Математичне подорож по казці «гуси-лебеді»

Міреста Асварова
Математичне подорож по казці «Гуси-лебеді»

Конспект заняття з математики. мета:

Розвивати процеси логічного мислення, зорового і слухового сприйняття, довільної уваги, пам'яті й мови дітей.

Виховувати інтерес до предмету математики. почуття взаємовиручки

вчити перераховувати певну кількість предметів за картками і порівнювати з цифрами;

вчити найпростішого рішенням арифметичних загадок; вчити поділу цілого предмета на дві частини;

Вчити дітей розрізняти і називати геометричні фігури.

Тренувати в умінні виділяти окремі предмети з групи;

Тренувати в порівнюванні розмірів. великий маленький; високий низький; багато - мало - один.

Закріплювати вміння знаходити багато предметів і один.

Мультимедіа екран з показом картинок за казками.

Картинки. річка, яблунька, грубка, хатинка Баби-Яги, гуси-лебеді. метелик.

Картки з малюнками предметів от1до5.

Матрьошки. всіх розмірів.

Іграшка метелик. Ключик.

Картки із зображенням цифр від 1 до 5; піднос з вирізаними з паперу пиріжками по числу дітей, ножиці; піднос з роздатковим матеріалом - яблука по числу дітей, на кожну дитину по 4 штуки; набори геометричних фігур по числу дітей.

Інтеграція освітніх областей. "Художня література". «Комунікація». «Пізнання». «Соціалізація».

Хід заняття:

Попередня робота. читання казки «Гуси-лебеді». розгляд ілюстрацій до казки.

Вихователь. Діти, ви знаєте казки?

Вихователь. Назвіть, які казки вам знайомі?

А в цей час на екрані мультимедіа показують картинки з названих казок.

Вихователь. А могли б ви дізнатися казку з ілюстрацій?

Вихователь. Ну, тоді відгадуйте.

Діти. Дивляться на екран мультимедіа, показ.

1. ілюстрація - річка.

2. ілюстрація - яблунька.

3. ілюстрація - грубка.

Вихователь. Хто згадав, як називається казка?

Вихователь. А як звали дівчинку?

Вихователь. А як звали її братика?

Вихователь. (Хвалить дітей, а ви хочете потрапити в казку?

Вихователь. Тоді зараз я доторкнуся до екрану чарівною паличкою і скажемо все разом чарівні слова «Раз, два, три в казку потрап».

Вихователь. Давайте подивимося чим дівчинка займалася, в яку гру грала. (Гра. «Порахуй і покажи»)

На екрані мультимедіа з'являються картки:

Вона вважала метеликів і пташок пурхали над нею, гусей плавали в озері, дерева на узліссі, грибочки на галявині. Давайте і ми з вами пограємо в цю гру. Порахуйте предмети і покажіть цифру яка вказує на кількість цих предметів.

Діти. Вважають предмети і показують картку з такою цифрою.

Вихователь. Коли дівчинка награлася, то згадала про братика. Побігла вона додому. А що, ж було далі?

Діти. Налетіли гуси-лебеді. підхопили хлопчика й віднесли його на крилах.

Вихователь. Хлопці, а хто з вас знає, скільки було гусей?

Вихователь. Послухайте загадку і дізнайтеся.

«Один гусак летить над нами,

Один за хмарами

Два спустилися на струмок,

Скільки було всіх гусей? »

Вихователь. (На мультимедіа показує картинку із зображенням гусей).

Діти. (Вважають і звіряють свої відповіді)

Вихователь. Кинулася дівчинка наздоганяти гусей-лебедів. І зустріла на своєму шляху ...

В цей час на екрані мультимедіа з'являється - «Піч»

Вихователь. І вирішила запитати дівчинка біля печі, куди гуси-лебеді полетіли. А грубка їй отвечает- з'їси мого житнього пиріжка, потім скажу. І не просто з'їж, а поділися з братом, залиш йому шматочок. На скільки частин треба розділити пиріжок? (Діти отримують з паперу вирізані пиріжки, складають їх навпіл і розрізають по лінії згину, отримуючи дві частини).

Вихователь. Як ви його розділили на дві частини?

Вихователь. Скільки потрібно зробити розрізів?

Вихователь. Виконала дівчинка завдання і «Піч» показала їй дорогу, куди полетіли гуси-лебеді.

Вихователь. А що, ж було далі, ми зараз дізнаємося.

Звучить музика і діти відправляються далі в шлях.

Діти йдуть по групі, пройшовши коло, знову опиняються перед екраном мультимедіа.

