Класна година - навіщо людині бути чесним, відкритий клас

Виховна година в 4 класі А МБОУ ЗОШ №11.

Тема: «Навіщо людині бути чесним?»

Мета: Формувати моральні якості людини; пояснити, що правдивість і чесність - слова протилежні за значенням брехні і нечесності, розвивати індивідуальність і суб'єктивність дітей, творчі та комунікативні здібності, збагачувати життєвий досвід.

Хід класної години

I. Організаційний момент. Емоційно - психологічний настрой на навчальну діяльність.

Добрий день, хлопці! Як я рада знову вітати вас на нашому черговому класній годині. Давайте встанемо і скажемо:

«Здрастуйте!» Руками (по колу вітаються руками).

«Здрастуйте!» Очима (по колу кивають один одному головою).

«Здрастуйте!» Ми ротом, стане радісно кругом.

- Молодці, хлопці! Ще радісніше стає від того, що ви подорослішали ще на цілих півроку, і з вами вже можна вести абсолютно серйозні розмови на будь-які теми. Зараз давайте хором скажемо девіз нашого класного години: (слайд 1)

«Я вмію думати, я вмію міркувати,

Що корисно мені для життя, то і буду вибирати. А потім і виконувати! »

- Хлопці, скажіть, будь ласка, чому ж корисного ви навчилися на класних годинах. (Відповіді дітей).

II. Цільова установка і визначення теми.

Хлопці, перш ніж визначити тему нашого сьогоднішнього класного години-Прочитайте слова, написані на дошці. Підберіть до них антоніми:

брехня - .......... нечесність - ..........

- Сьогодні на класній годині ми поговоримо з вами про чесність і правдивість людини. (Слайд №2. Тема класної години)

Готуючись до цієї розмови, я провела анкетування.

Перше питання звучало так: (слайд №3. Відкриваю поступово) що значить бути чесною людиною?

В основному, ви написали, що чесна людина - це той, хто не обманює, не бреше.

Друге питання: чи завжди я буваю чесним? Деякі з вас правдиво написали, що не завжди бувають чесними? Спасибі вам за щирі відповіді.

Третє питання: які почуття я відчуваю, коли комусь збрехав? Той, хто хоч один раз в житті когось обдурив, написав, що йому було соромно.

Четверте питання: які почуття відчуваю я, коли мене хтось обдурив? Виявляється, що вам було прикро і неприємно.

П'яте питання: хотіли б ви поговорити на цю тему? Більшість відповіли позитивно.

За результатами анкети я зрозуміла, що тема чесності вам цікава, вона вас хвилює. Тому я хочу, щоб ми з вами протягом нашого заняття відповіли б на головне питання: навіщо людині бути чесним? (Слайд №2. Показую на тему класної години)

Ми часто говоримо, що світ тримається на справедливості і правди.

Чесність і правдивість - слова, які дуже близько стоять до слова "честь".

Що ж таке чесність і правдивість? «Так нечесно!» - «Ні, чесно!». Мабуть, у всіх у нас є чітке уявлення про те, що чесно, а що ні. Як ви вважаєте, що таке чесність? Як ви це поясните, вдома ви повинні були подумати над цим, можна зачитати ухвалу, яке ви знайшли в словнику (діти пояснюють)

Чесність - чесна поведінка, чесне ставлення до кого-то або чогось. Чесність - моральне якість особистості, що виражається в вірності обов'язку і своїм переконанням, в умінні сумлінно ставитися до дорученої справи.

Правдивість - схильність говорити, висловлювати правду. Правдивість - позитивне моральне якість, що виражається в тому, що слова людини відповідають його думок, почуттів і не розходяться з ділом. Інакше кажучи: (слайд 4)

Чесність - це відповідність справи даним обіцянкам.

Правдивість - це відповідність слів справах.

Хлопці, епіграфом до нашого класному години є слова відомих філософів. Читають епіграф (слайд №1) Про що ці висловлювання, як ви їх розумієте?

Чесність є найпростіше вираження правди

Будь хоча б сам чесний настільки, щоб не брехати іншим.

- Послухайте розповідь, а потім поділіться своїми думками і почуттями з приводу почутого.

«В одному класі дружили два хлопчика. Усюди вони були разом. Всі вважали їх справжніми друзями. Вітя навчався добре, а Гена трохи гірше, особливо з математики. У Гени довгий час хворіла мама, і він старався, як міг, не засмучувати її. І ось в цей час з математики була контрольна. Вчителька увійшла в клас, записала завдання на дошці, діти почали працювати. Вітя швидко впорався з роботою і, бачачи, що Гена не розв'язав задачу, написав на папірці і кинув йому. Гена побачив шпаргалку, швидко підняв її, прочитав - вся задача була вирішена. »

- Хлопці, як ви думаєте, що станеться далі? Спише або не спишеться?

- Продовжимо читання і дізнаємося, як же надійшов Гена.

