Конспект художнього заняття з дошкільнятами - золота осінь

Тематичні конспекти

Статистика

Конспект художнього заняття з дошкільнятами - золота осінь
Освітня діяльність: художньо-творча
Тип: Узагальнення і закріплення знань і умінь.
Образ діяльності: Художньо-творча.
Інтеграції: Комунікація, здоров'я, соціалізація.
Мета: Створення колективної сюжетної композиції.

завдання:
Освітня: вчити малювати листяні дерева, передаючи характерні особливості будови стовбура і крони; створення колективної сюжетної композиції з природного матеріалу - гілочок, листя;
Виховна: формування у дітей естетичного смаку, акуратності, забезпечення зв'язку знань, умінь, навичок з життям. Формування і розвиток у дітей пізнавальних мотивів навчальної діяльності, творчої ініціативи та активності. Викликати емоційний відгук, виховувати чуйне і дбайливе ставлення до природи.
Розвиваюча: розвиток спостережливості, уваги, дрібної моторики, розвиток мови і мислення дітей.

Попередня робота: Розгляд репродукцій з осінніми пейзажами, спостереження за осінньою природою, читання оповідань, казок, віршів і загадок про дерева і осінь, бесіди.

Методичні прийоми: Показати різні зображення "Золотої осені", звернути увагу на те, як їх можна зробити; запропонувати дітям поекспериментувати з природним матеріалом. Нагадати про правила роботи з природним матеріалом.

Конспект художнього заняття з дошкільнятами - золота осінь
Матеріали та обладнання:
Для педагога: ілюстрації та малюнки осінніх дерев, «посилка» з природним матеріалом - листям, гілочками, гронами горобини.
Для дітей:
Література: А. Н. Малишева, Н. В. Єрмолаєв "Аплікація в дитячому садку", Н. В. Дубровська. Запрошення до творчості: Навчання дошкільника техніці аплікації та колажу.
Гуашеві фарби, пензлики, баночки з водою, паперові серветки, кахельна плитка на кожну дитину.

Музика: Вівальді "Пори року", Чайковський "Пори року".

Форма роботи: групова.
Тривалість: 30 хв.

план:
1. Організаційний момент.
2. Бесіда.
3. Художньо творча діяльність.
4. Физминутку.
5.Творческая пошуково-експериментальна робота.
6. Вправи для очей.
7. Підбиття підсумку.
8. Прощання.
9. Прибирання робочого місця.
Хід.

Конспект художнього заняття з дошкільнятами - золота осінь
1. Організаційний момент.
- Привіт, діти! Хлопці, ви сьогодні такі славні, як красиво посміхаєтеся, такі всі веселі і красиві. Покажемо всім, які ви веселі?
Сонечко прокинулося і потягнуло промінчики. Покажіть, як сонечко прокидається? (Мімікою, жестами діти зображують сонце, посміхаються). Теплі промінчики ласкаве сонечко посилає до нас. Піднімемо руки, вони промінчики - ласкаві, добрі, ніжні. Доторкнемся обережно ручками-промінчиками один до одного, погладив і сміявся. Від дотику сонячного промінчика ми стали добрішими, радісніше.

4. Физминутку "ОСІНЬ".
Між ялинових м'яких лап
Дощик тихо кап, кап, кап!
Де сучок давно засох,
Виріс сірий мох, мох, мох!
Де листок до листка прилип,
З'явився гриб, гриб, гриб.
Хто знайшов його друзі?
Це я, це я, це я?

Діти по черзі то піднімають, то опускають руки перед собою долонями вгору.
Присідання з притиснутими до корпусу руками. Кисті рук злегка відведені в сторони, долоні "дивляться" вниз.
Повільно підніматися, тримаючись руками за голову, як за капелюх. Стоячи прямо, знизувати плечима. Притискаючи руки до грудей, ствердно кивати головою.
- Хлопці, давайте з вами разом відгадає загадку:
Порожні поля,
Мокне земля,
Дощ поливає.
Коли це буває?
(Восени)
Читаю дітям вірш О. Дріз «Що трапилося»:
Ах, що було,
Що трапилося!
Двері тихенько відчинилися
І тихенько зачинилися.
Ми судили, ми виряджали
Та й думати кинули:
Хто ж нам через поріг
Кинув жовтенький листок -
Лист від осені?
Показую дітям коробку, відкриваю і повідомляю, що в нашу групу прийшла посилка від Осені. У посилці - красиві листочки, гілочки, грона горобини. Пропоную підійти і вибрати по одному листочку. Діти розглядають розкладені на столі красиві осінні листочки, описують їх «красивими» словами; згадують, як гуляли в парку, збирали листя, шаруділи ними. Питаю дітей, чи не хочуть вони зберегти красу листопада і як це можна зробити.

6. Вправи для очей.
Пропоную дітям зручно сісти, випрямити спину, руки покласти на коліна і виконати наступні вправи:
Чи не рухаючи головою, повільно підняти очі вгору, потім опустити вниз (5-10 разів);
Подивитися вліво - вправо, не рухаючи головою (5-10 разів);
Вправа «вісімка» (5-6 разів);
Закрити очі, злегка поплескати по століттях подушечками пальців (15-30 секунд);
Відкрити очі, сконцентрувати увагу на близько розташованому предметі, потім перевести погляд на далеко розташований предмет (5-10 разів);
Повертаючи голову вліво і вправо, постаратися максимально побачити, що знаходиться за спиною;
- На тлі музичного супроводу зачитую вірш Івана Буніна:
Ліс, точно терем писаний -
Ліловий, золотий, багряний,
Веселої, строкатою стіною
Варто над світлою галявиною.
Берези жовтою різьбленням
Блищать в блакиті блакитний;
Що вишки - ялинки темніють,
А між кленами синіють
То там, то тут в листі наскрізний
Просвіти в небо, що віконця.
Ліс пахне дубом і сосною,
За літо висох він від сонця
І осінь, тихою вдовою,
Вступає в строкатий терем свій. »
Діти прикрашають композицію гілочками, листям, гронами горобини.

7. Підведення підсумків заняття:
- Давайте подивимося, що у нас вийшло? Яка осінь у нас сама золота, ошатна, весела, а весела вона від наших усмішок, адже кожна посмішка - це маленьке сонечко, від якого стає тепло і добре.
Тому ми з вами будемо частіше посміхатися один одному і дарувати свою радість
Оточуючим.

8. Прощання
- Ви добре попрацювали сьогодні. Скажіть, діти, у вас вийшла золота осінь? А яка ж вона? Сподобалося вам створення осінньої композиції? З яким настрій ви йдете? Спасибі вам за творчість.

9. Прибирання робочого місця.

Підготувала: вихователь МДОУ № 68 м Бєлгорода
Слободянская Олена Іванівна

Схожі статті