Конспект освітньої діяльності по художньо - естетичного розвитку (ліплення) на тему

Мета: Вчити дітей передавати в ліпленні образ курчати.

«Художньо - естетичний розвиток»:

Вчити дітей передавати в ліпленні образ курчати, форму частин тіла: голови, хвоста; продовжувати формувати вміння ділити шматочок пластиліну на дві частини (велику і маленьку), ліпити предмети, що складаються з двох частин знайомої форми, передаючи форму і величину частин; формувати навик зображати деталі (дзьоб, хвіст) прийомом прищипування; закріплювати вміння з'єднувати частини, щільно притискаючи їх один до одного.

Закріплювати знання геометричних форм (коло, квадрат, трикутник), знання кольору, вміння порівнювати два предмети по ширині, позначати результати порівняння словами «широкий», «вузький»; дати уявлення про життя курчати в навколишньому середовищі.

Розвивати діалогічне мовлення дітей, уміння відгадувати загадки.

Включати дітей у створення колективної композиції; викликати позитивний емоційний відгук на загальний результат; виховувати доброзичливі відносини між дітьми.

Матеріали та обладнання: іграшки: курча, лисиця, вовк; корзинка; річка з паперу, дві картонні смужки (вузька і широка); проектор; презентація з 4 слайдів для дидактичної гри «Знайди схожого курчати»; жовтий пластилін, дошка і стейк для виготовлення зразка курчати; галявина з зеленого картону для готових курчат з пластиліну.

Роздатковий матеріал: пластилін жовтого кольору, стейки, дошки для ліплення, серветки.

Музичний супровід: Ф. Шопен «Осінній вальс», пісенька «Ціп, ціп мої курчатка».

1. Організаційний момент.

Вихователь: Діти, ви вмієте відгадувати загадки? (Відповіді дітей.) Тоді відгадайте мою загадку:

Але що - то застукало в ньому.

Раптом будинок розкрився і звідти,

Живе вибігло диво!

Таке тепле, таке пухнасте і золоте!

Вихователь: Хто це?

Якщо діти не отгадают можна загадати іншу, більш просту, загадку:

Весь я золотистий

М'який і пухнастий

Я у курки дитина

А звуть мене .... (Курча.)

Вихователь: Звичайно, курча! А як називається будиночок у курчати? (Яйце.)

Вихователь (звертає увагу дітей на кошик з іграшковим курчам всередині): Діти, подивіться, хто сьогодні прийшов до нас в гості? (Відповіді дітей.) Цей курча тільки сьогодні вилупився з яйця, він ще дуже маленький і нетямущий. (Вихователь дає дітям погладити курчати.)

2. Основна частина.

Вихователь: Хлопці, наш гість дуже засмучений, тому що він один, і у нього немає друзів. Давайте допоможемо курчати знайти друзів? (Відповіді дітей.) Зараз ми з вами вирушимо в чарівну подорож шукати друзів для курчати.

(Діти стають парами один за одним і разом з вихователем підходять до «річці».)

Вихователь: Діти, подивіться у нас на шляху річка. Як ви думаєте, курчата вміють плавати? (Відповіді дітей.) Курчата не вміють плавати. У мене є чарівні містки, які допоможуть нам з курчам перейти річку. (Вихователь показує містки, широкий і вузький.) Подивіться, містки по ширині однакові? (Відповіді дітей.) А за кольором? (Відповіді дітей.) Це якийсь місток? (Широкий.) Яким кольором? (Жовтий.) Це якийсь місток? (Вузький.) Яким кольором? (Червоним.)

(Вихователь кладе містки через «річку».)

Вихователь: Дівчатка по парам перейдуть річку по широкому містку. Хлопчики один за одним - по вузькому. А я з курчам пройду по вузькому містку.

Діти з вихователем йдуть по містках.

Вихователь: Діти, ми з вами прийшли в чарівний ліс. (Педагог звертає увагу дітей на лисицю і вовка.) Подивіться, хто нас зустрічає? (Відповіді дітей.)

Вихователь (бере в руки лисицю): Хлопці, як ви думаєте, лисиця може дружити з курчам? (Відповіді дітей.) Чому не може? (Лисиця з'їсть курчати.) А вовк може бути другом для курчати? (Відповіді дітей.) Чому не може? (Вовк з'їсть курчати.)

Вихователь: Наш курча зовсім засумував. Давайте його розвеселимо, пограємо з ним.

Пустотливий курча жив, (Нахиляють голову вперед і назад.)

Головою весь день кружляв: (Крутять головою.)

Вліво, вправо повернув, (Повертають голову вліво, вправо.)

