Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом
(Розвиток мови, музо, аплікація)
1. Мета:
1.1. викликати у дітей активний інтерес, емоційний відгук на художні твори;
1.2. бажання уважно розглядати натюрморт, милуватися красою предметів, незвичністю їх форми, кольору, поєднанням предметів, композицій;






1.3. дати уявлення про те, які предмети зображуються на Натюр-Мортом;
1.4. стимулювати естетичні оцінки і судження.
2. Словникова робота: натюрморт, муляжі, овочі, фрукти, ягоди, квіти, картини, художники і т.д.
3. Методичне забезпечення:
3.1. картини: І. Левітан «Васильки»; І. Хруцький «Натюрморт з грибами»; І. Петров-Водкін «Яблуко і вишня».
3.2. запис мелодії «Сентиментальний вальс».
3.3. муляжі овочів, фруктів, грибів, ягід і т.д.
3.4. керамічні вази (різної форми і висоти).
3.5. вази «Гжель».
3.6. кольоровий папір, пензлики, клей.


4. Попередня робота:
Дидактичні ігри, читання творів про овочі, фрукти, гриби. Загадування і відгадування загадок. Малювання олівцями і фарбами на тему «Дари осені». Симетричне вирізування різних ваз.
5. Хід заняття:

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом
У групі розвішені натюрморти художників І. Левітана, І. Хруцкого, І. Петрова-Водкіна; натюрморти, зроблені з кольорового паперу руками дітей та вихователів.
(Діти під тиху музику розглядають картини).
Діти, вам сподобалася виставка?
Які картини сподобалися найбільше?
Чому?
Як ви думаєте, про що хотів розповісти нам художник в цій картині?
Який настрій у вас виникає, коли ви дивитеся на цю картину?
Які фарби використав художник? Яскраві, теплі або холодні?
Ми з вами бачили різні картини. На них зображені квіти, овочі, гриби, книги, фарби, посуд і т.д. У житті іноді помічаєш красу предметів, а художники - дуже уважні люди. Їх тішить, дивує ошатність предметів, їх форми, незвичайність, кольору. Коли предмет зображений на полотні, він особливо гарний. Коли художник становить натюрморт, намагається поставити головні предмети так, щоб інші їх прикрашали, доповнювали. Але художник розповідає не тільки про предмети, а й про людей, які їх створювали, прикрашали, вирощували. Зірвані квіти, фрукти, ягоди люди з'їдають, а намальовані художником будуть жити вічно, радувати нас.
Картини, на яких зображені квіти, ягоди, фрукти, овочі, предмети побуту називаються натюрмортом.
Натюрморт

Якщо бачиш на картині
Чашку кави на столі,
Або ставок у великій графині,
Або троянду в кришталі,
Або бронзову вазу,
Або грушу, або торт,
Або всі предмети відразу -
Знай, що це - натюрморт.

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом
У нас в групі є багато красивих предметів побуту (вази, чашки, склянки, цукерниці і т.д.). Так само багато красивих ягід, фруктів, овочів (муляжі).
Відгадайте загадки, які я вам загадаю. Ці предмети можуть бути використані для створення композиції натюрморт.
Червона дівиця сидить у в'язниці, а посаджена на вулиці (морква).
Я довгий і зелений, смачний і солоний, смачний і сирої, хто ж я такий? (Огірок).
Сидить дід, у шубу одягнений, хто його роздягає, той сльози проливає (цибуля).






Саме з кулачок, червоний бочок. Торкнеш пальцем - гладко, а відкусиш - солодко (яблуко).
На сучках висять кулі, посиніли від спеки (сливи).
Вихователь пропонує дітям з тих предметів, які є в групі (вази, предмети побуту, фрукти, овочі, муляжі ягід), скласти натюрморт і розповісти про нього.
Дитина: Я взяла вазу, в неї поставила гарні айстри, праворуч поклала огірок і помідор, а зліва сливу і лимон. Мені дуже сподобався натюрморт.
Дитина: Я склав натюрморт. Я взяв красиву вазу з фруктами, праворуч поклав гілочку горобини. Зліва глечик з морсом.
Вихователь: Хлопці, давайте всі разом спробуємо створити свій натюрморт. Зробимо велику колективну роботу. Кожен з вас вибере елементи натюрморту окремо, а потім з'єднаємо їх разом. Але спочатку пофантазуємо на фланелеграфе.
Якщо хто-небудь з вас захоче вирізати щось своє для нашого натюрморту, будь ласка. Все необхідне є.
Після цього діти приступають до роботи з папером. Всі разом роблять колективну роботу, узгоджують свої дії з діями інших дітей. Після роботи придумують назву натюрморту.
Діти працюють під музику.
6. Підсумок заняття:
Заняття в рамках цього жанру дозволяють дітям познайомитися з напрямком образотворчої живопису натюрморт, знайомлять дітей з відомими роботами майстрів натюрморту.
Пропоную дітям під музику помилуватися красою предметів, поєднанню їх, відчути гаму.

"Дошкольнік.РФ"

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом

Інтегроване заняття з изо в підготовчій до школи групі - ознайомлення з натюрмортом







Схожі статті