Інтегроване заняття в старшій групі «світ посуду»

тамара колесник
Інтегроване заняття в старшій групі «Світ посуду»

Мета. Розширити уявлення дітей про посуд.

Завдання. Формувати вміння об'єднувати предмети за загальними ознаками.

Вчити використовувати слова, що позначають матеріал виготовлення

предмета (дерев'яний, скляний, залізний і т. д.)

Розвивати навички пояснювальній, зв'язного мовлення.

Закріпити вміння прикрашати виріб елементами Городоцької

розпису. Розвивати фантазію, уяву.

Устаткування. Слайди з видами посуду. картинки з казки «Федорина горі»,

Д / гра. «У чому подамо?». предмети посуду з різного матеріалу,

картинки з посудом. прикрашеної Городоцької розписом, аудіозапис

(музика для душі) .

Роздатковий матеріал. Картки «Різна посуд». розрізні картинки

«Збери ціле». плакати «перетворення геометричної фігури

в предмет посуду », заготівля для розпису, простий олівець,

обладнання для малювання фарбами.

Методичні прийоми. Наочний, словесний, практичний.

Хід заняття:

Діти заходять в групу. стають навколо столу, на якому стоять предмети посуду. накриті серветкою.

Сприймали. - Хлопці, зараз я вам буду загадувати загадки, а хто відгадає, той дістане з під

1 З гарячого колодязя, через ніс водиця ллється? (чайник)

2 Самі не їмо, а людей годуємо? (Ложки)

3 Я пихчу, пихчу, пихчу, більше смажити не хочу.

Кришка голосно задзвенить, всіх за столик запросить? (Пательня)

4 Зроблені ми зі скла, служимо для води, соку, молока? (Стакани)

5 Під чашкою я завжди стою, чайку пролитися не даю? (Блюдце)

Сприймали. - Скажіть, як одним словом можна назвати всі ці предмети? (Посуд) Сьогодні ми

(Діти сідають на килим перед екраном)

Сприймали. (Показує слайди) - Посуд - це предмети для приготування або подавання харчових продуктів.

1 Кухонна - в якій готують їжу, з нею ми щодня зустрічаємося на кухні.

Назвіть, що ви бачите на малюнку? (Відповіді дітей. Сковорода, каструля,

мантніца, чавунець, поварешка і т. д.)

2 Столовий посуд - з якої їдять. це та посуд. яку ми бачимо на обідньому

столі. Що ви бачите на малюнку? (Відповіді дітей. Супниця, тарілка глибока,

тарілка мілка, салатниця і т. д.)

3 Чайна посуд - До неї відносяться чайний сервіз, кавовий сервіз. Назвіть

предмети чайного посуду. (Відповіді дітей. Заварник, кавник, блюдце, чашка т. Д.)

Сприймали. - А щоб закріпити побачене і почуте, я пропоную пограти в гру:

(Діти сідають за столи)

- Візьміть картку із зображенням різного посуду. У верхньому правому куті картки

знаходиться шафку з поличками, куди ви будете поміщати посуд. на шафці

надрукована певна буква. Назвіть першу букву в слові «їдальня»?

(Діти називають букву «С»). Значить на полички цього шафки ви розставляєте

столовий посуд. провівши стрілку від предмета посуду до шафки. Якщо на шафу

Чіке надрукована літера «К» - значить сюди ставите кухонний посуд. і якщо буква

(Діти виконують завдання, після чого вихователь запитує 2-3 дітей назви предметів посуду. Які вони помістили в певний шафка)

(Вивішує картинку із зображенням Федори)

Сприймали. - Ой, хлопці, а хто ж це? (Відповіді дітей). Правильно, це бабуся Федора з казки

К. Чуковського «Федорина горі». Хлопці, а що за горе сталося у Федори? (Відповіді)

Чому ж посуд втекла. (Відповіді). Поки посуд бігала по лісах та по болотах,

вона вся потріскалася, а деяка і побилася. Може ми спробуємо її склеїти, і

тоді ми дізнаємося яка точно посуд втекла від Федори.

