• Головна волейбол
  • Ligue A
  • Світова ліга
  • ЧС. чоловіки

У завзятому фінальному протистоянні Кубка ліги футболісти «Манчестер Сіті» перевершили «Сандерленд» і виграли перший для Мануеля Пеллегріні трофей в Англії.

Всі передматчеві розклади зводилися до одного головного питання, з яким рахунком в результаті «Манчестер Сіті» обіграє «Сандерленд». Особливо обережні експерти висловлювалися про суперника «городян» досить шанобливо. Хоча і вони не залишали команді Гуса Пойєт практично жодного шансу на успіх.

А ось і даремно. «Сандерленд» добирався до фіналу складної звивистою дорогою. Попутно «чорні коти» вибили «Челсі» і «Манчестер Юнайтед». Як мінімум це вже заслуговувало поваги. До протистояння з командою Гуса Пойєт «Ман Сіті» мав підходити, будучи готовим до всього.

Перший тайм показав, що «городяни» явно недооцінили суперника. «Сандерленд» протиставив потужної атаки «Сіті» злагоджені дії в обороні і вже на восьмій хвилині втік в непогану контратаку. І навіть забив, але з офсайду. Цей дзвіночок пролетів повз вуха підопічних Пеллегріні, і через дві хвилини вони отримали в свої ворота гол. Фернандіньо в центрі поля втратив м'яч, який підхопив Уес Браун і швидко відправив його вперед на Боріні. Італієць вміло пішов від Компані. який так і не зрозумів що сталося, а потім відправив м'яч повз Костелу Пантилімона - 1: 0.

Такий початок явно збентежило номінальних господарів. «Сандерленд» продовжував вміло діяти в обороні, жорстко, але без грубості відвойовував м'яч у гравців «Сіті». «Городяни» притиснули «чорних котів» до воріт, але нічого не могли придумати в атаці. На поле з перших хвилин з'явився Серхіо Агуеро. Однак нічим особливим він так і не запам'ятався. Чи не найвидатніший перший тайм проводив і інший лідер «Сіті» - Яя Туре. Івуарієць раз по раз втрачав м'яч і взагалі діяв не на межі своїх можливостей. «Сандерленд» періодично тікав у контратаки, але вдруге вразити ворота Пантілімона так і не зумів. На перерву суперники пішли за рахунку 1: 0 на користь команди Гуса Пойєт.

Пауза явно пішла на користь «городянам». Вони так само, як і в першому таймі, придавили «Сандерленд» до воріт, тільки ось в їх діях нарешті з'явився наліт осмисленості. Гол прийшов досить швидко - через 10 хвилин після початку другої половини. «Городяни» отримали право на перспективний штрафний. Сільва чогось розіграв м'яч з партнером, замість того, щоб пробити по воротах, і атака заглохла. Так, судячи з усього, і подумав кіпер «Сандерленда» Віто Манон. Італієць видихнув, побачивши, що удару не буде, і втратив концентрацію. А вже через кілька секунд був змушений виймати м'яч з сітки своїх воріт. Яя Туре, який більшу частину матчу змушував себе грати на високому рівні, несподівано пробив по воротах і закинув м'яч за комір Манон. Гол вийшов чудовим і логічним, хоча і дещо несподіваним.

Секундна стрілка ледь встигла описати повне коло, як м'яч знову побував у воротах Манон. Коларов прострілив у штрафну. Політ м'яча перервав захисник, але від його ноги снаряд вивалився акурат до Саміру Насрі. Удар зовнішньою стороною стопи француза вийшов і сильним, і ефектним, і, що найважливіше, точним - 2: 1.

За дві хвилини «Манчестер Сіті» перевернув хід матчу з ніг на голову. Від цього удару гравці «Сандерленда» оговтатися вже не змогли. Вони не опустили рук, не перестали вгризатися в кожен м'яч - просто в кожній дії футболістів в червоно-біло-чорній формі проступали сліди відчаю. На останніх хвилинах «Сандерленд» все ж міг перевести гру в овертайм. Манон від центральної лінії навісив в штрафну, пішла знижка на правий кут воротарського Пантилімона, де в гордій самоті опинився Стівен Флетчер. Шотландець почав обробляти м'яч і втратив його за лицьову лінію. І тут же «Манчестер Сіті» поставив крапку. Пантілімон пробив вільний так, що «городяни» вивалилися на оборону «Сандерленда» п'ять в два. Такі моменти прийнято завершувати взяттям воріт. Яя Туре трохи почекав, оцінив ситуацію і катнув м'яч на Хесуса Наваса. Реактивний іспанець давно розглядали вільний кут воріт і вже знав, куди проб'є, а тому і вистрілив в дотик. 3: 1 - жирна крапка в фінальному матчі.

Після гри Джон О'Ши зізнався, що «Сандерленд» надломив саме гол Туре і назвав івуарійця найкращим на полі. А потім спокійно пішов отримувати своє срібло.

«Манчестер Сіті» переміг заслужено, переміг, продемонструвавши величезний потенціал, закладений в команді. Не можна сказати, що «Сіті» рвав жили і прикладав нелюдські зусилля для того, щоб перемогти. Просто в парі ігрових моментів «городяни» зробили те, що від них вимагалося. Звичайно, від цього перемога «Ман Сіті» менш заслуженою не стає. Команда Пеллегріні, незважаючи на те, що «чорні коти» намагалися перейти їй дорогу, по праву заробила для свого тренера перший англійський трофей.