 28, 70 - Дудов, 32, Османов, 69.

Попередження: Смирнов, 11, Артеменко, 84, Гогічаішвілі Б. 87 - Мамутов З. 88.

Арбітр - Волков Юрій (Сімферополь).

Тур закривав матч в Керчі, куди приїхав "Бахчисарай", що явно не обіцяло господарям легкого життя. Як показав матч, так і сталося, але все-таки підопічним Сергія Єсіна в цьому поєдинку перемога була важливіше і вони її з працею, але домоглися.

Головного болю наставникам додали їх ключові захисники, які перебували перед матчем "на картках", а конкретно тренеру господарів - відсутність кращого асистента команди Станіслава Хана.

Після перерви "Бахчисарай" методично нарощував оберти, дуже активний був Редван Османов. який мав пару моментів для взяття воріт. Саме Редван на 70-й хвилині хорошим ударом головою в падінні зробив рахунок рівним - 2: 2! Найсумніше, для команди Олексія Грачова, що "Океан" вновб вийшов вперед вже в наступній атаці! Так, не встигли вони розіграти м'яч з центра, як відразу ж пішли в атаку. Артем Щербак пройшов по центру і видав відмінну передачу на Антона Секрету. який з правого флангу навісив на Віктора Станенко. а останній прекрасним ударом головою метрів з восьми відправив м'яч парашутом через воротаря у дальній верхній (!) кут воріт - 3: 2! Однозначно, м'яч туру. Як за красою, так і за значенням, для команди.

Після забитого м'яча на поле особливо цікавих подій не відбувалося.

"Океан" здобув важливу перемогу, а під "Бахчисараєм" починає хитатися третє місце, так як у "Євпаторії" всього на чотири очки менше, а суперникам ще грати між собою в наступному турі.

Ситуація внизу загострилася до межі. "Рубін" помітно відстає від конкурентів, але вже в наступному турі ялтинцям додадуть три очки від "Беркута", які в цьому турі отримала Феодосії "Кафа", так що ясно, що ще нічого не ясно! Вся боротьба попереду, в останніх двох турах!