Як зберегти усмішку красивою »

Тема: «Як зберегти усмішку красивою?»

Мета. Вчити дбайливо ставитися до свого здоров'я.

• Знайомити дітей з організмом людини. дати перші поняття, як доглядати за зубами.

• Уточнити знання дітей, що корисно і що шкідливо для зубів.

• Розвивати інтерес дітей.

• Формувати у дітей дослідницьку діяльність через елементарну дослідну роботу.

• Виховувати культуру спілкування дітей один з одним.

• Залучати до сприйняття художніх творів, допомогти дітям вивчити вірш.

- Чим з того, що тобі належить, ти можеш поділитися з іншими людьми, не віддаючи цього? (Посмішка)

- Звичайно це ж посмішка. Звучить пісня «Усмішка».

Сьогодні ми проводимо заняття по темі «Як зберегти усмішку красивою?» Подивіться на малюнки, на яких люди посміхаються. Давайте ми посміхнемося один одному і подивимося, що найбільше привертає вашу увагу в цей момент (Зуби)

- Р. а навіщо людина зуби?

-Щоб перемелювати їжу, подрібнювати її і допомогти шлунку переробляти її. Зуби у людини виростають 2 рази. Перші - молочні, їх 20 - це тимчасові зуби. Вони з'являються вже у малюків. Другі, їх 32, постійні, з'являються до 10 - 11 років. У вас зараз змішані зубний ряд (і молочні і постійні) Зміна зубів - це природний процес і боятися цього не треба. У різних країнах існують різні звичаї, пов'язані з випаданням зубів. У іспанців треба закинути зуб на дах і розповісти віршик, запрошуючи мишеняти взяти старий зуб і принести новий. В Японії - кидають зуб в повітря, у корейців закликають «Чорна птах дай мені новий зуб»

- А що ви робите, коли у вас випадає зуб? (Вислуховуються відповіді дітей)

2) Практичне заняття: Візьміть дзеркало і розгляньте свої зуби. Знайдіть молочний зуб і постійний. Чим вони відрізняються?

  1. постійні - великі за розміром;

  2. тимчасові - дрібні, біло-блакитні.

Ця відмінність, а схожість заховано всередині. Давайте подивимося

Коронка - частина зуба, яка розташовується в щелепи

Шийка - між коронкою і коренем. Вона прикрита яснами.

У дорослої людини 32 зуби.



  1. різці - гострі зуби, служать для того, щоб різати їжу;

  2. ікла - потрібні, щоб розривати її;

  3. корінні - щоб пережовувати їжу.

- Отже, ми знаємо про зубах майже все. Але послухайте яка історія трапилася з Любою.

Як у нашій Люби

Цілий день бідолаха стогне,

Геть своїх подружок жене:

- Мені сьогодні не до вас! -

Мама дівчинку шкодує,

Полоскання в чашці гріє,

Папа Любочку шкодує,

З паперу ляльку клеїть -

Чим би донечку зайняти,

Щоб біль зубну зняти!

Тут же бабуся клопочеться,

Дати пораду корисний хоче -

- Все до весілля заживе

- Як ви думаєте, чому боліли зуби у Люби?



  • Зуби покриті емаллю. Вона тверда і захищає зуби від пошкодження. Але якщо за зубами неправильно доглядати, то з'являється дірочка (карієс)

(Робота з моделлю зуба)

  • Дірка в зубі - це завжди боляче і не приємно. А ще хворі зуби шкодять іншим органам - серцю, ниркам.

3) Малювання

- А що потрібно зробити, щоб зубний біль не потрапила в зуб?

(Зафарбувати дірочку, як ніби закрити вхід) Зуб перестане боліти.

- А тепер намалюйте поруч здоровий зуб, веселий.

- гризти горіхи, тверді предмети

- холодне і гаряче

- Їсти здорову їжу: фрукти, овочі і вівсяну кашу.

- полоскати рот після їжі

- жувати жувальну гумку.

5) Оздоровча хвилинка

Люди з самого народження

Жити не можу без поруху.

  • Руки опустіть, вирівняйте спину, голову не нахиляти.

  • Повільно підніміть руки вгору і зчепіть їх в замок над головою.

  • Уявіть, що ваше тіло - як гора. Одна половина гори каже:

  • «Сила в мені» і тягне вгору.

  • Інша каже: «ні, сила в мені» і теж тягне вгору.

  • Подумали і вирішили, «Ні! Ми дві половинки однієї гори і сила в нас обох ». Потяглися обидві разом, сильно - сильно.

  • Повільно опустіть руки і посміхніться.

6) Навіщо людині зубна щітка?

- Як треба доглядати за зубами?

