Домашні тварини, їх дитинчата

в середній групі
вихователь Л.А.Бурцева
Розділ: «Дитина і навколишній світ»
Тема: Домашні тварини, їх дитинчата. Хто де живе? Чим корисні?

Мета: Продовжити знайомити дітей з домашніми тваринами. Формувати вміння правильно поводитися з тваринами. Розвивати бажання спостерігати за ними.
Хід заняття.

Діти входять в групу, встають в один ряд особою до гостей, вітають і сідають на стільці обличчям до дошки.

1. Повідомлення теми: «Сьогодні ми будемо говорити про тварин».

Читання вірша «Скотний двір»

Що за шум стоїть навколо? Голосно гавкає старий пес,

Ось заіржали коні раптом: конюх їм вівса приніс.

Тут мукає корова: «Му-у», вторить їй овечий хор.

І ніяк я не зрозумію, що за дивний це двір?

Там сарай, за ним - стайня, місце є для буди

І лужок для неслухняною дуже галасливою дітвори,

Де ягнята, лошата, і козеня, і щеня,

І смішні поросята - все гралися, хто як міг.
питання:

- Як називається місце, про яке розповідається у вірші?

- Скажіть, як називають всіх мешканців обори?

Сьогодні ми будемо говорити про них.
2. Тут лежать картинки із зображеннями тварин, які живуть в різних місцях нашої країни. З них необхідно вибрати картинки з тваринами і поставити на панно. (По одному дитині підходять до столу, вибирають картинку з домашнім улюбленцем і ставлять на панно, називаючи домашня тварина (кінь, собака, корова, коза, кішка, вівця, свиня).

  1. питання:

- А чому ви не взяли ці (залишилися) картинки?

-Це дикі тварини.

- Вони живуть в лісі, в тайзі.

- Чому цих тварин (показати на панно) називають домашніми?

- Вони живуть у дворі.

- Людина за ними доглядає, годує.

- Вони приносять користь людині.

4. Люди живуть в будинках, квартирах. А яке житло у домашніх тварин?

-Корова живе в корівнику.

-Кінь живе в стайні.

-Свиня живе в свинарнику.

-Вівця, коза живуть у хліві.

-Собака живе в будці (будці).

-Кішка живе в будинку.

5. Розповіді дітей про їх домашніх тварин.

- У кого є домашні тварини?

- Хто є? Як звуть? Чим годуєте, як доглядаєте? (3-4 чол.)

6. Пограємо в гру «Плутанина». На картинках зображено доросла тварина і його дитинча.

- Я буду питати у вас, а ви будете відповідати «Так», якщо я правильно назву дитинчати. Якщо я помилюся, ви скажіть «Ні», підніміть руку і назвете дитинчати правильно.

У кози - козеня? - «Так»!

У кішки - кошеня? - «Так»!

У корови - коровёнок? - «Ні» А хто ж? - Теля.

У собаки - собачонок? - «Ні». А хто ж? - Щеня.

У коня - лошадёнок? - «Ні». А хто ж? -Жеребёнок.

7. Загадки про тварин.

- У мене є п'ятачок, замість хвостика - гачок.

В калюжі я лежати люблю і похрюкує: «Хрю-хрю»! (Свиня)

-Хоч і оксамитові лапки, але звуть мене «царапкой».

Мишок спритно я ловлю, молоко з блюдця п'ю. (Кішка)

-І сметану, і кефір, молоко і смачний сир,

Щоб були ми здорови- дасть нам строката ...? (Корова)

-Хто я -здогадалася самі? Я везу зимою сани,

Що легко ковзають по снігу. Влітку я везу віз. (Кінь)

-Я господареві служу - будинок хазяйський сторожу.

Я ричу і голосно гавкоту і чужих я не пускаю. (Собака)

8. Гра: на столах розставлені фігури домашніх і диких тварин упереміш.

Необхідно: відокремити домашніх тварин від диких і перенести їх

(Поставити) у «двір». На макеті - території для домашніх і диких тварин.

9. Підсумок заняття. Про яких тварин ми сьогодні говорили?

- Про домашніх тварин. (Ще раз називають їх)
В кінці заняття діти допомагають розкласти фігурки тварин в пакети, зібрати картинки, розставити стільчики.

Конспект уроку у 2 класі по навколишнього світу на тему Учитель початкових.
Схема «Домашні тварини», картки з тестовими завданнями, загадки про домашніх тварин, кросворд «Домашні тварини», картки с.

Домашні тварини: коза і корова
Цілі: Ознайомити з тваринами: коза і корова; вчити знаходити подібності та відмінності

Календарно-тематичне планування уроків з біології, 7 клас
Екологія як наука про тварин. Різноманіття тварин, їх поширення. Дикі і домашні тварини. Риси подібності та відмінності тварин.

Дослідницька робота: «Як домашні тварини впливають на успішність.
Сьогодні величезна кількість жителів великих міст, що живуть в напруженому ритмі і відчувають постійний стрес, все частіше заводять.

Програма розвитку виховання
Якщо їх немає, значить, то не школа, а звичайна бухгалтерія, де приходять і йдуть по дзвінку, заробляють хто гроші, хто оцінки і вважають.

Вчений той, хто знає дуже багато з яких книг; утворений той.
Е заслуги Толстого ще отримали належного висвітлення і визнання. Наприклад, майже ніхто з учителів початкових класів не знає методику.

Ми з Вами знаходимося в будівлі архітектури п підлогу. А Куш століття кухні отаманів.
П пол. А Куш століття кухні отаманів Єфремових, де розміщена виставка «Козаки-некрасовці». Щоб відповісти на питання, хто такі козаки-некрасовці.

Завдання: закріпити поняття: рід, плем'я, вождь; історичні джерела ;.
.

Схожі статті