Урок з географії в 9-му класі на тему «типи кліматів россии»

Головна / Географія / Урок з географії в 9-му класі на тему «Типи кліматів Росії»

Урок з географії в 9-му класі

Урок з географії в 9-му класі на тему «типи кліматів россии»

Тема. Типи кліматів Росії.

Мета уроку: Ознайомити з основними типами кліматів Росії.

Завдання: 1) Закріпити і систематизувати отримані знання і вміння по темі «Клімат. Климатообразующие чинники »; 2) Сформувати узагальнене уявлення про кліматичних поясах і типах клімату на території Росії. 3) Сприяти розвитку вміння працювати з різними джерелами географічної інформації (кліматичної картою, текстом підручника, таблицею);
4) Розвивати монологічне мовлення учнів;
5) Виховувати почуття колективізму при роботі в групах.

знати основні поняття з теми;

Пізнавальні: виділяти і формулювати пізнавальну мету (П); працювати з текстом підручника п.10; працювати з картою атласу стр.14 - 15. заповнювати таблицю.

Комунікативні: керувати своєю поведінкою; (К) вміти вислухати товариша; володіти основними прийомами усного мовлення.

Регулятивні: вміти ставити проблему (Р)

проявляти інтерес до нових знань;

Плановані результати: називати і показувати на карті - типи кліматів, правильно використовувати в мовленні географічні терміни, вміння працювати в парі.

Види діяльності: бесіда, робота з картою «Кліматична карта Росії», заповнення таблиці.

Основні поняття: помірно континентальний, різко - континентальний, мусонний клімат.

Обладнання: фізична карта, кліматична карта Росії, ІКТ.

Роздатковий матеріал: таблиця «Типи кліматів», тест.

Тип уроку: Комбінований, урок-практикум.

I. Організаційний момент.

Учитель: Ось дзвенить для нас дзвінок, починається урок. Сьогодні ми з вами продовжимо вивчати тему «Клімат».

II. Актуалізація знань.

А) Усні питання.

- Що таке клімат?

- Назвіть климатообразующие чинники. (ДП, сонячна радіація, циркуляція ВМ, подстилающая поверхню, близькість морів і океанів, рельєф)

- Назвіть основні елементи клімату (температура, кількість опадів і розподіл по сезонах року, випаровуваність, коефіцієнт зволоження, ВМ)

- Як розподіляються опади? (Нерівномірно, зменшується із заходу на схід, на Далекому Сході знову збільшується)

- Назвіть сухі і вологі райони (сухі - Прикаспійська низовина, Центральна Якутія, вологі - західні схили Великого Кавказу, південний схід Камчатки)

- Що таке коефіцієнт зволоження?

Б) Географічний диктант.

1. Панівні вітри помірних широт ... (західні)

2. Полюс холоду Північної півкулі ... (Оймякон, -71ºС)

3. Найвища температура ... (+ 43ºС, Астрахань, Волгоград)

4. Найтепліша зима ... (в Сочі)

5. Найхолодніше літо ...)

6. Ставлення річної кількості опадів до випаровуваності ... (До увл.)

7. Найбільша кількість опадів випадає ... (на Кавказі)

В) Взаимопроверка і оцінка.

III. Вивчення нової теми.

Мотивація навчальної діяльності

Учитель: Ах, як же прекрасна наша планета! Ось біла стрічка, ось синього кольору, А ось голубить під нею смуга ... Земля в різнокольорові стрічки одягнена, Точніше в кліматичні пояси. (А.Усачёв)

Запис теми уроку в зошитах.

В результаті нерівномірного розподілу тепла і вологи по території розрізняються і особливості клімату. А тепер хлопці, подивимося на карту Росії і визначимо, в яких кліматичних поясах розташована територія Росії? (Показує на дошці схеми і учні заносять її в свої зошити).

- Які пояса основні?

- Найбільший за площею пояс.

- Що ви помітили в цьому кліматичному поясі? (Виділяються кліматичні області: помірно-континентальний, континентальний, різко континентальний, мусонний, тому що змінюються із заходу на схід температура, кількість опадів)

А тепер хлопці, використовуючи карту атласу стор. 14-15, заповніть таблицю по кліматичних поясів Росії за показниками;

2. Практична робота по групах.

Використовуючи карту атласу стр.14 - 15, заповніть таблицю за типами клімату в Росії за показниками:

г) Порівняння типів клімату

- Який холодний клімат? (Арктичний)

- В якому найхолодніша зима? (Різко континентальний)

- В якому найхолодніше літо? (Арктичний)

- Який тип клімату має найбільшу амплітуду температури? (Різко континентальний)

- В якому кліматі зима холодна, суха, а літо вологе? (Мусонний)

- В якому кліматі ми живемо? (Помірно-континентальний)

IV.Закрепленіе вивченого матеріалу

- З чим ми з вами сьогодні познайомилися?

- Якому типу клімату відповідає опис. (Усний географічний диктант).

1. Зима дуже морозна і тривала. Полярна ніч. Літо холодне, середня температура біля «0». Опадів небагато, але зволоження надмірне (арктичний)

2. Переважає західний перенос вітрів і циклональная діяльність. Зима не дуже холодна, літо тепле. Від + 12ºС, + 14ºС на півночі до + 22ºС на півдні (помірний пояс, помірно-континентальний клімат)

3. Взимку встановлюється морозна ясна погода - антициклон. Особливо холодно в улоговинах. Панує континентальний повітря. Літо тепле + 16ºС, + 18С (різко-континентальний)

4. У цьому поясі найсуворіша зима, середня температура близько - 40ºС, літо прохолодне (субарктичний)

5. Зима холодна і суха. Снігу на сопках майже немає. Влітку приходить морське повітря і приносить дощі (мусонний)

Рефлексія Учитель: Ось підійшов до кінця наш урок. Згадайте тему нашого уроку. Назвіть його мета. Завдання, які ми зробили для досягнення поставленої мети. Як ви вважаєте, впоралися ми з завданнями, які ми зробили для досягнення поставленої мети? Як ви оцінюєте свою роботу на уроці? Хто працював краще за всіх? Кому ще треба постаратися? З яким настроєм ви підете з уроку?

V. Інформація про домашнє завдання, інструктаж по його виконанню. Домашнє завдання. § 10чітать, вивчити таблицю, к / к, підготувати повідомлення (за бажанням).

VI. Підбиття підсумків. Виставляння оцінок.

Учитель: Хлопці, ми закінчили вивчення нової теми. За активну роботу на уроці я поставлю такі оцінки. Молодці! Не зупиняйтеся на досягнутому. Всім бажаю успіхів!

Схожі статті