Ніжку ліву зігнув, (Згинають і піднімають ліву ногу.)

Потім праву підняв (Згинають і піднімають праву ногу.)

І на обидві знову встав. (Встають на дві ноги.)

Почав крилами махати:

Піднімати і опускати

Вгору, вниз, вгору, вниз! (Піднімають і опускають руки.)

Повернувся вліво, вправо (Повертають тулуб вліво, вправо).

Добре на світі, право! (Піднімають дві руки вгору.)

А потім гуляти пошел-

Черв'ячка собі знайшов! (Крокують на місці.)

3. Дидактична гра «Знайди схожого курчати».

Вихователь: Хлопці, друзів для курчати в чарівному лісі ми не знайшли. Як же нам допомогти курчаті? (Припущення дітей.) Я пропоную зліпити для нього друзів - курчат. А для того, щоб правильно виліпити красивих курчат, я запрошую вас до чарівного помічника - екрану. Він нам зараз буде показувати картинки різних курчат, а ви спробуєте знайти курчати, який найбільше схожий на нашого.

Педагог садовить дітей перед проектором.

Слайд №1 (Курча зеленого кольору, що складається з трикутників.)

Вихователь: Подивіться, цей курча схожий на нашого? (Відповіді дітей.) Чому? (Діти індивідуально називають відмінності за кольором і формою.)

Слайд №2 (Курча червоного кольору, що складається з квадратів.)

Вихователь: Подивіться, цей курча схожий на нашого? (Відповіді дітей.) Чому? (Діти індивідуально називають відмінності за кольором і формою.)

Слайд №3 (Курча жовтого кольору, що складається з квадрата і трикутника.)

Вихователь: Подивіться, цей курча схожий на нашого? (Відповіді дітей.) Яким він кольором? (Він жовтий.) А наш курча яким кольором? (Теж жовтий.) Чому ж він не схожий на нашого курчати? (Відповіді дітей.)

Слайд № 4 (Курча жовтого кольору, що складається з кіл.)

Вихователь: А цей курча схожий на нашого курчати? (Відповіді дітей.) Якого він кольору? (Жовтий.) Якої форми? (Відповіді дітей.) Молодці!

Вихователь: А тепер, щоб зліпити курчат, нам треба повернутися в групу.

Діти знову переходять через річку, але тепер дівчинки переходять по вузькому містку, а хлопчики - по широкому.

Вихователь: Ось ми у себе в групі. Сідайте за столи. Перш ніж приступити до роботи, розімніть пальчики.

Раз два три чотири п'ять! (Пальчики стиснуті в кулачки, розгинаємо кожен пальчик, починаючи з великого.)

Вийшли пальчики гуляти! (Стискаємо і разжимаем кулачки.)

Раз два три чотири п'ять! (Загинаємо кожен пальчик, починаючи з великого.)

У будиночок сховалися знову. (Б'є кулаком об кулак.)

Вихователь: Зараз ми зліпимо курчати. Якого кольору пластилін нам знадобиться? (Діти знаходять пластилін жовтого кольору і показують педагогу.) Для цього потрібно розділити шматочок пластиліну на дві частини, одна повинна бути більше, а інша менше, ось так. (Педагог показує.) Візьмемо великий шматочок пластиліну і скачаємо куля. (Робить і пояснює свої рухи.) Долонями потрібно скачувати круглий, рівний, гладкий кульку. Ось який гарний вийшов куля! А тепер потрібно з маленького шматка скачати кульку поменше - це буде голова курчати. Після цього маленький кульку покладемо на великий і трохи пригорнемо його, тільки не сильно, щоб не зламати кульки. Ось і вийшов маленький курча, залишилося тільки прищипнуть дзьоб і хвостик. Це робиться так. (Педагог показує положення пальців правої руки, вказівного і великого, прикладає їх до голови курчати і прищипують пластилін, потім таким же прийомом робить хвостик.)

Діти виконують ліплення.

Діти ставлять готових курчат на «галявину». Вихователь зазначає, які гарні курчата вийшли, які вони маленькі, жовтенькі.

Вихователь: Ось тепер у нашого курчати з'явилися друзі. Діти, курча говорить вам величезне спасибі за допомогу, тепер йому буде з ким пограти. Курчаті пора повертатися до мами - курці. Давайте прощатися з нашим гостем. (Діти прощаються з курчам.)

  1. Н.Є. Веракса, Т.С. Комарова, М.А. Васильєва «Комплексно-тематичне планування за програмою« Від народження до школи ». Друга молодша група.
  2. Т.С. Комарова, «Художня творчість. Система роботи в другій молодшій групі дитячого садка ».

Подобається 0 Погано 0

Схожі статті