За яким форматом проводять чемпіонати світу з хокею з шайбою

Відбірковий етап - 16 команд розділені на дві групи по 8 команд.

Команди, що зайняли перші чотири місця в кожній групі виходять до чвертьфіналу, де гратимуть навхрест (1-4, 2-3). Команда, яка зайняла перше місце в кожній групі відбіркового раунду, грає з командою, що зайняла четверте місце з іншої групи, в той час як команда, що зайняла друге місце, грає з командою, що зайняла третє місце з іншої групи: 1А-4Б, 2А-3Б , 1Б-4А, 2Б-3А. Команди-переможці виходять до півфіналу.

Півфінальні пари: переможець 1А-4Б проти переможця 2Б-3А, переможець 1Б-4А проти переможця 2А-3Б. Обидва матчі півфіналу будуть проводитися на Москві.

Переможці півфіналів зустрінуться між собою в матчі за золоту медаль, а ті, хто програв команди зустрінуться в матчі за бронзову медаль.

Формат за яким комади вилітають до нижчого дивізіону

Підсумковий рейтинг і світовий рейтинг - ранжування

Матчі за золоту і бронзову медаль визначать остаточний рейтинг перших 4-х команд. Команди, що вибули в попередньому раунді і команди, що програли у чвертьфіналі, будуть ранжовані відповідно до їх позиції в групах до чвертьфіналу.

Підсумковий рейтинг формується за такою процедурою:

1. Більш високе місце в групі
2. Більша кількість очок
3. Краща різниця шайб
4. Більша кількість закинутих шайб
5. Кращий номер при посіві

Світовий рейтинг ІІХФ буде представлений після закінчення Чемпіонату світу. Він ґрунтується на рейтингу чотирьох останніх ЧС з хокею і останньому Олімпійському хокейному турнірі серед чоловіків (включаючи кваліфікаційні турніри).

Для отримання детальної інформації про систему світового рейтингу ІІХФ, натисніть тут (англійською)

Система трьох очок

Окуляри за ігри нараховуються наступним чином:

• команда, яка здобула перемогу в основний час, отримує 3 очки;
  • команди, що завершили матч в основний час внічию, отримують по 1 очку.
  • Команда, яка здобула перемогу в 5-хвилинному овертаймі або в серії післяматчевих штрафних кидків, яка проводиться в разі невиявлення переможця в овертаймі, отримує додаткове очко.
  • Команда, яка програла в основний час, отримує 0 очок.

Як проводять овертайм

Якщо після закінчення основного часу матчу команди не виявляють переможця, після трьох хвилинної перерви команди проводять 5-хвилинний овертайм. Команди міняються воротами в овертаймі. Гра завершується після закінчення п'яти хвилин або після того, як забивається гол. Забила гол команда оголошується переможцем. Якщо в овертаймі команди не забивають голів, проводиться серія після матчевих штрафних кидків. В овертаймі Чемпіонату світу з хокею команди виступають в наступному форматі: чотири (4) польових гравця і один (1) голкіпер.

Проведення овертаймів в матчах, що проводяться в плей-офф

• Якщо в основний час чверть фінального матчу, півфінального матчу або матчу за бронзову медаль команди не виявляють переможця, призначається 10-хвилинний овертайм, який починається після трьох хвилинної перерви. Гра триває до першого забитого гола.
  • Після завершення третього періоду команди не змінюються сторонами.
  • Команда, яка забиває гол у цей період, оголошується переможцем.
  • У матчі за золоту медаль овертайм триває 20 хвилин (до першого забитого гола). Овертайм починається після 15-хвилинної перерви, під час якого проводиться перезаливка льоду.
  • Перед початком овертайму команди міняються сторонами.
  • Якщо під час овертайму жодна з команд не забиває голи, проводиться серія післяматчевих штрафних кидків ( «буллітів») згідно з регламентом проведення серії післяматчевих штрафних кидків.