- Хто знає, що необхідно мати кожній людині, для догляду за зубами?

Практикум «Чищення зубів»



  1. Зубна щёка розташовується уздовж сині ясен. І рухи зверху - вниз. Ретельно чистити кожен зуб.

  2. Очистити внутрішню поверхню кожного зуба.

  3. Очистити жувальну поверхню кожного зуба вперед - назад.

Вірш «Як поїв, почисти зубки».

Ми чистимо, чистимо зуби і весело живемо,

А тих, хто їх не чистить, ми пісеньку заспіваємо.

Ех, давай, що не зівай, про зуби не забувай,

Чистити зуби не лінуйся, від низу до верху, зверху вниз,

Як поїв, почисти зубки. Роби так два рази на добу.

Віддай перевагу цукеркам фрукти, дуже важливі продукти.

Щоб зуб не турбував, пам'ятай правило таке:

До стоматолога йдемо в рік два рази на прийом.

І тоді посмішки світло збережеш на багато років.

Ці корисні поради нам приготував веселенький зубок. (На листочках - Зубик записані корисні поради)

- Р. у вас на столах лежать маски. Обличчя в них безликі якісь, чогось не вистачає в них (Посмішки)

- Давайте відживши ці маски.

Звучить пісня «Усмішка». Діти малюють на масках посмішки.

- Отже, хлопці, ваші маски ожили. Деякі з них я прикріплений на дошку поруч з вашими малюнками. Подивіться, як світло і весело від ваших посмішок в класі.

Заняття закінчується віршем «Якщо тільки розсміятися».

Якщо тільки розсміятися,

Те почнуться чудеса -

Від посмішок проясняться

І очі, і небеса.

Ну-ка дорослі і діти,

Щоб стало на планеті

І світліше, і тепліше!

Свято в 1 «А» класі

«Осінь, осінь в гості просимо!»

Цілі і завдання:

  1. познайомити дітей з сезонними змінами в природі, показати все різноманіття і красу осінньої природи і дарів осені.

  2. розвивати мовлення дітей, збагачувати словник; вміння слухати; увагу, спостережливість, спритність і т.д.

Хід заняття:

  1. Вступне слово вчителя.

Якщо на деревах листя пожовкло,

Якщо в край далекий птахи відлетіли,

Якщо небо похмуре, якщо дощик ллється -

Діти Новомосковскют вірші:

  1. Ось художник, так художник!

Всі ліси покрив був!

Навіть найсильніший дощик

Цю фарба не відмив

Відгадати загадку просимо:

Хто художник цей?

Пташині голоси.

  1. Червоні і жовті

Вітер листя рве,

Кружляє, кружляє в повітрі

Строкатий хоровод.

  1. Сонечко лише вигляне

сховається знову

Довго літо червоне

Будемо згадувати.

  1. Осінь! Славна пора!

Любить осінь дітвора.

Сливи, груші, виноград

Все достигло для хлопців.

  1. Журавлі на південь летять

Здрастуй, здрастуй осінь!

Приходь на свято до нас,

Дуже, дуже просимо.

  1. Тут ми свято радісний

Весело зустрічаємо,

Приходь, ми чекаємо тебе,

Осінь: (Виходить дівчинка в костюмі осені)

Ви про мене? А ось і

Привіт величезний вам, друзі!

Ви раді зустрітися зі мною

Вам подобається наряд лісової -

Осінні сади і парки?

Я прийшла на свято до вас

Співати і веселитися

Я хочу з усіма тут



  1. Здрастуй, осінь, здрастуй, осінь

Добре, що ти прийшла.

У тебе ми осінь запитаємо

Що в подарунок принесла?

Осінь. Принесла я вам муки

Діти: Значить, будуть пироги

Осінь: А вже яблука, як мед.

Діти: На варення, на компот

Осінь: Принесла я меду повну колоду.

  1. Ти і яблук, і хліба,

Ти і меду принесла

А гарну погоду

Ти нам, Осінь, принесла?

Осінь: Урожай у вас хороший,

І морквина, і картопля,

Затівають довгий і серйозний спір!

На сцену виходять діти в масках овочів. Розігрується сценка «Суперечка овочів»

Овочі: Хто з нас, з овочів

І смачніше і потрібніший?

Хто при всіх хворобах

Буде всіх корисніше?

Ведучий: Вискочив горошок -

Ні і хвалько!

Горошок: Я такий гарненький

Якщо тільки захочу,

Всіх горошком пригощу.

Ведучий: Від образи почервонівши

Буряк: Дай сказати хоч слово мені,

Буряк треба для борщу

І для вінегрету

Їж сам і пригощай -

Краще буряка нету!