Вихователь. (На мультимедіа показується картинка і зображенням яблуньки)

Вихователь. Діти, кого побачила дівчинка попереду?

Вихователь. І вирішила запитати дівчинка у яблуньки, куди гуси -лебеді полетіли і забрали її братика. А яблунька їй відповідає. - я скажу, якщо ти вирішиш мою задачу. Скільки яблук висить на яблуньки?

Вихователь. Подув сильний вітерець, хитнув гілочки і з яблуньки впало кілька яблук. Скільки яблук впало?

Вихователь. Розділи яблучка Марійці і всім її рідним, і ти дізнаєшся, скільки яблук впало з дерева?

Діти. (Беруть яблука і розкладають, пояснюючи при цьому. Одне - татові, одне - мамі, одне - дівчинці, одне - хлопчикові.

Вихователь. Правильно. Так скільки яблук впало з дерева?

Звучить музика і діти відправляються далі в шлях. Діти йдуть по групі, пройшовши коло, знову опиняються перед екраном мультимедіа.

Вихователь. А далі, кого зустріла дівчинка на шляху?

(На мультимедіа показується картинка річки)

Вихователь. Хлопці, але вона не знає, як через річку перебратися? Давайте їй допоможемо.

Діти. Давайте. (Діти підходять до столів з геометричними фігурками) Вибирають потрібні деталі і будують міст.

Вихователь. Скільки вам потрібно фігурок, для будівництва моста?

Діти. Відповідають. Відповіді різні, так як, кожна дитина будує по - своєму.

Вихователь. Ми хлопці потрудилися, і пора нам відпочити.

Фіз. хвилинка. ( «На чарівному лузі».)

Вихователь. Подивіться хлопці яка до нас метелик прилетіла, вона хоче з нами погратися.

На екрані мультимедіа з'являється метелик.

Вихователь. Уявіть собі, що ви зараз - маленькі, маленькі квіточки насіння. (Діти присіли)

Один два три! Повільно встають на повний зріст. Виросли квіти!

До сонця потягнулися, Піднялися на шкарпетки, підняли руки вгору

Небу посміхнулися. Подивилися вгору і посміхнулися.

Вітер пролетів ш-ш-ш Розвели руки в сторони, похитав І квіти качав,

Вліво хитнулися - Нахил - пригнулись.

Вправо хитнулися - Нахил - пригнулись.

Вітер, вітер, відлітай! Розводять руками в боки,

Ш-ш-ш-відлітай, відлітай.

Вихователь. Метелик з вами пограла і полетіла, вказуючи дорогу дівчинці. Там за річкою в лісі, сховали гуси-лебеді братика. Вихователь. Метелик допоможе нам, дістатися до хатинки Баби-Яги, і звільнити хлопчика. А попереду нас чекають складні випробування.

Діти долають перешкоди.

Слайд №12. 1. Ой хлопці наші цифри сховалися, давайте ми з вами їх знайдемо і розставимо в порядку збільшення от1 до 5.

2. А, в наступному завданні нам треба прибрати зайву картинку.

3. Треба розставити матрьошки по місцях від великої до маленької. Хлоп'ята, ось ми і знайшли хатинку баби - яги, а щоб потрапити всередину, нам потрібно відгадати загадку.

Встав в замочок, поверни.

Двері будь-яку відчини

Зростанням малий, але такий могутній.

Називається він ... (ключ!

Вихователь. Подолавши всі перешкоди, ми знайшли ключі від будинку Баби-Яги. Ось ми і відкрили будиночок, Машенька бери свого братика Іванка і біжи скоріше додому, поки твої батьки ще не повернулися.

- Хлопці, яке завдання було найцікавішим? Яке завдання вам здалося найскладнішим? А яке було найлегшим? А як ви думаєте, чому ви впоралися з усіма завданнями? Тому що ви дуже дружні, вмієте рахувати, вирішувати завдання, відгадувати загадки, знаєте геометричні фігури і ніколи не кидаєте друзів в біді. Я вас всіх дякую за активну участь в занятті, а Машенька дарує нам букет троянд.

Пам'ятка для батьків «Як зберегти емоційну близькість з дитиною?» Шановні колеги, представляю Вашій увазі пам'ятку для батьків. -Остановітесь, придивіться і прислухайтеся до того, як.

Математичне подорож по казці «гуси-лебеді»
Стінгазета до Дня вихователя Ось і настав наше професійне свято - День дошкільної працівника. Бажаю всім колегам творчих успіхів, невичерпних ідей, удачі.

Схожі статті