Конспект заняття «осінній ліс»

Олена Ступник
Конспект заняття «Осінній ліс»

Гіпотеза. Яким чином збагатити уявлення дітей про сезонні зміни в природі.

Мета. створити умови для збагачення уявлення дітей про сезонні зміни в природі восени.

- закріпити знання дітей про характерні ознаки осені

- розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять

- формувати знання дітей про диких тварин восени

- активізувати в мові дітей слово листопад

- виховувати любов до своєї природи, до живого і рослинного світу

- розучування загадок, прислів'їв, приказок про осінь

- розглядання осіннього листя. картини із зображенням осені

- читання розповідей про осінь

Устаткування. іграшка зайка, лист, осінні листочки. картина із зображенням осені. мішечки з наповнювачами. листя, кори, грибів.

Хід заняття:

В. Хлопці, подивіться, який гарний листок залетів до нас у групу. Якого він кольору? (Жовтий-червоний). В яку пору року листя бувають різного забарвлення? (Восени). Тут щось написано (читаємо). «Хлопці, групи №5, я запрошую Вас в свій казковий, осінній ліс» - Чарівниця Осінь. Хлопці, перш, ніж відправиться в ліс, згадаємо правила поведінки в лісі.

-хід по стежках

- Чи не ламати гілки дерев

- Чи не є незнайомі ягоди

Ми крокуємо по доріжці

Раз, два, раз, два! Разом по лісу йдемо.

Чи не поспішаємо, не пасемо задніх

По стежці ми підемо,

Тихо ми в нього увійдемо.

Ось ми і прийшли в осінній ліс. Чим пахне осінь. (Квітами, грибами, ягодами). Чарівниця Осінь хоче з нами пограти в гру «Чим пахне осінь?». Чарівниця Осінь. приготувала нам доріжку з осіннього листя. пройшовши по ній ми дізнаємося, що за сюрприз нас там чекає (картина). Цю картину написав алтайський художник Платонов. Що зображено на ній? який настрій у цієї картини? Яка пора року? Чому ви так вирішили? Якого кольору небо? А яке воно буває восени. (Сіре, сумне, сумне) Як ви думаєте, як називається явище в природі, коли опадає листя з дерев восени. (Листопад, повторити 2-3 рази).

В. Зараз ми з вами перетворимося в листочки і полетіли, закружляли.

На гілочках сиділи

Вітер дмухнув, полетіли.

Ми летіли, ми летіли

І на землю тихо сіли

Вітер знову набіг

І листочки все підняв

Повертали їх, покружляв

І на землі землю опустив.

В. Подивіться, разом з листочками, які надув вітер прилетів незвичайний конверт. Мені цікаво зазирнути в нього, вам хочеться? (Хочеться). Чарівниця осінь прислала нам 2 конверта, але для того, щоб нам відкрити другий конверт нам потрібно відповісти на питання Чарівниці Осені.

2. Які тварини живуть в лісі? (Лисиця, вовк, ведмідь, заєць)

3. Розгадати мої загадки.

По гілках скаче, а не птах,

Руда, а не лисиця. (білка)

Що робить білка восени. Як готується до зими? (Збирає ягоди, гриби, змінює шубку з яскраво рудою на сіру)

Влітку сірий, взимку білий! (Заєць)

Що робить заєць восени. (Змінює шубку)

Взимку спить, влітку вулики ворушить! (Ведмідь)

Що робить ведмідь восени. (Утеплює барліг, їсть ягоди, корінці, запасеться підшкірним жиром)

В. Як одним словом можна назвати тварин, які живуть в лісі? (дикі тварини)

З усіма завданнями ми впоралися, тепер можна розкрити другий конверт! Для вас тут сюрприз, кожному осінній листочок на пам'ять від Чарівниці Осені. Нам пора прощатися, повертатися в дитячий сад. Скажімо голосно. «Полон ліс і загадок і чудес!» (Повертаємося).

В. Де ми з вами були? Що ми робили в лісі? (Дізнавалися запахи осені. Розглядали картини, розгадували загадки). Вам сподобалося в осінньому лісі. Підемо, розповімо нашим дітлахам, де ми були, що робили, що бачили?

Інтегроване заняття «Ознаки осені» Інтегроване заняття «Ознаки осені». Освітні області: Пізнання, комунікація, ЕФМП, соціалізація, художня творчість.

Ролево-ігровий міні-проект для 1 молодшої групи «Листопад» Вид проекту: рольової-ігровий міні-проект. Учасники: вихователь і діти. Мета: формувати елементарні уявлення про пори року-осінь.

Схожі статті