Капуста: Ти вже, буряк, помовч

З капусти варять борщ

А які смачні

Огірок: Дуже будите задоволені

З'ївши огірочок малосольний

А вже свіжий огірочок

Всім сподобається, звичайно.

Редиска: Я - рум'яна редиска,

Поклонюся вам низько-низько.

А хвалити себе навіщо?

Я і так відома всім.

Морква: Про мене розповідь недовгий

Хто не знає вітаміни?

Пий завжди морквяний сік

І гризи моркву -

Будеш ти завжди, дружок,

Міцним, сильним, спритним.

Ведучий: Тут надувся помідор

І промовив суворо ...

Помідор: Не базікай, морквина, дурниця

Найсмачніший і приємний

Уж, звичайно, сік томатний

Вітамінів багато в ньому

Ми його охоче п'ємо.

Лук: Я - приправа в кожній страві

І завжди корисний людям

Вгадали? Я- ваш друг!

Я простий зелений лук.

Я, картопля, так скромна -

Слова не сказала ...

Але картопля так потрібна

І великим і малюкам!

Так смачна, корисна,

Суперечка давно кінчати пора

Ведучий: Хтось, здається, стукає.

(Входить дитина в костюмі Айболита)

Айболить: Ну, звичайно. Це я!

Про що сперечаєтеся друзі?

Овочі: Хто з нас, з овочів

Всіх смачніше і важливіше?

Хто при всіх хворобах

Буде всім корисніше?

Айболить: Щоб здоровим, сильним бути

Треба овочі любити

Все, без винятку,

У цьому немає сумніву!

У кожному користь є і смак,

І вирішити я не беруся

Хто з вас смачніше,

Хто з вас потрібніше!

«Для чого потрібні руки?»

Мета заняття:

  1. вчити дітей усвідомлено ставиться до свого здоров'я, формувати вміння і навички здорового способу життя.

  2. розширювати знання про можливості рук. їх виразності;

розвивати дрібну моторику;

  1. виховувати прагнення робити добро.

Хід заняття:

Звучить весела музика.

Вправа «Зустрічаємося з посмішкою»

- Р. встаньте в коло, візьміться за руки і посміхніться один одному.

- Приємно отримувати посмішку?

Ігрова вправа «Без рук»

Пропоную дітям зчепити руки в замок за спиною і порухатися: походити, присісти, встати, пострибати, підняти впав товариша.

- Чи легко все це виконати? Чому?

- Р. я вам не назвала тему нашого заняття. Може хтось відгадає, про що ми сьогодні будемо говорити?

(Якщо не здогадуються, загадую загадку.)

- У кішки лапи, а у людини ...

-У птиці - крила, а у людини ...

-Тепер здогадалися, про що піде мова?

- Сьогодні ми поговоримо на тему «Для чого потрібні руки».

Пропоную відповісти на питання «Що вміють наші руки?» Відповідає той, хто піднімає м'яч.

- Ось як багато вміють наші руки, а ще руки допомагають нам оздоровлюватися, тобто берегти і зміцнювати здоров'я.

Як руки допомагають нам оздоровлюватися



  • На нашій кисті руки, як і на всьому тілі людини, безліч точок, масажуючи які ми можемо оздоровити свій організм. Одну точку я вам покажу. Ця точка знаходиться біля великого пальця, масажуючи її, ми можемо запобігти головному болю.

Кожен палець відповідає за певний орган.

Кожен палець потрібно масажувати протягом хвилини.

- Ми з вами переконалися, що руки наші справжні помічники.

- Що вони допомагають нам робити?

- Ще наші руки можуть бути справжніми артистами?

(Вийти, встати в коло і зробити пальчиковую гімнастику)

- як добре, що у людини є руки. як багато вони вміють робити!

- Як можна назвати руки, які вміють робити багато справ? (Умілі)

Гра «Які бувають руки?»

Прикріплюються контури кистей рук.

- Зараз ми пограємо з вами у гру. Потрібно придумати слова - визначення до слова «руки».

(Якщо діти не можуть, допомагаю навідними питаннями)

- Які руки у мами? (Добрі, ласкаві, ніжні, привітні, теплі, турботливі)

- Які руки у тата? (Сильні, мужні, надійні, спритні, умілі, міцні)

- Подивіться на зображення на дошці. На що воно схоже? ( На сонце)

- Руки і сонце схожі. Чим?

- Чи можемо ми жити без сонця?

- Які справи роблять людські руки?

Сідайте за столики і намалюйте свої руки. Покажіть, які долоньки вийшли

- Передайте в ваших долоньках образ сонця.

- Ось скільки сонечок у нас вийшло. Справжні сяючі сонця!

Підсумок, заняття закінчується рефлексією.

Схожі статті