Конспект заняття в середній групі «як зимують звірі в лісі»

Надія Полілова
Конспект заняття в середній групі «Як зимують звірі в лісі»

Мета. закріплювати уявлення про спосіб життя диких тварин взимку.

- закріплювати уявлення дітей про сезонні зміни в природі;

- виховувати любов до природи і дбайливе ставлення до неї;

- розширювати уявлення дітей про розмаїття природних явищ, допомагати встановлювати найпростіші зв'язки між ними;

- розвивати дрібну моторику;

-спонукати до творчості і самостійності;

- активізувати словниковий запас дітей.

Хід заняття:

Вихователь. хлопці, яку пору року зараз? (Зима). Вам подобається зима? Чим вона вам подобається? Що ви любите робити взимку? Зима буває разная- з невеликим морозцем, тиха, падає невеликий сніжок. У таку погоду хочеться гуляти, кататися на санках, лижах, ковзанах. А буває зима холодна, зла, з сильним вітром і снігом.

Все білим-біло від пуху!

Немає порядку у дворі.

Крутить, каламутить, завиває,

Стогне, охає, співає!

Сніг в замети навиває,

Погуляти нам не дає!

У таку погоду люди навіть ніс на вулицю намагаються не висовувати, сидять вдома. Вікна утеплили, теплі шуби, шапки і чобітки приготували. Подбали люди і про своїх домашніх вихованців. Хто скаже, що заготовили вони для своїх кіз, корів, овець? (Сіно). Утеплили люди і житла своїх тварин - наслати на підлогу сіна, затикали щілини в стінах. Добре, тепло, ситно живеться домашнім тваринам. А хто ж подбає про тварин диких, лісових? Самі вони про себе дбають. Хто з вас розповість, як дикі тварини приготувалися зустріти сувору зиму. (Білка робить запаси. Збирає в дупло шишки, горіхи, жолуді; ведмеді їдять влітку траву, ягоди та мед, восени будують барліг і всю зиму сплять; заєць змінює сіру шубку на білу, щоб на снігу його не видно було).

Вихователь. Хлопці, а хто це в віконце стукає, в віконце проситься? Так це ж синичка до нас прилетіла, листа нам принесла. Давайте його розкриємо і прочитаємо.

Від кого надійшов лист,

Вам адже хочеться дізнатися?

Тоді треба постаратися

Всі загадки вгадати.

Звір волохатий. клишоногий,

Він смокче в барлозі лапку.

Хто по ялинкам спритно скаче

І злітає на дуби,

Хто в дуплі горіхи ховає,

Сушить на зиму гриби.

Хто взимку холодної

Ходить по лісі злий і голодний?

(Вовк) Косоокий, маленький,

У білій шубці в валянках.

Вихователь. Молодці хлопці! Всі загадки відгадали. Від кого ж цей лист? Воно від наших друзів - лісових звірів. Ось що вони пишуть. «Добре нам жилося влітку в лісі. Тепло, корми багато, будь-який кущик ночувати пустить до себе під листя густу. Весело ми грали, та про зиму холодну забули. Стало на вулиці холодно. то сніг йде, то холодний дощ ллє, вітер завиває, деревам гілки обриває. Забули ми теплі шубки зшити. Допоможіть нам, будь ласка, не дайте замерзнути ». Допоможемо ми зверятам. Для цього нам потрібно потрапити в ліс. Але спочатку згадаємо, як треба поводитися в лісі. (Не шуміти, багаття не розпалювати, не кидати сміття, не ламати дерева і гілки). А тепер закрийте очі і повторюйте за мною:

1, 2, 3 навколо себе повернись, і в казковому лісі виявися.

Руки підняли і похитали - це дерева в лісі.

Лікті зігнули, кисті струснули - вітер збиває росу.

Плавно руками помахаємо - це до нас птахи летять.

Як вони сядуть, покажемо. крила склали назад.

Вихователь. подивіться які тварини нас зустрічають. зайці, вовки, лисиці, ведмеді, білки. Вони замерзли і голодні. Але де ж нам взяти теплі шубки для них?

