Зрозуміло все

«Ак Барс» зазнав третьої поразки в п'яти стартових матчах регулярного чемпіонату КХЛ. Тепер кривдником став швидкий «Автомобіліст», який зробив результат матчу в другому періоді, закинувши в ворота казанців чотири шайби. Про що говорить рахунок 3: 5, в чому плюс такого матчу, і що зрозуміло Білялетдінова розповідає спортивна редакція «БІЗНЕСOnline».

Перед початком сезону було складно уявити, що рівень гри «Ак Барса» - це рахунок 1: 5 в третьому періоді матчу з «Автомобіліст». Але потрібно віддати належне АндреюРазіну. який створив сучасну команду, яка повністю вписується в тренди. Він використовує стандартні схеми, але ключем до перемоги вже давно є не система гри, а рівень віддачі хокеїстів і швидкості. В цьому і полягає проблема «Ак Барса», адже ЗінетулаБілялетдінов ніколи не був мотиватором, хоча міг і покричати в роздягальні. Ймовірно, таке сталося і в другому перерві матчу в Єкатеринбурзі, але початок зустрічі казанці програли самі. Було видно, що гравці в білій формі не готові битися за кожну шайбу, нарощувати темп, швидше бігти за шайбою в свою зону і починати нову атаку. Окремою проблемою, звичайно, стала травма МатіасаШёгрена. який вибув з ладу на розкочування. ДжастінАзеведо знову повернувся в центр, а в ланка легіонерів був відправлений ДенісГолубев. Безсумнівно, «Ак Барс» багато втратив, втративши ключового гравця, але ось саме ланка навряд чи сильно постраждало, особливої ​​зіграності там все одно немає. Зате дебютував в основній команді АлександрПротаповіч з «Ірбіс». Високий праворукий форвард намагався брати участь в кожному єдиноборстві, але іноді це тільки заважає. З одного боку, виклик гравця з МХЛ - це відмінна практика, яка повинна застосовуватися завжди, з іншого - проблема з довжиною лавки, раз через травму МіхаілаГлухова до складу тут же потрібно вводити новачка. Але ж були люди і з «Барса».

«АК БАРС» НЕ ВМІЄ ЗУСТРІЧАТИ

До сих пір «Ак Барс» не навчився правильно зустрічати суперника перед синьою лінією - один пас відрізає всю захист і виводить гравця на одного воротаря. Величезні проблеми були з виходом в атаку, бо половина захисників просто не готова робити хорошу передачу на хід нападаючим. «Автомобіліст» все це показав гостям, навіть гру в нерівних складах можна просто-напросто копіювати. У моменті з четвертої шайбою у ворота «Ак Барса» видно різницю - Азеведо НЕ пішов в атаку на захисника, а намагався прикрити кидок, хоча під шайбу так і не ліг. Екатерінбуржци в такій ситуації удвох біжать на шайбу і готові розвернутися в будь-який момент. А адже це всього лише потужна робота ногами.

ГРУБІ ПОМИЛКИ РЮННЯСА

Звичайно, один гол за 40 хвилин гри - це дуже мало, атаки у казанців просто не було, хоча статистична бригада переконує в рівність кидків по воротах. Звичайно, якщо клацати ЯкубуКоваржу через синьої лінії, все буде красиво, але який від цього толк? Проте, воротар «Ак Барса» ЮссіРюнняс також був одним з тих, хто провалив гру. Говорити про те, що інший воротар в такій ситуації обов'язково допоміг би, неправильно, це дуже розмите формулювання, та й ЕмільГаріпов теж пропустив свою шайбу. Суть в тому, що фін надмірно багато помилявся і йому ще пощастило, що шайбу ЕроЕло не зарахували, тоді його недоробка стала б ще й гольовий. Хоча і без того Рюнняс допустив дві помилки, через які були закинуті шайби - фін вимикався з гри, вважаючи, що зупинив шайбу, допускав добивання і ніяк на них не реагував.

По-перше, кидки все ж потрібно зупиняти, або відбивати їх так, щоб в наступний момент нічого не загрожувало воротам. Рюнняс ж просто втрачав шайбу, і було видно, що у нього немає взаємодії з партнерами, які могли б підказати про розвиток подій. По-друге, моменти, коли шайба летить в амуніцію, а не в щитки, блокер або плечі, а кидок не зупинено до кінця, є технічним браком. Фіну належить ще багато працювати. Мабуть, шестиденний перерву занадто серйозно позначився на воротаря, знову нагадуючи про неправильну тактику чергування. У гру він просто не увійшов, як і весь «Ак Барс».

Але все ж в грі «Ак Барса» був плюс - це третій період. Останні 10 - 15 хвилин матчу були натяком на повернення колишнього стилю Білялетдінова, який він втратив в минулому році. Раніше на результат перших двох періодів матчу казанців можна було не дивитися, адже в кінцівці команда завжди вибухала і «витягувала» навіть програний заздалегідь матч. Це не зовсім правильно з точки зору поваги уболівальників, адже це називається економією сил і байдужим ставленням до регулярного чемпіонату, але зараз за цим було цікаво спостерігати. Після 1: 5 гра дивним чином вирівнялася, гравці «Ак Барса» забігали, почали більше кидати і рухатися в позиційній атаці. Гол МіхаілаВарнакова був відмінним розіграшем більшості, а ось шайба АлександраСвітова залишила двояке враження.

Капітан «барсів» дійсно схожий на ченця шаолинь, який довго медитує, а потім завдає точний удар. Нападаючий весь матч катався по льоду повільніше, ніж вся його п'ятірка, якби не АртёмЛукоянов і Варнаков, навіть ілюзії швидкості «Ак Барса» ніхто б не помітив. Світов і помилявся, і недопрацьовує, і, очевидно, не зміг завести свою команду в потрібний момент, але в кінцівці матчу приїхав на ворота і підставив ключку. А тепер на будь-які претензії може відповісти закинутою шайбою, хоча без гола його присутність на льоду можна було довести тільки протоколом. Взагалі, його стихія - це шостий польовий гравець, коли потрібно лише бути постійно відкритим, кататися, не рушити систему гри ланки і бути на п'ятачку в потрібний момент. Так він може і 15 шайб за сезон закинути.