Чарівниця - вода »

Олеся Іванова
«Чарівниця - вода» - конспект заняття (старша група)

Мета. Узагальнити і систематизувати знання дітей про трьох фізичних станах води. Формувати вміння встановлювати причинно - наслідкові зв'язки. Знайомити з нетрадиційними способами малювання. Виховувати дбайливе ставлення до природи.

А. Некрасов «Могутній помічник» .- М. изд. Малюк, 1982. Н. Мигунова «Дітям про безпеку»

Малювання пальцями рук. Ліплення. «Море». "Морські жителі". (Www. Karapuz. Com). Аплікації з І. А. Ликової «Ах, білий пароплав» (www. Karapuz. Com)

Рухливі ігри. з м'ячем «Хто більше назве їстівної рідини» (чай, кава, компот, молоко, кефір, борщ, суп, ситро, мінеральна вода. кисіль, сік, бульйон, какао, морс, квас і ін.); «Струмочки, річка і море»

Ігровий дидактичний матеріал з основ безпечної життєдіяльності «Як уникнути неприємностей?» № 1 - на воді та в природі (www. Burdina-kirov. @ Mail.ru)

Хід заняття.

Хлопці, відгадайте загадки (Аудіозапис шум джерела, моря, річки, капає кран). Якщо ви відгадали правильно, то на екрані монітора з'явиться картинка.

Ви чули про воду? Кажуть вона всюди!

В калюжі, в море, в океані і в водопровідному крані,

Як бурулька замерзає, на плиті у нас кипить, паром чайника шипить.

Сьогодні ми згадаємо все, що знаємо про воду, однією з головних складових природи. Давайте влаштуємо свято чарівниці - води. Чому чарівниці. Та тому, що вода буває різною.

Який буває вода. (Відповіді дітей. Брудної, чистою, смачною, солоної, холодної, прозорою і інші). Вона може швидко - швидко бігти в потічку, плескатися в річці, перекочуватися хвилями в море, ставати холодними крижинками або парою, вміє ховатися, подорожувати, перетворюватися і творити чудеса.

Скажіть, де ховається вода. (В продуктах харчування, в рослинах, тварин і людину).

Чому вода вміє подорожувати? (Відповіді дітей. Тому що вода - рідка. Вона вміє текти, капати і литися, вбиратися).

Які чудеса може творити вода. (Розчиняти різні речовини, тому вона може мати колір і смак).

Зараз ми вирушимо в подорож разом з водою в чарівну країну на незвичайному транспорті. Я буду мамою - хмаркою, а ви моїми дітьми. Якщо я хмаринка, то хто ви? (Крапельки). Посилаю вас, дітки - крапельки, на землю! Протоку веселим дощиком, напоїть землю, пожвавите дерева, квіти. Погуляйте, а потім повертайтеся. Так дивіться, чи не балуйтесь, ведіть себе добре, за комір до перехожих не залазьте.

Гра - етюд «Крапельки».

Вихователь. Полетіли крапельки на землю. Пострибали, пограли. Нудно їм стало грати один без одного. Зібралися вони разом і потекли маленькими веселими струмочками. (Діти встають в колону по двоє). Зустрілися струмочки і стали великою річкою. (Діти встають ланцюжком). Текла, текла річка і потрапила в велику море. (Діти стають в коло). А тут сонечко пригріло!

Гра - імітація «Сонечко»

Сонечко, сонечко, в небі світи.

Яскраві промінчики до нас простягни.

Руки ми вкладемо в долоньки твої.

Нас покружляв, відірви від землі.

Сонечко гріє, як жарко всім нам!

У пар перетворилися, летимо до небес.

Стали крапельки легкими, перетворилися на пару і повернулися до мами - хмаринці. Де ви були, що робили, що з вами сталося? (Відповіді дітей).

Поки ми розмовляли, в чарівній країні закінчилося літо, пройшла осінь і настала зима. Якщо я мама - хмаринка, то ви хто? (Сніжинки)

Гра - етюд «Сніжинки»

Вихователь. Я - снігове хмара! М'яке, біле, пухнасте. А ви, сніжинки, мої дітки. Ой, як вас багато! Летіть на землю. (Діти сідають) Полетіли сніжинки на землю і почали танцювати. (Звучить музика - за вибором вихователя, діти виконують руху. Похитав вправо - вліво, покружлявши. Уперед - назад, покружлявши). Але ось подув вітер, і все сніжинки розлетілися хто куди, в різні боки. Набігалися сніжинки, втомилися і впали на снігову галявину, утворюючи великий замет, і заснули.

Вправа «Музика дощу і грому».

Набігла хмаринка і закапав дощ. Діти стукають пальцями по столу.

Заблищала гроза. Стукають долоньками.

Загримів дощ. Стукають кулачками.

Дощ став стихати Поступово ритм сповільнюється.

І зовсім припинився.

У процесі виконання вправи, вихователь задає ритм, використовуючи металофон.

Наші пальці стали спритними. Можна приступати до малювання. Можна малювати разом на великому аркуші паперу, можна на маленькому. Той, хто буде малювати воду в рідкому стані (річка, струмок, море, візьме в руки губку, вмочить її в фарбу і завдасть на «чарівну пляшку» так, щоб мотузка на пляшечці добре просочилася. Вийде химерна хвиля. Той, хто буде малювати сніжинки, візьме в руки аркуш паперу, стисне її в кулаці, завдасть на неї губкою фарбу і зробить відбиток зім'ятої папером.

Після закінчення роботи вихователь дарує дітям крапельки - медальки.

Конспект комплексного заняття «Вода-чарівниця» Мета: вдосконалення уявлень дітей про навколишню дійсність за допомогою пошуково-дослідницької діяльності. Навчальні.

Конспект НСД в підготовчій групі «Вода-чарівниця, вода-трудівниця» Конспект безпосередній освітньої діяльності в підготовчій групі склала: Руденко Любов Миколаївна - вихователь. МКДОУ.

Чарівниця - вода »
Конспект відкритого заняття з екології «Чарівниця вода» (друга молодша група) Мета: формувати уявлення про те, що вода є життєво важливим явищем для життя людей, тварин і рослин, а так само єдиною.

Конспект заняття з презентацією «Чарівниця вода» Діти входять в групу. Вихователь: - Доброго ранку я вам кажу, Доброго ранку! Бажаю вам добре займатися. Слухати уважно, розуму набиратися.

Конспект заняття «Вода - джерело життя» (старша група) Конспект логопедичного заняття «Вода - джерело життя» [/ b] Цілі заняття: 1. Освітні: • формувати уявлення про воду та значення.

Конспект заняття «Чарівниця вода» у 2 молодшій групі Конспект заняття «Чарівниця - вода» в 2 молодшій групі Мета: дати дітям поняття про властивості води (прозора, без смаку і запаху, викликати.

Проект «Ця чарівниця вода» пошуково - дослідницька діяльність старша - підготовча група Пошуково - дослідний проект: «Ця чарівниця вода» Актуальність: За результатами бесід з дітьми з'ясувалося, що дітям цікаво.

Конспект заняття-експерименту «Чарівниця вода» Тема: «Чарівниця - вода». Експеримент: Як змусити воду підніматися? Мета: як за допомогою підручного матеріалу можна самим зробити фонтан.

Схожі статті