Матеріал по темі план, конспект, технологічна карта, структура уроку по ФГОС, скачати безкоштовно

План, конспект, технологічна карта.

1. ПЛАН (від лат. Planum - площину), Заздалегідь намічений порядок, послідовність здійснення будь-якої програми, виконання роботи, проведення заходів. (Великий енциклопедичний словник). ПЛАН УРОКУ пишеться в короткій формі за основними етапами уроку; можна план представляти у вигляді таблиць такого змісту:

Прийоми і методи

2. КОНСПЕКТ (від лат. Conspectus - огляд), короткий виклад, запис змісту будь-якого твору, доповіді. (Великий енциклопедичний словник). У конспекті крім плану уроку буде прописаний Хід уроку. Тут в розгорнутому вигляді викладається послідовність дій по проведенню уроку. Як правило, цей розділ в конспекті також представляється у вигляді таблиці:

І план, і конспект повинен починатися зі наступних рубрик:
ТЕМА:
УРОК №

ТИП УРОКУ. визначається, виходячи з цілей і завдань уроку. Можуть бути: комбінований урок, урок закріплення нового матеріалу, повторительно-узагальнюючий урок і ін.
МЕТА УРОКУ:

4. ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА - форма технологічної документації, в якій записаний весь процес обробки виробу, вказані операції і їх складові частини, матеріали, виробниче обладнання та технологічні режими, необхідне для виготовлення виробу час, кваліфікація працівників і т. П. (Великий енциклопедичний словник) . Технологія - це чітка відповідь на питання: що треба робити, як і в який момент часу. Технологічна карта уроку - це узагальнено-графічне вираження сценарію уроку, основа його проектування, засіб уявлення індивідуальних методів роботи. Технологічна карта уроку (варіант) складається у вигляді таблиці, в якій прописуються по вертикалі

Завдання кожного етапу

5. ПРОЕКТ - розробка структури уроку із зазначенням мети та завдань кожного етапу уроку, із зазначенням форм і методів навчання, що використовуються вчителем на кожному етапі уроку, а також із зазначенням видів роботи учнів, з обов'язковим зазначенням очікуваних результатів. Гете писав: «Думати легко, діяти важко, а перетворити думку в дію - найважча річ на світі». Мета складання та плану, і конспекту, і проекту, і технологічної карти полягає в перетворенні думки в дію.

Орієнтовна структура кожного типу уроку по ФГОС

1. Структура уроку засвоєння нових знань:

1) Організаційний етап.

2) Постановка мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

3) Актуалізація знань.

4) Первинне засвоєння нових знань.

5) Первинна перевірка розуміння

6) Первинне закріплення.

7) Інформація про домашнє завдання, інструктаж по його виконанню

8) Рефлексія (підведення підсумків заняття)

2. Структура уроку комплексного застосування знань і умінь (урок закріплення).

1) Організаційний етап.

2) Перевірка домашнього завдання, відтворення і корекція опорних знань учнів. Актуалізація знань.

3) Постановка мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

4) Первинне закріплення

▪▪▪▪▪ в знайомої ситуації (типові завдання)

▪▪▪▪▪ в зміненій ситуації (конструктивні завдання)

5) Творче застосування та добування знань в новій ситуації (проблемні завдання)

6) Інформація про домашнє завдання, інструктаж по його виконанню

7) Рефлексія (підведення підсумків заняття)

3. Структура уроку актуалізації знань і умінь (урок повторення)

1) Організаційний етап.

2) Перевірка домашнього завдання, відтворення і корекція знань, навичок і умінь учнів, необхідних для творчого вирішення поставлених завдань.

3) Постановка мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

4) Актуалізація знань.

▪▪▪▪▪ з метою підготовки до контрольного уроку

▪▪▪▪▪ з метою підготовки до вивчення нової теми

5) Застосування знань і умінь у новій ситуації

6) Узагальнення і систематизація знань

7) Контроль засвоєння, обговорення допущених помилок і їх корекція.

8) Інформація про домашнє завдання, інструктаж по його виконанню

9) Рефлексія (підведення підсумків заняття)

4. Структура уроку систематизації та узагальнення знань і вмінь

1) Організаційний етап.

2) Постановка мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

3) Актуалізація знань.

4) Узагальнення і систематизація знань

Підготовка учнів до узагальненої діяльності

Відтворення на новому рівні (переформульовані питання).

5) Застосування знань і умінь у новій ситуації

6) Контроль засвоєння, обговорення допущених помилок і їх корекція.

7) Рефлексія (підведення підсумків заняття)

5. Структура уроку контролю знань і умінь

1) Організаційний етап.

2) Постановка мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

3) Виявлення знань, умінь і навичок, перевірка рівня сформованості в учнів загальнонавчальних умінь. (Завдання за обсягом або ступеня складності повинні відповідати програмі і бути посильними для кожного учня).

Уроки контролю можуть бути уроками письмового контролю, уроками поєднання усного і письмового контролю. Залежно від виду контролю формується його остаточна структура

4) Рефлексія (підведення підсумків заняття)

6. Структура уроку корекції знань, умінь і навичок.

1) Організаційний етап.

2) Постановка мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

3) Підсумки діагностики (контролю) знань, умінь і навичок. Визначення типових помилок і прогалин в знаннях і уміннях, шляхів їх усунення та вдосконалення знань і умінь.

Залежно від результатів діагностики вчитель планує колективні, групові та індивідуальні засоби навчання.

4) Інформація про домашнє завдання, інструктаж по його виконанню

5) Рефлексія (підведення підсумків заняття)

7. Структура комбінованого уроку.

1) Організаційний етап.

2) Постановка мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

3) Актуалізація знань.

4) Первинне засвоєння нових знань.

5) Первинна перевірка розуміння

6) Первинне закріплення

7) Контроль засвоєння, обговорення допущених помилок і їх корекція.

8) Інформація про домашнє завдання, інструктаж по його виконанню

9) Рефлексія (підведення підсумків заняття)

Створення конструкту уроку (навчальної теми) відповідно до вимог ФГОС ГО.

Технологічна карта і план уроку.

Технологічна карта до уроку з англійської мови по темі "Ввічливі манери поведінки" УМК М.З.Біболетова ФГОС 4класс

Дана технологміческая карта уроку відповідає вимогам ФГОС НГО. Прописані плановані результати, цілі та завдання для вчителя і учня.

План-конспект, технологічна карта і презентація до уроку англійської мови у 2 класі на тему «Showtime» (Карнавал)

Урок розроблений з урахуванням вимог ФГОС.

Технологічна курта до уроку з англійської мови за вимогами ФГОС в 4 класі. Підручник Биболетова.

Технологічна карта відкритого уроку з математики в 6 класі по темі "Розкриття дужок" (відповідно до ФГОС). Технологія діяльнісного методу

Урок "відкриття нового знання" складено відповідно до ФГОС, використовую кілька технологій: системно-діяльнісного підходу, ігрові, здоров'язберігаючих.

ФГОС технологічна карта першого уроку з біології УМК Сфери для 5-го класу

Запропонований варіант технологічної карти призначений для щоденного використання. Більш розгорнутий варіант техкартою, в якому розписані поетапно всі дії присутніх на уроці учасників.

Методична розробка Технологічна карта відкритого уроку з біології У 11 класі «Структура спільноти».

Технологічна карта ідкрити уроку з біології в 11 класі на тему: Структура спільноти.

Схожі статті