Як проводять серії штрафних післяматчевих кидків (буллітів)

Якщо під час овертайму жодна з команд не забиває голи, проводиться серія післяматчевих штрафних кидків. Серія проводиться за наступною схемою:

• Кожна команда виставляє по три гравці, які по черзі виробляють кидки по воротах.
  • Якщо після трьох кидків у виконанні кожної команди рахунок як і раніше залишається рівним, серія триває додатковими кидками у виконанні гравців команд в зворотному порядку.
  • У серії додаткових кидків може брати участь як вже брав участь, так і новий гравець. У серії додаткових кидків один гравець може взяти участь необмежену кількість разів.
  • Тільки вирішальний гол враховується в загальному рахунку матчу.
  • У серії післяматчевих штрафних кидків використовуються обидві сторони льоду. Використовувана для кидків площа льоду очищається насухо.
  • Порядок нанесення кидків визначається за допомогою підкидання монети. Команда, яка виграла кидок монети, за своїм бажанням може почати серію кидків першою або другою.
  • Гравець, неотбившій штраф до кінця овертайму, не може брати участі в серії післяматчевих штрафних кидків і повинен знаходитися на лаві штрафників або в роздягальні.
  • Після оголошення списку виконують кидки гравців заміна цих гравців може бути здійснена тільки в разі отримання гравцем травми або штрафу.
  • Гравець, який замінив іншого гравця в серії кидків, поміщається в кінець списку виконують кидок.
  • Ворота, які будуть захищати голкіпери, призначаються рефері.
  • Після кожного кидка команди можуть змінювати голкіперів.
  • Команди виконують кидки по черзі до переможного гола.
  • Вирішальний гол записується гравцеві, який забив вирішальний гол, і воротарю, який пропустив вирішальний гол.

За якою формулою розраховують положення команди при рівності очок

У разі рівності очок у двох команд в підсумковій таблиці перевагу отримує та, команда, яка перемогла в очній зустрічі.

Оскільки триочкова система не допускає нічийного результату після закінчення матчу, щодо рівності очок трьох або більше команд у підсумковій таблиці Чемпіонату застосовується наступний регламент.

У разі рівності очок у трьох або більше команд застосовується формула, по якій створюється підгрупа команд з рівною кількістю очок. Дана процедура застосовується до тих пір, поки однакові показники не залишаться у двох або жодної з команд. У разі якщо однакові показники залишаються у двох команд, між цими командами проводиться матч для визначення переможця, т. К. Нічийний результат в даному матчі неможливий. У разі якщо команди не мають рівності, застосовується критерій, зазначений у відповідному кроці.

1. При рівності очок у декількох команд створюється підгрупа, в якій команди розташовуються відповідно до кількості очок, отриманих в матчах між командами даної підгрупи.

2. Якщо три або більше команд, як і раніше мають рівність, враховується краща різниця забитих і пропущених шайб в прямих матчах між даними командами.

3. Якщо три або більше команд мають рівність очок і однакову різницю забитих і пропущених шайб, враховується кількість забитих шайб даними командами в матчах між собою.

4. Якщо три або більше команд мають рівність очок, однакову різницю забитих і пропущених шайб і однакову кількість забитих шайб, враховуються результати ігор даних трьох команд з командою поза цієї підгрупи, що має кращий рейтинг. В такому випадку перевагу отримає команда з найкращим результатом (1. Кількість очок, 2. Різниця забитих і пропущених шайб, 3. Більша кількість забитих шайб) в грі проти команди з кращим рейтингом.

6. Якщо команди як і раніше мають рівність показників, враховуються результати ігор з наступною найкращою командою поза цієї підгрупи.

7. Якщо після цих обчислень команди як і раніше мають рівність показників, порядок розстановки команд визначається на підставі їх рейтингу перед початком Чемпіонату (посів).

Якщо команди ще не провели всі матчі між собою в поточному турнірі, команди з однаковими показниками будуть розташовані в турнірній таблиці відповідно до наступних критеріїв: 1. Менша кількість зіграних матчів; 2. Різниця забитих і пропущених шайб; 3. Кількість забитих шайб; 4. Рейтинг перед початком Чемпіонату.