Діти. Купити в магазині, зшити.

Вихователь. Але в лісі немає магазину. А є лісове ательє. Я пропоную вам стати кравцями і народити звірів в шубки з різних круп. Які крупи ви бачите? (Гречана, манна, просо). Якого звіра можна нарядити в шубку з коричневої гречаної крупи? (Ведмедя) А з білою манної крупи? (Зайця) А з якої крупи зробимо шубки лисиці і білочку? (Просо). Вибирайте, кого ви будете наряджати в теплі шубки. (Хлопці вибирають силуети тварин).

Практична робота. діти намазують клеєм силуети тварин, посипають крупою. Вихователь обговорює правильність виконання роботи (густо намазати клеєм силуети, доходити до самих країв, рясно посипати заготовки крупою, струсити зайву).

- Які ж ви молодці хлопці! Які чудові шубки змайстрували зверятам. Поки звірі приміряють шубки. ми з вами пограємо в гру «Підкажи слівце».

- Заєць взимку білий, а влітку .... (Сірий)

- У зайця хвіст короткий, а вуха .... (Довгі)

- У білки задні лапи довгі, а передні .... (Короткі)

- Їжак маленький, а ведмідь .... (Великий)

- Заєць пухнастий, а їжак .... (Колючий)

- У білки хвіст довгий, а у зайця .... (Короткий)

- У лисиці шерсть м'яка, а у вовка .... (Жорстка)

А тепер покладіть фігурки на лісову галявинку (малюнок лісу).

Вихователь. А тепер ми повертаємося з вами в дитячий сад. Повторюємо чарівні слова:

Раз, два, три навколо себе повернись, і знову в групі виявися.

Стукіт у двері. «Влітає» пташка синичка з посилкою і листом. Вихователь Новомосковскет лист:

Ми дітей дякуємо

Дякую всім говоримо.

Не страшні нам холоди.

Буде нам тепло завжди.

До побачення дітвора.

Вихователь. Хлопці, та тут ще й посилка. Що ж в ній? (Розкриває) Та тут цукерки! Це вам лісові мешканці надіслали в подяку. (Роздає цукерки дітям).

Конспект НСД «Як звірі зимують» Конспект безпосередньо освітньої діяльності Тема: Як звірі зимують. Виховна задача: • Виховувати любов і дбайливе ставлення.

Конспект освітньої діяльності для дітей молодшого дошкільного віку «Як звірі зимують» (3-4 роки) Мета: узагальнення знань дітей про зимівлю диких тварин. Завдання: Освітні: Систематизувати знання дітей про зимівлю диких.

Конспект заняття в середній групі «як зимують звірі в лісі»
Конспект відкритого заняття в середній групі «Прогулянка в лісі» Мета заняття: повторити з вихованцями як потрібно поводитися в лісі, розвивати чуйне і дбайливе ставлення до Матінки-природи. Попередня.

Конспект заняття в середній групі «як зимують звірі в лісі»
Конспект заняття з ліплення в середній групі. Пластілінографія «Сніговички в лісі» Конспект організованої освітньої деятельностельності з дітьми середньої групи по ліплення Нетрадиційна форма зображення Пластілінографія.

Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі «Прогулянка по лісі» Тема: «Прогулянка по лісі» Форма спільної діяльності: комплексна НСД. Інтеграція областей: «Мовний розвиток», «Пізнавальний розвиток».

Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом і основам екології «Як зимують звірі?» Конспект заняття По предмету Ознайомлення з навколишнім світом. Основи екології. На тему. «Як зимують звірі?» 0 «А» класу Підготувала: Говорухіна.

Конспект заняття по екології «Як зимують звірі в лісі» Конспект проведення Заняття в середній групі «Як зимують звірі в лісі». Мета: закріплювати уявлення про спосіб життя диких тварин взимку.

Сценарій розваги «Як звірі в лісі зимують» Учитель-логопед Акулова Н. Н. Вихователь Алеева Н. Б. Мета: Систематизувати уявлення дітей про життя тварин в лісі, їх пристосованості.

Схожі статті