Домрачева і Украінанкі пробігли повз п'єдесталу

На етапі Кубка світу в німецькому Оберхофі на подіум спринтерської гонки не вдалося піднятися ні Украінанкам, ні повернулася з декрету білорусці Дарії Домрачовій. Перемогу здобула чешка Габріела Клара Закопалова.

Клара Закопалова виграла спринт, Украінанкі - за межами десятки. Як це було

Фроліна ОБІЙШЛА ВСІХ УкраінаНОК

Відомий своєю непередбачуваністю німецький Оберхоф продовжує дивувати. Напередодні чоловіки бігли спринт в пристойний снігопад, жінкам випало стартувати в мороз. "Справжня російська погода - мороз і сонце", - охарактеризувала кліматичні кондиції наш лідер Тетяна Акімова. Шкода, що приємна погода в результаті не принесла Акімової і співвітчизницям особливої ​​удачі.

В принципі, Акімова вже на першому рубежі довела, що не розгубила форму, набрану на передноворічних етапах Кубка світу. "Нуль" в графі промахів і півтори секунди переваги над чешкою ​​Клара Закопалова для Акімової тепер сприймаються скоріше як належне, ніж як диво. Шкода, що друге коло дався Акімової помітно складніше, як наслідок - промах на стрільбі стоячи і підсумкове 14-е місце. Проте, з урахуванням майбутнього переслідування це ще далеко не провал. Акімова закріпилася в числі 10-15 кращих біатлоністок світу - і це вже, повірте, неабияке досягнення.

Ще однією спортсменкою, до чиєї виступу в Оберхофі було залучено чималу увагу, стала екс-чемпіонка світу серед юніорок Уляна Кайшева. Цього року Кайшева на етапах Кубка світу дебютувала. На стрільбі лежачи Уляна промахнулася двічі, причому в одному випадку у неї випав патрон і довелося перезаряджати гвинтівку. "Стійку" Кайшева пройшла чисто, на дистанції поступилася лідерам 1 хвилину 22 секунди, і як результат - 27-е місце. Зовсім не погано для дебюту, особливо якщо згадати, що рік тому Кайшева на Кубку світу була за межами 60 найкращих. В українській команді Кайшева поки друга, поступаючись тільки Акімової. і на одну позицію попереду дослідної Катерини Глазирін.

Відзначимо, до речі, що випередити всіх Украінанок і зайняти 12-е місце вдалося Ганні Фроліна. Наша колишня співвітчизниця з цього сезону представляє збірну Кореї і, очевидно, помітно набирає кондиції. Фроліна показала кращий результат на Кубку світу за нову збірну, нехай і з "нулем" промахів помітно поступилася поки в швидкості на дистанції.

Габріела Клара Закопалова виграла спринт. фото AFP

Домрачева ПОЧАТКУ З 37-ГО МІСЦЯ

Цікаво, до речі, що почати Дарина вирішила саме з Кубка світу. Теоретично їй ніщо не заважало піти по стопах, наприклад, дворазової олімпійської чемпіонки Анастасії Кузьміної і для розминки почати виступи з Кубка IBU. Рухало чи Дариною бажання бути поруч з чоловіком або впевненість у власній спортивній формі - вже не важливо.

Поки Домрачева з двома промахами і помітним програшем по дистанції стала 37-й. Звичайно, це поки не той результат, на який розраховувала білоруска, тренуючись на протязі всієї вагітності і відразу після виходу з пологового будинку. Але і називати перший млинець Домрачевою зовсім вже "комом" теж неправильно. Дарині явно не вистачає змагальної практики і, можливо, стрілецької і лижної форми. Але з досвідом триразовою олімпійської чемпіонки все це - справа наживна.

До чемпіонату світу Домрачева цілком здатна підійти в оптимальних кондиціях. І тоді 36 спортсменкам з нинішнього фінішного протоколу залишиться тільки запам'ятати, що був час - і вони обігравали Домрачева.

Оберхофі (Німеччина). Кубок світу. Жінки. Спринт. 7,5 км. 1. Клара Закопалова (Чехія) - 22.28,5 (0 шт. Кіл). 2. Мякяряйнен (Фінляндія) - відставання 21,3 (2). 3. Дорен-Абер - 24,0 (1). 4. А. Шевальє (обидві - Франція) - 30,6 (0). 5. М. Хаммершмідт (Німеччина) - 35,9 (0). 6. Доротея Вірер (Італія) - 46,8 (0). 14. АКІМОВА - 1.22,0 (1). 27. КАЙШЕВА - 1.49,0 (2). 28. Глазирін - 1.51,1 (2). 43. УСЛУГІНА - 2.16,5 (2). 47. Подчуфарова - 2.26,8 (2).