Мета. закріпити у вихованців знання про те, що здоров'я-головна умова щасливого життя; провести профілактику вживання наркотичних засобів серед підлітків.
Формувати негативне ставлення до наркотиків;
Будити в дітях почуття власної гідності і шанобливе ставлення до себе;
Пропагувати здоровий спосіб життя.
Тривалість: 40 хв.
1. Організаційний момент.
2. Повідомлення теми і мети заняття.
3. Вивчення нового матеріалу:
- Продовження фрази: "Щаслива життя-це."
- Обговорення статті про наркоманію "Наркотик - це лопата"
- Інформаційний блок "Вся правда про наркотики"
4. Виступ учнів в ролі:
5. Розбір ситуацій.
6. Вправа "Провокація".
7. Робота з виставкою малюнків "Світ проти наркотиків".
8. Гра з допомогою слів антонімів.
9. Незакінчена пропозиція по темі "Життя - це диво!"
10. Заключне слово.
11. Підведення підсумків (рефлексія).
1. Організація початку заняття.
2. Повідомлення теми, мети заняття.
- Тема сьогоднішнього заняття "Як жити сьогодні, щоб мати шанси побачити завтра?» Сьогодні ми з вами поговоримо про здоров'я, як про головну умову щасливого життя. Розкриємо шкідливий вплив наркотичних засобів на організм людини.
3. Вивчення нового матеріалу.
Наше з вами заняття я хотіла б почати з питання:
- Ви любите життя? (Відповіді учнів)
Життя - це багатство, дане кожному спочатку, і дуже хочеться, щоб вона була красивою і щасливою. А що таке щасливе життя?
Продовження фрази: "Щасливе життя - це."
Поміркуйте про це, будь ласка, і запишіть продовження фрази: "Щасливе життя - це."
Взаєморозуміння з оточуючими
Але мені хотілося звернути вашу увагу на такий фактор як - шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю, наркотиків).
Зараз я вам зачитаю статтю, а ви уважно послухайте.
Наркотик - це лопата. Так, так, не дивуйся, мій друг. Це дуже хороша лопата. Вперше вживши наркотик, ти включаєш цю лопату. Натискаєш на кнопку, і вискакують з темряви роботяги в темних капюшонах, натягнуті на очі. Це могильники.
Як тільки ти візьмеш у руки шприц з якоюсь гидотою, як тільки ти вжив наркотик, ти повинен знати, що перший кому з ями, яка стане твоєю могилою, витягнутий. Могильники запрошують тебе - ласкаво просимо! Що? Ти не хочеш? Кажеш, що тобі ще рано? Що, пожити ще хочеш, сім'ю завести, стати відомим, знаменитим, успішним? Да все! Забудь! Ніхто не змушував тебе брати в руки шприц. Нехай ці слова увійдуть в твій мозок цілющими вітамінами, ліками, антибіотиком, що не дозволяй ніякої зарази вкоротити твоє життя. Життя, яка у тебе тільки починається і яка прекрасна, як диво ".
Чому я вирішила прочитати її вам? Тому що, за даними статистики, середній вік першої наркотичної проби - 14-17 років. І кожна друга людина від 11-24 років вже пробував наркотики.
- Чи знаєте ви, що-небудь про дію наркотиків? (Відповіді учнів)
Наркотики - це зброя страшної забійної сили. Зараз воно спрямоване на кожного з вас. Щороку воно вбиває мільйони людей. Як захиститися від цієї зброї? Перший спосіб захисту - це правда, це знання. Але є і другий, найнадійніший спосіб захисту: Але про нього - пізніше. Може бути, ви самі його відкриєте.
4. Отже, інформаційний блок "Вся правда про наркотики".
Даний блок представляють лікар, юрист, психолог.
Наркотики і здоров'я
Лікар. Що таке наркотики? Це сильнодіючі речовини, що викликають збуджений стан і паралізують центральну нервову систему. Що таке наркоманія? Слово "наркоманія" походить від грецького наркос - заціпеніння і манія - безумство.
Наркоманія - це хвороба, вживання наркотиків веде до повного виснаження організму, значної втрати маси тіла і занепаду фізичних сил. Наркоманів сміливо можна назвати самогубцями.
Майже всі наркомани колються в групах по 4-8 чоловік. Часто у них один шприц. Тому наркоманія майже завжди супроводжується СНІДом, гепатитом, іншими заразними хворобами, які передаються через кров. Наркомани часто помирають від передозування.
- А тепер слово представникам закону. Їх інформація називається "Закон проти наркотиків"
Юрист. У багатьох європейських країнах виробництво, зберігання, вживання і продаж наркотиків - це кримінальний злочин. А в країнах Азії за одне тільки зберігання наркотиків загрожує смертна кара. У нашій країні кримінальна відповідальність загрожує і тим, хто виробляє, переправляє, збуває наркотики, і тим, хто їх купує, зберігає, підробляє документи для їх отримання нібито в медичних цілях.
