Внутрішня будова землі »

Відкритий урок з географії в 6 класі

на тему: «Внутрішня будова Землі».

Учитель: Проскуріна Н. П.


Мета: познайомити уч-ся з головними (внутрішніми) оболонками Землі, їх будовою і складом; дати уявлення про способи вивчення земної кори; розвивати пам'ять, мова, логічне мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: атласи, Фізична карта світу, таблиця «Внутрішня будова Землі», кораблик.
Хід уроку.

- Все у вас готове до уроку?

- Тоді почнемо урок.

- У 6 класі ми з вами вже вивчили тему «План і карта», а ось далі будемо вивчати оболонки Землі в такій послідовності «Літосфера», «Гідросфера», «Атмосфера», «Біосфера» .Давайте згадаємо:

- Яка оболонка Землі називається літосферою?

- Що таке гідросфера?

Ми підійшли до теми «Літосфера», але її вивчати не почнемо, поки не перевіримо, як ви запам'ятали вже вивчену раніше.


1. Що таке масштаб? Які види його ви знаєте?

2. Визначте відносну і абсолютну висоту пагорба.

3. Визначте назву об'єкта з координатами 28 ю. ш. і 138 в. д. (Озеро Ейр - Норт.)

4. Обчисліть відстань від північного географічного полюса до екватора. (90 помножити на 111 км одно 9990).

5. Який місто розташоване вище?

а) Делі або Пекін.

б) Мехіко або Бразиліа.

Вивчення нової теми.

а) повідомлення теми, мети уроку;

б) вивчення нової теми:

- У нас з вами найсучасніший корабель, але не для підводної подорожі, а для підземного.

Поступово заглиблюючись в надра Землі, ми будемо знайомитися з її внутрішньою будовою. Свої дані спостережень ви будете заносити в таблицю.


Внутрішні оболонки Землі.


  1. Способи вивчення земних глибин.

Земна кора - джерело різноманітних корисних копалин. З давніх-давен геологи вивчають оголення гірських порід, т. Е. Місця, де видно корінні гірські породи (обриви, схили гір, круті береги). У деяких місцях бурять свердловини. Найглибша свердловина (15 км) пробурена на Кольському півострові. Шахти теж допомагають вивчити будову земної кори, які риють для видобутку корисних копалин. З свердловин і шахт витягають зразки гірських порід, за якими дізнаються про їх походження, склад і будову. Всі ці методи дозволяють досліджувати тільки верхню частину земної кори і лише на суші. Набагато глибше проникнути дозволяє наука геофізика, а пізнати глибокі надра в наш час дозволяє сейсмологія - наука про землетруси. Останнім часом для вивчення земної кори використовується інформація, яка надходить із супутників з космосу.
в) узагальнення первинне:

1. Яке внутрішню будову Землі?

2. Землю по її внутрішньою будовою іноді порівнюють з курячим яйцем. Що хочуть показати цим порівнянням?

3. Побудуйте кругову діаграму «Внутрішня будова Землі», показавши частку обсягу ядра - 17%, мантії - 82%, земної кори - 1%, в загальному обсязі планети.



  1. Заповніть таблицю «Види земної кори», використовуючи малюнок 23.


Середня - 35 - 40 км. Гірські області - 70 - 75 км.


Осадовий, гранітний, базальтовий.


  1. «Знайдіть відповідності».

1. Земна кора океанічного типу. а) Складається з граніту, базальту та осадових порід.

3. Мантія. в) Товщина шару 3 - 7 км.



  1. Навіщо потрібно вивчати земну кору?

  2. Якими способами це можна робити?

  3. Завдання на знання фактів.

Підсумок уроку.

Домашнє завдання: № 16; питання 5.

«Внутрішня будова Землі»
56.45kb. 1 стор.

Геотермічна електростанція - теплова електростанція, яка перетворює внутрішнє тепло Землі в електричну енергію
24.25kb. 1 стор.

Періодичний закон. Періодична система. будова атома
58.63kb. 1 стор.

Схожі статті