«Довгий час Гена не знав, що робити, але думка про хвору маму поборола його совість. Він списав роботу і здав зошит. Цілий день у Гени був поганий настрій, мама помітила це, але син нічого не сказав. Настав наступний день. Вчителька стала оголошувати оцінки. Вона похвалила дітей, які добре написали роботу, особливо вона була задоволена Геною: «Ти дуже порадував мене, Гена», - сказала вчителька і віддала йому зошит. Гена взяв зошит, але подивитися в очі вчительки не зміг, соромно було йому. А за сусідньою партою тихо плакала Катя, вона отримала за контрольну «2». Урок майже закінчився, Гена раптом встав, підійшов до вчителя і сказав: «Ольга Миколаївна, поставте мені« 2 », п'ятірка-це не моя оцінка, я роботу списав». Вчителька сказала: «За правду спасибі, Гена, це дуже добре, що ти зрозумів все». Вона виправила оцінку на «2», а Гена ніс зошит так, ніби він отримав п'ятірку, а не двійку.

Питання для обговорення:

1. Що ви можете сказати про вчинок Гени, правильно він вчинив, зізнавшись в обмані?

2.Легкие йому було зізнатися у своєму вчинку? Чому?

3. Які риси характеру він проявив? (Сміливість, хоробрість, чесність)

4. А як би ви вчинили в подібній ситуації?

(Коло сонця з буквою Я на дошці - приєдную промінчики з якостями)

Я - це кожен з нас, давайте визначимо, якими якостями характеру повинен володіти чесна людина? Які якості характеру ми зараз назвали, кажучи про Гені?

(Повага до самого себе, сміливість, пишу на дошці під промінчиками)

Завдання 2. Робота в групах

Хлопці, а зараз об'єднаєтеся в групи по рядах. Кожен ряд отримує завдання: проаналізувати ситуацію.

1 група. уявіть собі, що у вас вдома є красива ваза, якій дорожать ваші батьки, але ви випадково розбили її. Що ви будете робити в цьому випадку? Як поставляться до вас ваші батьки після того, як ви зізналися і вибачилися?

Кл. рук-ль: Так, мама і тато - найближчі вам люди. Вони вас зрозуміють, пробачать, тому що люблять вас. Вони бачать, що їхня дитина росте чесним (дошка коло) Що ми можемо записати нашої чесної особистості? Любов (пишу)

2 група: Уявіть собі. У вас є найкращий друг. Ви були свідком того, що він когось обдурив. Що ви будете робити, виберіть з варіантів:

-поговоріть з ним, щоб він більше не брехав, в іншому випадку перестанете з ним дружити.

(Якщо ви промовчите, то ви, як і ваш друг, теж будете нечесним людиною, справжній друг повинен говорити правду) (довіру, щирість) пишу

(Слайд №3 з колом, пишу «Не бере чужого»)

А наступне завдання називається «Збери прислів'я». З переплутаних слів ви повинні правильно зібрати прислів'я. (Хлопці працюють на інтерактивній дошці)

- Чого навчають людей ці прислів'я? (Бути чесними) (додаток 1)

Завдання 4Творческое завдання «Чесні люди»
Прочитайте прислів'я: «Де правда, там і щастя».
Показую дітям картки з малюнками представників різних професій. Діти повинні розповісти, як представники тих чи інших професій допоможуть людям стати щасливішими, якщо завжди будуть надходити правдиво. Наприклад: чесний кухар готуватиме їжу тільки з найсвіжіших продуктів; чесний лікар буде давати хворим кращі ліки і т.д. (додаток 2)

Хлопці, як ви вважаєте, ми знайшли відповідь на поставлене запитання: навіщо людині бути чесним?

-Якщо ми чесні, то (коло) нам довіряють, вірять, поважають, люблять, ми ніколи не будемо володіти чужого, ми володіємо сміливістю, прямотою, ми щирі і правдиві.

- А сьогодні чесні люди потрібні нашому суспільству, нашій країні? (Та дуже потрібні, про це часто говорить наш президент В. В. Путін, що країна дуже потребує чесних, порядних людей)

- Чесність - така якість характеру, яке пов'язане з тим, що є правда. Чесні люди правдиві і в своїх словах, і в своїх справах. Вони роблять світ кращим, чистішим.

(Інтерактивна дошка) На дошці записані мудрі висловлювання великих людей. Прочитайте їх і поставте одне з цих сердечок до того вислову, яке вам найближче, яке показує, якою людиною ви хочете стати в майбутньому. (По ланцюжку виходять до дошки і ставлять сердечко близько вподобаного висловлювання)

«Не можна бути справедливим, не будучи людяним»
Л.Вовенарг.

«Бути добрим зовсім не важко: важко бути справедливим»
В.Гюго.

«Ніколи не пізно замовкнути, якщо знаєш що брешеш»
А. Дюма (син).

Пропоную виконати пісню «Дорогою добра»

Кл. рук-ль: У житті по-різному можна жити.

В горі можна і в радості.

Вчасно є і вчасно пити.

Вчасно робити гидоти.

А можна і так: на світанку встати

І, думаючи про диво,

Рукою обпаленої сонцем дістати (сонце)

І подарувати його людям! (Сергій Островський)

Спасибі вам за чесність, іскренность.Бил чи наша розмова корисним для кожного з вас? Про що змусив задуматися?

Малюнок «Сонечко правдивості»
Сонечко правдивості без промінчиків. Всякий раз, коли вам захочеться кого-небудь обдурити згадайте про своє сонечку і намагайтеся вступити чесно, а потім підмалювати до сонечка промінчик. В кінці тижня по сонячним промінчиками порахуємо, скільки разів за тиждень сонечко правдивості допомогло вам бути чесними.

Наш час спілкування закінчений.

Схожі статті