Динамо - обіграло - дніпро - з рахунком 2 0 в матчі чемпіонату України

Харуна відчепив «Дніпро»

Київське «Динамо» в рамках 26-го туру української прем'єр-ліги обіграло прямого конкурента за медалі дніпропетровський «Дніпро» - 2: 0. Дубль на свій рахунок записав нігерійський півзахисник біло-блакитних Лукман Харуна. За 4 тури до кінця Дніпропетровськ практично втратив шанси на потрапляння в Лігу чемпіонів.

Зустріч «Динамо» і «Дніпра» повинна була стати ключовою для обох команд. У турнірній таблиці вони стоять пліч-о-пліч - кияни розташувалися на третьому рядку, а дніпропетровці відставали від них на чотири очки. Динамівці ще сподіваються зайняти в чемпіонаті друге місце, нижче якого вони ніколи не опускалися в історії незалежної України. «Бронза» навряд чи обрадує їх уболівальників, які пам'ятають великі досягнення минулого.

Для їх суперників ж третє місце може стати віддушиною після низки «дерев'яних медалей».

Останню нагороду з благородного металу «Дніпро» вигравав дев'ять років тому, і ось тепер клубу представлявся відмінний шанс в очній боротьбі з прямим конкурентом посперечатися за заповітні призи.

Господарі сміливо почали гру, не відкладаючи питання про переможця матчу на потім. На сьомій хвилині Андрій Ярмоленко упустив вірну можливість забити швидкий гол після розіграшу кутового, але зате через дві хвилини відправив у швидкий прорив Мігела Велозу, чия передача на Лукмана Харуну стала результативною.

«Дніпру» треба було думати про відновлення паритету, але нічого конкретного для цього він робити не поспішав. Динамівці продовжували користуватися повною свободою на гостьовий половині поля.

Другий гол назрівав. Ссначала його спробував організувати Браун Ідейє, але арбітр швидко помітив, як нігерієць підіграв собі рукою.

Після цього біло-блакитні не реалізували ще пару моментів, поки в компенсований час Ярмоленко не відправив Харуну на ще одне рандеву з Яном Лаштувкой, яке знову закінчилося для чеха невдало.

Після перерви увагу глядачів плавно перемкнулася з футболістів на арбітра Анатолія Жабченко, який влаштував парад карток. Спочатку він за розмови покарав оформив дубль африканця, і того замінили від гріха подалі. Не уникли попередження Матеус і Ярмоленко, після чого на трибуни був вигнаний головний тренер киян Олег Блохін - він переступив межу технічної зони. Потім за сім хвилин рефері показав ще чотири «горчішніка», один з яких сотавом гостей без захисника Віталія Мандзюка.

Чисельна перевага динамівці, втім, не змогли реалізувати, вирішивши обмежитися рахунком 2: 0.

Таким чином біло-блакитні піднялися на другу сходинку турнірної таблиці, але вже в неділю їх зможе потіснити «Металіст», якщо відніме очки у «Шахтаря».

«Газета.Ru» вела онлайн-трансляцію матчу «Динамо» - «Дніпро».

Запорізький «Металург» офіційно розпрощався з мрією зіграти у вищому дивізіоні чемпіонату України в наступному сезоні. В кінці зустрічі з «Волинню» Сергій Рудика не реалізував пенальті, і матч закінчився безгольовою нічиєю. Відставання запорожців від що йде 14-ми «Карпат» досяг 14 очок, які за чотири залишилися тури не відіграти.

Ужгородська «Говерла» - другий після «Металурга» претендент на виліт з Прем'єр-ліги. Свій статус вона підтвердила в матчі проти не статусного суперника київського «Арсеналу».

«Пушкарі» вже в першому таймі зняли всі питання про переможця зустрічі, провівши три голи через дірявий, немов друшляк, лівий фланг ужгородців.

Спочатку відзначився Володимир Гоменюк на восьмій хвилині, а під завісу першої половини зустрічі В'ячеслав Шарпар і Андрій Ткачук відкрили рахунок своїм голам за «Арсенал», в який вони перейшли по ходу сезону. Господарів вистачило лише на гол престижу у виконанні Кирила Петрова - 3: 1 на користь київської команди.

«Чорноморець» і «Іллічівець» перед зустріччю один з одним перебували на підступах до зони єврокубків. Перемога могла б допомогти одному з клубу увійти в шістку кращих, але нічия з рахунком 1: 1 змусила їх зберегти свої позиції в турнірній таблиці. На гол Сергія Політило маріупольці відповіли пенальті, який заробив і реалізував Торніке Отріашвілі.

Інші новини та матеріали можна подивитися на сторінці українського футболу.