Дидактичне панно «чарівна країна» в роботі педагога-психолога

Дидактичне панно для кабінету-педагога психолога своїми руками

Дидактичне панно «чарівна країна» в роботі педагога-психолога

Поліфункціональне панно виконано з ковроліну, який прикріплюється на липучки до стіни. Пришита світлодіодна «доріжка» символізує стежку до будинків і жителям «чарівної країни». На підлозі для комфорту, зручності та стабілізації напруги дітей розташовані м'які мати. З одного боку на матах зображена зелена галявина з квітами, а з іншого боку - водний світ з рибками і водоростями. У «Країні» живе і велика квітка. Пелюстки у квітки спрямовані на розвиток дрібної моторики: шнурівки, застібання гудзиків розвиває окомір, увагу, відбувається зміцнення пальців і всієї кисті рук, а це в свою чергу впливає на формування головного мозку і становлення мови, що особливо важливо для наших дітей. М'які мати використовуються також для релаксації дітей і розвитку дрібної моторики (рибки, квіти, водорості, сонечка прикріплені на липучках).

Дидактичне панно «чарівна країна» в роботі педагога-психолога

Дидактичне панно «чарівна країна» в роботі педагога-психолога


За допомогою "Чарівної країни" проводжу подгрупповие заняття з дітьми на емоційний розвиток за програмами С. В. Крюкової "Дивуюся, злюся, боюся, хвалюся і радію", "Здрастуй, Я сам!" І реалізую свою програму «В світі емоцій». В "Чарівній країні" в кожному будиночку живуть різні герої (Глазко, Вухань, Радужка, Нюх-Нюх, Сприйняття і інші), які допомагають дошкільнятам знайомитися зі світом емоцій, почуттів людей, своїми тілесними відчуттями і розвивають комунікативні якості.

Дидактичне панно «чарівна країна» в роботі педагога-психолога


За допомогою сюжетних героїв і привабливого обладнання легше створювати мотивацію і підтримувати інтерес у дітей протягом усього ходу заняття.
Посібник є не тільки прикрасою інтер'єру кабінету психолога, але є багатофункціональним елементом в практичної взаємодії психолога і дитини.

Конспект заняття педагога-психолога з дітьми старшого дошкільного віку «Подорож в чарівну країну»

цілі:
- розвивати сприйняття дітей, їх здатність до формування більш точних і повних образів, навчаючи їх різним способам обстеження навколишнього світу;
- закріплювати навички обстеження предметів за допомогою всіх органів чуття; - формувати навички усвідомлення почуттів, відчуттів свого тіла, розслабляти і напружувати окремі групи м'язів;
- підвищувати групову згуртованість.

матеріали:
- аудіозаписи «Ліс», «Озеро» з серії «Чари природи»;
- карта Чарівної країни, намальовані фігурки райдужки, Ушастика, Очки, Нюх-Нюху, Вкусіка, Чутливого і сприйняття
- блюдце з насінням лимона, «Чарівний мішечок» з лимоном; піала з половинкою лимона, накриті серветками;
- аркуш ватману, на якому написано або наклеєно з окремих букв слово «лимон»;
- чотири чашки з водою: простий, підсоленій, под¬слащенной, підкисленою; піпетка;
- окремі листочки паперу, клей, жовта папір.
хід заняття

Хлопці, давайте почнемо наше заняття з привітання (діти сідають у коло, беруться за руки і кажуть: «Добрий день»)
Сьогодні ми знову вирушимо з вами в подорож, в чарівне місто, де нас вже чекають ваші друзі. Але перш, давайте згадаємо, з ким ми вже познайомилися в чарівному місті (відповіді дітей). Чудово!

Отже, ми вирушаємо в подорож. Ляжте на килим, закрийте очі і уявіть, що ми йдемо по лісі. (За допомогою спрямованого уяви діти потрапляють в Чарівну країну і разом з райдужної оболонки, Вухань, оченята, Нюх-Нюхом, Вкусіком і Чутливим виявляються у двері останнього будиночка.) Але перед тим як познайомитися з його господарем, усім доведеться одне випробування. (Ведучий кладе в центр кола аркуш паперу.) Треба відгадати слово, яке написано на аркуші паперу зі зворотного боку, а допоможуть вам це зробити кілька підказок від весело¬го чоловічка.

- Друга підказка. (Ведучий бере піалу, накриту серветкою, в якій лежить половина лимона.) Зараз вам будуть допомагати носики. Я сховаю в своїй долоньці той же, що лежить і в піалі, підійду до кожного, а ви по-нюхаєте і постараєтеся визначити по запаху, що це. Закрийте, будь ласка, очі. Максим, понюхай, але нікому не кажи, що це, бережи свій секрет. Очки ніхто не відкриває. Тепер Влада нюхає і думає, що це може бути. Відкривайте очі. Я ставлю піалу, накриту серветкою, в центр кола, але поки не показую вам її вміст. Вгадали по запаху, що це? Цукерка, апельсин, пряник, мандарин, лимон, пиріг. І знову ви не змогли точно сказати, що написано на аркуші паперу.

Схожі статті