(Діти беруть конверти з розрізними картинками і збирають зображення)

(Відповіді дітей, приклад. - Це - сковорода, в ній можна смажити котлети, рибу.

- Це - каструля, в ній можна варити суп, компот.

- Це - чашка, з неї можна пити чай, кава.)

Сприймали. - Хлопці, ви напевно втомилися? Ну тоді тихенько встали, дружно вийдемо на килим

і розминку ми почнемо:

Ось великий, скляний чайник,

Дуже важливий, як начальник.

Ось порцелянові чашки,

Дуже тендітні, бідолахи.

Ось порцелянові блюдця,

Тільки стукни, розіб'ються.

Ось пласмассовий піднос,

Він посуд нам приніс.

(Діти сідають на килим і розбирають предмети посуду)

Сприймали. - Скажіть, з якого матеріалу була зроблена посуд у Федори. Якщо ложка зроблена

з дерева, то вона яка? (Дерев'яна).

(Проводиться Д / гра «Що з чого?»)

Сприймали. - А чи можна користуватися паперової посудом. Чому? (Міркування дітей).

Якби Федора була акуратною, стежила за своїм посудом. що б тоді

як ви доглядаєте за нею? (Розповіді дітей). Що ж сталося з Федорою в кінці

казки? Давайте повторимо слова Федори:

«Вже не буду, чи не буду я посуд ображати,

Буду, буду я посуд і любити і поважати! »

Сприймали. - Хлопці, а ви звернули увагу, що весь посуд має певну форму?

Подивіться, що намальовано на цих плакатах? Назвіть фігури? (Діти називають

геометричні фігури. коло, квадрат, овал, прямокутник, трапеція). Давайте

ці фігури перетворимо в предмети посуду?

(Діти по групах з 3-4 чоловік. Сідають за столи і домальовують деталі посуду,

розповідають про те, що вийшло і називають вид посуду. кухонні, їдальня або

Сприймали. - (включає екран) - Як називається предмет посуду. в який ми насипаємо цукор?

(Відповіді дітей повним пропозицією. Цукор насипають в цукорницю)

(Проводиться Д / гра. «У чому подамо?». Слайди. Молочник, маслянка, селедочниці,

сільничка, хлібниця, заварочнік, конфетніца і т. д.)

Сприймали. - Хлопці, а з якого посуду приємніше їсти. (Відповіді дітей). Щоб посуд був

красива, її розписують майстри - умільці. Нещодавно ми знайомилися з

Городоцької розписом. Згадайте і назвіть елементи Городоцької розпису?

(Відповіді дітей. Бутон, троянда, Купавка). Зараз ми перетворимося в майстрів і

прикрасимо Городоцької розписом, блюдо. У вас на столах лежать заготовки, вибирайте

(Діти розписують заготовки страви).

Сприймали. - Ну ось у нас вийшла гарна посуд. Розклад майстрами.

(Проводиться закріплення теми заняття)

Сприймали. - Про що ми сьогодні говорили на занятті?

- На які види ділиться весь посуд?

- Для чого потрібна кухонний посуд?

- Що входить до складу столового посуду?

- Що вам найбільше сподобалося робити на занятті?

- Всі завдання були легкими чи ні?

- Я дякую всім за гарні, правильні відповіді і за красиві роботи.

Інтегроване заняття в старшій групі «світ посуду»
Чайний посуд. З дітьми старшої групи ми говорили про посуд: з чого її роблять, яка буває посуд і про значення посуду. Для чого потрібна посуд? Якщо.

Інтегроване заняття в старшій групі «світ посуду»
«Гарний візерунок на посуді». Пластілінографія Гарний візерунок на посуді "Завдання. Закріпити знання дітей про посуд. Формувати уявлення про її функції. Закріпити деякі правила.

Схожі статті