Долю матчу «шахтар» - «динамо» вирішив один гол - новини донецька

У центральному поєдинку 2-го туру Прем'єр-ліги «Шахтар» зустрічався з київським «Динамо».

Через тиждень після впевненої перемоги в поєдинку за Суперкубок (2: 0) «гірники» зійшлися з динамівцями в рамках чемпіонату України. В опорній зоні Паулу Фонсека в пару до Тараса Степаненко виставив Алана Патріка, в центрі оборони разом з Ярославом Ракицьким з'явився Сергій Кривцов, для якого гра з киянами була 100-й у складі «Шахтаря». Відновився отримав невелике ушкодження Тайсон.

Перед зустріччю футболісти хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих в останні дні воїнів АТО, повідомляє прес-служба донецького клубу.

Команди почали обережно. Стартові хвилини пройшли в рівній боротьбі без особливо небезпечних моментів. Суперники проводили в основному позиційні атаки, і лише з часом «гірники» заволоділи територіальною перевагою. Перший шанс відзначитися був у Бернарда. Бразилець прорвався в штрафну «Динамо», але з його ударом з лівої ноги голкіпер гостей впорався.

На 32-й хвилині небезпечно виконав стандарт Ярослав Ракицький - м'яч пролетів трохи вище поперечини. Тут же Тайсон вивів на ворота Феррейру, проте захисник в останній момент зумів випередити Факундо.

У кінцівці тайму атакував «Шахтар». Знову можливість забити мав Бернард, але його удар з перспективного штрафного влучив у стінку. Ну а найяскравіший епізод трапився на 41-й хвилині. Ісмаїлі з лівого флангу навісив, Даріо Срна скинув головою на Факундо Феррейра, ось тільки Максим Коваль врятував партнерів після удару аргентинця з льоту.

Відразу після закінчення перерви гості відкрили рахунок. Дьємерсі Мбокані випередив Сергія Кривцова і точно пробив головою. «Помаранчево-чорні» великими силами рушили вперед, але шанс був у динамівців - Дерліс Гонслалес ударом здалеку влучив у поперечину.

Після цього моменту основні події розгорталися біля воріт Максима Коваля. Так, на 62-й хвилині зрівняти рахунок міг Марлос. Він отримав пас від Даріо Срни і пробив з розвороту - м'яч пролетів в сантиметрах від штанги.

Тут же індивідуально здорово діяв Тайсон: бразилець красиво обіграв захисника, вийшов один на один, але його потужний удар з правої лише струсонув поперечину.

На 65-й хвилині Паулу Фонсека провів першу заміну, випустивши Віктора Коваленко замість Тараса Степаненко. Донеччани продовжували атакувати і створювати моменти. Шанс відзначитися втратив Факундо Феррейра: партнери вивели його на ударну позицію, але голкіпер киян знову врятував свою команду.

На 79-й хвилині з'явився Дентіньо, замінивши Бернарда. Незабаром Алан Патрік покинув поле, а Густаво Бланко Лещук вступив в гру, і «гірники» стали діяти в два форварда. Під завісу поєдинку хороший момент був у Дентіньо, але м'яч після його удару в дотик пройшов трохи вище поперечини. У заключні хвилини атакував «Шахтар», однак змінити цифри на табло донеччанам так і не вдалося.

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко (Коваленко, 65), Алан Патрік (Бланко Лещук, 86), Марлос, Тайсон, Бернард (Дентіньо, 79), Феррейра

Запасні: Шевченко, Бутко, Хочолава, Петряк

Головний тренер: Паулу Фонсека

«Динамо»: Коваль, Морозюк, Хачеріді, Кадар, Віда, Шепелев, Сидорчук, Ярмоленко (к), Гармаш (Корзун, 80), Гонсалес (Циганков, 70), Мбокані (Бесєдін, 77)

Запасні: Рудько, Кендзьора, Гусєв, Буяльський

Головний тренер: Олександр Хацкевич

Попередження: Гонсалес (53), Коваль (68), Сидорчук (84), Хачеріді (84), Корзун (88)