Ігрове заняття «юний пожежник»

Світлана Барабаш
Ігрове заняття «Юний пожежник».

Мета. повторити правила пожежної безпеки.

1. Формувати у дітей поняття «пожежна безпека».

2. Закріпити знання дітей про небезпечні ситуації, причини виникнення пожежі та правила поведінки під час пожежі.

3. Виховувати гордість за людей професії «пожежний».

4. Виховувати у дітей потреба в турботі про свою безпеку.

5. Розвивати допитливість, пам'ять, логічне мислення.

Попередня робота. бесіда про правила безпеки, про важку роботу пожежних; виконання малюнків на тему «Вогонь і ми»; читання художньої літератури на протипожежну тему; екскурсія на пожежний пост; розглядання плакатів з пожежної безпеки;

Хід заходу.

Дитина читає вірш.

Мчить червона машина

Все швидше, бистреё вперед!

Командир сидить в кабіні

І секундам рахунок веде.

- поднажмі ще трошки, -

Він шоферу каже, -

Бачиш, у полум'ї віконце?

Це будинок житловий горить.

Може, там залишилися діти,

Люди чекають з надією нас ...

- Ясно все, - шофер відповів,

Давши машині повний газ. (К. Оленєв)

Вихователь. Діти що це за машина? І що за люди їдуть в ній? (Це пожежна машина і пожежні.)

А як ви здогадалися, що це пожежна машина. А для чого потрібна пожежна машина?

А навіщо потрібна "мигалка" пожежній машині. А для чого шланг? Від чого ж виникає пожежа. Коли вогонь небезпечний?

Давайте подивимося слайди «Правила пожежної безпеки».

Демонстрація слайдів і бесіда по ним.

Вихователь. Хлопці, а хотіли б ви стати пожежниками. А яким повинен бути пожежник. (Сильним, сміливим.) Для цього потрібно багато тренуватися. Ви готові до тренувань? Тоді приступаємо.

Діти діляться на дві команди «Іскаркі» і «Вогнеборці».

Вихователь. Хлопці, ми знаходимося на пожежному полігоні. Тут ви спробуєте свої сили в гасінні пожежі. А ми подивимося, хто може бути пожежником.

Команди готові? Ваш девіз ...

«Іскорки». Міцно пам'ятайте, друзі, що з вогнем жартувати не можна!

«Вогнеборці». Темної ночі, ясним днем ​​обережніше будь з вогнем!

Естафета «Передай вогнегасник».

Діти передають один одному вогнегасник.

Діти по черзі біжать до «озера». набирають воду і повертаються гасити пожежу.

Рухлива гра «Пожежний розрахунок».

Діти бігають під музику по залу. Коли звучить пожежна тривога. вони повинні зайняти свої місця.

Від команди виходять двоє людей. Хто вперед одягне костюм пожежника.

Лабораторія пожежної безпеки.

Вихователь. Молодці, хлопці. А зараз я пропоную вас відправитися в лабораторію пожежної безпеки. Сьогодні за допомогою дослідів ми з вами згадаємо, як можна загасити вогонь, і дізнаємося новий спосіб боротьби з полум'ям.

Досвід 1. Хто знає чим потрібно гасити вогонь? Давайте перевіримо, чи можна загасити вогонь водою? (Вихователь запалює свічку, поливає її водою.) Що ми бачимо?

Висновок. Вогонь можна гасити водою.

Досвід 2. Чого ще можна загасити вогонь? (Піску, землі.) Давайте перевіримо. (Вихователь запалює свічку, засинає її піском.) Що ми бачимо?

Висновок. Вогонь можна загасити піском або землею.

Досвід 3. Чим ще можна гасити вогонь? (Пробуємо згасити свічу тонкою тканиною і щільною.)

Висновок. Вогонь можна загасити щільною тканиною.

Показую ілюстрації до казки К. Чуковського "Плутанина". Звідки ця картинка? (З казки К. Чуковського "Плутанина".)

- Що зробила метелик? (Море погасила.)

- Ми будемо метеликами. Повторюйте за мною :

Тут метелик прилетіла,

Стало море потухать-

Ось зраділи звірі!

Засміялися і заспівали,

Вихователь. Як і у всіх людей, у пожежників є хвилинки відпочинку. Пожежу загасили. шланги сушаться, можна і відпочити. Я пропоную подивитися казку «Котячий будинок» - за мотивами однойменного твору С. Я. Маршака.

Ведучий. Завіса ми відкриваємо,

Маски дружно надягаємо,

Нашу казку починаємо.

Загорівся Котячий будинок.

У центрі залу стоїть будиночок, з вікна визирає Кішка.

Кішка. Ой, горить мій новий будинок!

Де ми будемо жити з котом.

Злий вогонь ви тушкуйте.

Ведучий. Біжить курка з відром.

У мене в відрі вода.

Буду на вогонь я лити,

Буду я пожежа гасити.

Ведучий. Ну а де твій Півник,

Може, він би нам допоміг?

Петушок. Ку-ку-рі-ку! Я бігу!

Помелом все замету!

Ой, вогонь мене кусає

І за крильця вистачає!

Краще я додому піду,

А то хвіст я підпаливши.

Ведучий. Треба нам покликати Свиню ...

Свиня. Зачекайте, хрю-хрю-хрю,

Я зараз тут все заллю!

Ох, розхлюпала в суєті!

Треба б сказати козі.

Покажіть ви Козі,

Де горить і що горить?

Буду ліхтарем махати,

Вогонь потрібно налякати.

Горить новий Котячий будинок.

Від героїв толку мало,

Прибігли з чим попало.

Кішка. Що мені робити?

Як вогонь зупинити?

Ведучий. Викликай пожежників.

Кішка. Я не вмію.

Глядачі пояснюють їй, як потрібно правильно викликати пожежних.

Ведучий. Пожежна тривога. Пожежна бригада на виїзд!

Пожежні одягають каски. беруть пожежну машину і вогнегасник і їдуть на пожежу під фонограму звуку сирени.

Де горить, в якому кварталі.

І зараз же, в мить єдиний,

Із розчинених воріт ...

Стали ладом біля воріт,

Розкатам шланг пружний.

І роздувшись від натуги,

Він забив як кулемет. (Фонограма «Звук води»).

1-й пожежний. Ми водою вогонь гасили,

Поливали цілу годину.

2-й пожежник. Ми водою вогонь гасили,

Нарешті він погас!

Ведучий. Нам без доброго вогню

Обійтися ніяк не можна.

Він надійно дружить з нами,

Жене холод, жене морок.

Нам вогонь хороший потрібен.

І за те йому шану,

Що хлопцям гріє вечерю,

Варить суп і хліб пече.

Але щоб він не став ворогом,

Будь обережний ти з вогнем!

Ігрове заняття «юний пожежник»
Підсумкове заняття з пожежної безпеки в середній групі «Помічники пожежних» «Дюймовочка» МДОУ №28 м Томська Мета: Закріплення елементарних знань і навичок про пожежну безпеку. Завдання: Продовжувати формувати у.

Ігрове заняття «юний пожежник»
Куточок «Пожежна безпека». У нашій групі створено куточок по темі "Пожежна безпека". З дітьми були проведені бесіди на тему "Правила Пожежної безпеки"; о.

Схожі статті