За зберігання наркотиків у великих розмірах - 3 роки тюремного ув'язнення, в особливо великому розмірі - до 10 років.
Всі наркотики мають смертельно небезпечну властивість: вони викликають фізичну і психологічну залежність, підпорядковують волю людини і, руйнують його тіло.
Дорога в пекло буде короткою, всього 4 сходинки. Надаю слово нашому психологу.
Псіхолог.Первий крок - проста цікавість і тиск послужливих друзів. Вони перший раз пропонують, звичайно, безкоштовно, спробувати, кажучи, що один раз нічого не вирішує. Уже після першого разу багато сучасних наркотики викликають залежність.
Другий крок - попередження. Друга стадія залежності приходить швидко, коли виникає непереборна потреба в отруті. На її покупку йдуть всі гроші. Всі думки спрямовані лише на те, щоб добути нову дозу. Самому з цієї стадії вибратися.
Третій крок - дорога в нікуди. Це критична стадія. Доза стає щоденною необхідністю. Заради нової дози людина готова на все: злодійство, розбій, вбивство.
Четвертий крок - останній акт трагедії. Для тих, хто коловся, він настає вже через 6-8 років. Щороку вУкаіни від передозування наркотиків помирає 70 тис. Молодих людей, яким не виповнилося і 29 років. Так закінчується трагедія, яка починалася зовні так безневинно.
Вчені встановили, що кожен наркоман за рік втягує в свою павутину наркотиків п'ятьох. Так що кожен з вас може потрапити в ці мережі. При цьому дуже важливо зрозуміти два правила. Перше: "добрий" приятель, пропонуючи травичку, таблетку, жуйку безкоштовно, переслідує свої корисливі цілі. Друге: ніхто з тих, хто пробував перший раз, не збирався ставати наркоманом. Вони лише тішили свою цікавість, але результатом може виявитися Зламані долі.
5. Розбір ситуацій:
Після змагань хлопці пішли на дискотеку. Потанцювали, випили трохи пива. Один з хлопців запропонував спробувати таблетки ЛСД. Одні прийняли цю пропозицію, інші відмовилися. "Ви нам більше не друзі. Труси ви. Спробуйте нас залежить", - почули вони слідом.
У двері подзвонили, Інга відкрила двері - на порозі стояла Даша, її давня подруга. Дівчата стали жваво обговорювати новини:
- Слухай, Інга, давай покуримо.
- Давай, - погодилася Інга, - зараз, тільки сигарети принесу.
- Не треба, у мене є, правда з травичкою. Ти ж такі ще не пробувала?
- Ні, - розгубилася Інга.
- Слухай, такий кайф і безпечно зовсім! На, спробуй! - і Даша простягнула Інге сигарету.
6. Вправа "Провокація".
Зараз ми виконаємо вправу. Уявіть, що ви на дискотеці. До вас підходить людина і пропонує таблетку для підняття настрою. Ви знаєте, що ця таблетка може стати першим кроком у прірву. І у вас вже є напоготові рятівна фраза:
Спасибі, я більше в цьому не потребую.
Спасибі, мені цього не потрібно.
Ні, мені не потрібні неприємності.
Ви бачите, що у здорової підлітка життя складається з яскравих фарб. а у наркомана з темних фарб.
9. Наступні завдання: незакінчена пропозицію по темі "Життя - це диво".
Ми живемо у величезній, прекрасному світі, де стільки цікавого і дивного! Потрібно тільки озирнутися навколо. І ви відразу побачите, що можна протиставити наркотиків. У мене є незакінчена пропозиція: "Навколо стільки способів бути щасливим: можна: ..."
Кожна людина господар своєї долі. Всього можна досягти, якщо поставити собі в житті мету і твердо йти до цієї мети. Хорошим помічником на цьому шляху стане здоровий спосіб життя: гігієна, спорт, розпорядок дня, хороші і вірні друзі. І в цьому житті немає місця наркотикам.
10. Заключне слово.
Правда про наркотики розвіює весь липкий туман брехні, який огортає це страшна зброя. Ви дізналися сьогодні цю правду. Але я говорила, що є ще одна зброя від наркотиків - найвірніше, надійне і сильне. Може бути, ви вже самі здогадалися, як найнадійніше уберегтися від наркотиків? Найнадійніший спосіб позбутися від наркотичної залежності - це ніколи їх не вживати. Бажаю вам обрати саме цей спосіб.
11. Підсумок заняття (рефлексія).
Сьогодні ми намагалися боротися з наркотиками - зброєю правди. Що дали вам ці знання? Що вам здалося особливо цінним і корисним сьогодні на занятті?
Мені хотілося б закінчити наше заняття віршем: