Класна година - немає одного - шукай, а знайдеш

Презентація до уроку

Мета. Допомогти дітям розібратися в питанні: «Чи вмієш ти дружити?" Формувати вміння ефективно взаємодіяти один з одним.

Тип. Комбінований (змішаний). (Ігри, вправи. Діти сидять по колу).







Формуються компетенції учнів:
  • навчально-пізнавальна компетентність;
  • комунікативна компетентність;
  • компетентність самовдосконалення;
  • компетентність здоров'язбереження.

Напрями діяльності для формування компетентностей

У початковому загальну освіту

1. Пізнавальна діяльність

2. Мовна діяльність і робота з інформацією

3. Організація діяльності

I. Організаційний момент.

У. - Сьогодні у нас не зовсім звичайний класна година, тому що присутні гості. Привітаємо їх, посміхнемося і приступимо до роботи.

II. Мотиваційний початок. Повідомлення теми.

У. - Як ви розумієте прислів'я "Ні одного - шукай, а знайдеш - бережи!"

У. - Про що ми будемо говорити на класній годині?

III. Вивчення нового матеріалу.

1. У. - Вчені - психологи вивчали правила дружби у народів різних країн. Виявилося, що, незважаючи на різний колір шкіри, різне виховання і умови життя, є багато спільного в тому, що люди вважають дружбою і дружнім поведінкою.

2. Так були визначені десять законів дружби - Презентація.
  • довіряти одному;
  • ділитися новинами, успіхами або невдачами;
  • вміти зберігати чужі таємниці;
  • радіти разом з другом його успіхам;
  • пропонувати свою допомогу, а не чекати прохання про допомогу;
  • намагатися, щоб одного було приємно в твоєму суспільстві, не створювати незручних ситуацій;
  • не критикувати друга в присутності інших людей (якщо ти чимось незадоволений, сказати другові про це наодинці);
  • захищати одного (якщо хтось говорить про одного погано в його відсутність);
  • поважати право одного мати інших друзів, крім тебе (же не бути нав'язливим);
  • завжди виконувати свої обіцянки.

У. - Як ви можете пояснити (розумієте) той чи інший Закон?

3. Обговорення кожного з вищеназваних Законів. Передача Іграшки сусідові після висловлення своєї думки.

4. Розподіл на команди







У. - Виберіть ті якості, якими повинен володіти один?

На картках слова: скромність, рішучість, наполегливість, товариськість, чуйність, заздрість, егоїзм, байдужість, хвастощі, злість.

За - думку вчителя, діти повинні вибрати такі слова: скромність, рішучість, наполегливість, товариськість, чуйність.

Вони і стануть розрахунком дітей на 5 команд. Розподіл ролей в команді:

- Той, у кого виявляться таблички - доповідач;

- Дівчата, у яких найдовше волосся - фіксатор думок;

- Той, у кого самі темні очі - фіксатор часу;

- Той, у кого найсвітліші волосся - відповідає за активність членів команди;

- Що залишився учасник - помічник доповідача.

5. Робота в групах

У. - Кожна група отримує аркуш із Законами дружби, ті які були в Презентації. Знаком плюс відзначте ті Закони, які вже виконують всі діти вашої команди. Знаком мінус - ті, які вам поки здаються складними і їх ще потрібно навчитися виконувати.

6. Робота у великому колі.

У. - На дошці випишемо номери тих законів, які поки здаються складними.

Поміркуємо, чому їх важко виконувати?

IV. Закріплення нового матеріалу.

Д. - Ми шукаємо одного, чиї інтереси схожі з нашими.

Хто мене потребує.

Якщо людина робить щось безкорисливо, відчуває потребу робити людям добро, вміє про себе говорити.

Мені дуже потрібен друг! З хорошим почуттям гумору, не обов'язково красивий або багатий, але розумний, вміє зберігати таємниці.

Шукаю друга: щоб ділився таємницями, довіряв, виконував обіцянки, допомагав. Щоб не обзивався, не бився.

Шукаю друга хорошого, товариського, веселого, доброзичливого. Людини, який може зберігати секрети.

Шукаю друга. Характер добрий, чуйний, скромний і небайдужий до моєї думки.

Шукаю друга. Якості: чуйний, рішучий, товариський. Любить гуляти і вирішувати завдання.

Я з міста Єлабуга. Нещодавно приїхав до Казані. У цьому місті у мене зовсім немає знайомих. Шукаю друга або подругу років 10-11.

Передаємо іграшку сусідові.

У. - Що потрібно, щоб стати справжнім другом?

Що ви зрозуміли для себе, чи вмієте ви дружити?

VI. Виконання пісні "Справжній друг".

Презентація - сюжетні фотографії третьокласників.

З мультфільму "Тимко і Дімка"

Музика Б. Савельєва, слова М. Пляцковского

Дружба міцна не зламається,
Чи не розклеїться від дощів і хуртовин.
Друг в біді не кине, зайвого не запитає -
Ось що означає справжній, вірний друг!

Ми посваримося - і помиримося.
"Чи не розлити водою!" - жартують все навколо.
Опівдні або опівночі один прийде на допомогу
Ось що означає справжній, вірний друг!

Друг завжди мене зможе виручити,
Якщо що-небудь трапиться раптом.
Необхідною бути комусь в скрутну хвилину -
Ось що означає справжній, вірний друг!

VII. Узагальнення. Дякуємо за увагу. На пам'ять про нашу зустріч прийміть сувеніри "Сонечко".<Рисунок 1>. Нехай воно буде символом тепла, дружби, взаєморозуміння.

Класна година - немає одного - шукай, а знайдеш







Схожі статті