Визначення географічних координат, напрямків і відстаней за географічними - сторінка №1 / 1
Тема: «Визначення географічних координат, напрямків і відстаней по географічних картах»
Мета уроку: формування практичних навичок визначення географічних координат, напрямків і відстаней по географічній карті.
Освітні: виробити вміння застосовувати в комплексі отримані знання про визначення географічних координат, напрямків і відстаней по карті Росії і півкуль в нових умовах; формувати навички визначення відстаней по карті за допомогою градусної сітки.
Розвиваючі: розвивати мислення, увагу, пам'ять, мова.
Виховні: виховувати вміння працювати в групі, виховувати пізнавальний інтерес до предмету.
Обладнання: Комп'ютер, проектор, екран, презентація до уроку, фізична карта Росії, карта півкуль, Кемеровської області, маршрутні листи, атласи, план роботи і пам'ятки для учнів.
Тип уроку - урок комплексного використання знань.
Форма уроку - урок-подорож.
Організаційний момент (1 хв.)
Актуалізація опорних знань і умінь (5хв.)
(Слайд1) Файнворд
-Для того щоб дізнатися, що ми сьогодні будемо робити на уроці, розгадати файнворд. Знайдіть заховані слова, пов'язані з темою, яку ми вивчали на минулих уроках.
Довгота визначається по меридіанах.
Широта визначається по паралелях.
Координати = широта і довгота
Градусна сітка = паралелі і меридіани.
- Для чого потрібна градусна сітка? Щоб визначати географічні координати, напрямки та відстані.
(Слайд2) - Ваші знання, як визначати географічні координати, напрямки та відстані потрібні сьогодні на уроці, тому що ви відправляєтеся в подорож по карті Росії і півкуль.
Узагальнення і систематизація знань і способів діяльності (підготовка до виконання практичної роботи) (7хв.)
- Перш ніж вирушити в дорогу, визначимо своє місцезнаходження.
1. На якому материку знаходиться.
3. Географічні координати населеного пункту.
4. В якому напрямку від Москви знаходиться.
5. Яка відстань від Москви в кілометрах.
- З якими труднощами зіткнулися при виконанні роботи?
(Слайд4) - Назвіть координати г.Новокузнецка (Координати Новокузнецька 53 ° 45 'пн. Ш. 87 ° 07' східної довготи. Д.)
Позначте за координатами г.Новокузнецк на фізичній карті півкуль.
- Як визначити напрям по карті?
- Як визначали відстань від Москви до Новокузнецька (За масштабом).
(Слайд5) - Як ще можна визначити відстань на карті (За допомогою градусної сітки)
Засвоєння зразка комплексного застосування знань. (3хв)
(Слайд 6) Подорожувати ви будете командами.
(Слайд7) На столах у кожної команди лежать маршрутні листи, де вказані пункти або координати, які ви повинні відвідати; і заповнити відсутні дані: в якому напрямку ви рухалися, і яку відстань пройшли.
А також план роботи, який підкаже вам послідовність виконання завдань.
Під час виконання роботи необхідно бути швидкими і уважними. Наскільки ви уважні покаже гра «Широта і довгота»
Физкультминутка «Широта і довгота»
Учитель називає і показує об'єкти на карті. Учні визначають широту і довготу. Якщо північна широта - руки підняти, південна - присісти; якщо західна довгота - поворот наліво, східна - направо.
Виконання практичної роботи (15хв.)
- Отже, ви готові. Відправляйтеся в подорож, заповнюйте маршрутні листи. А потім представник команди розповість про ваш маршрут і покаже його на карті. В добрий шлях.
Творчий звіт про маршрут.
- Отже, подорож закінчено. Кожна команда розповість про свій маршрут, використовуючи дані свого маршрутного листа, і показуючи свій шлях на карті.
Підведення підсумків уроку
Чи були труднощі при виконанні роботи? Чому?
Що необхідно зробити, щоб бути успішним на наступному уроці?
Домашнє завдання: скласти свій маршрут подорожі (за картою півкуль)
Використовувати не менше 5 географічних об'єктів, через які він проходить.
Визначити географічні координати об'єктів.
Підписати об'єкти на контурній карті.
З'єднати їх лініями, вирахувати відстані.
Тема: «Визначення географічних координат, напрямків і відстаней по географічних картах»
Мета уроку: формування практичних навичок визначення географічних координат, напрямків і відстаней по географічній карті.
Освітні: виробити вміння у визначенні географічні координат, напрямків і відстаней по карті Росії і півкуль; формувати навички визначення відстаней по карті за допомогою градусної сітки.
Розвиваючі: розвивати мислення, пам'ять, увагу.
Виховні: виховувати пізнавальний інтерес до предмету.
Обладнання: Комп'ютер, проектор, екран, презентація до уроку, фізична карта Росії, карта півкуль, Кемеровської області, план практичної роботи та пам'ятки для учнів.
Тип уроку - урок закріплення знань.
Форма уроку - практикум.
Організаційний момент (2 хв.)
Актуалізація знань (10хв.)
1) Повідомлення теми і мети уроку.
-Знайдіть заховані слова, пов'язані з темою, яку ми вивчали на минулих уроках.
Координати = широта і довгота
Градусна сітка = паралелі і меридіани.
- Для чого потрібна градусна сітка? Щоб визначати географічні координати, напрямки та відстані.
- Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати наші практичні вміння у визначенні географічних координат, напрямків і відстаней по карті Росії і півкуль.
Перевірка домашнього завдання.
- Для виконання практичної роботи необхідно згадати ту роботу, яку ви виконували вдома.
1. На якому материку знаходиться.
3. Географічні координати населеного пункту.
4. В якому напрямку від Москви знаходиться.
5. Яка відстань від Москви в кілометрах.
- Позначте за координатами г.Новокузнецк на фізичній карті Росії.
- Як визначали відстань від Москви до Новокузнецька.
Виконання практичної роботи. (20 хв.)
(Слайд 3)
Завдання №1. Визначення напрямків і відстаней від міста Новокузнецька
Підведення підсумків уроку
Чому новому навчився?
Які труднощі випробував на уроці? Чому?
Що мені необхідно зробити, щоб бути успішним на наступному уроці?
«Гра в назви» Протягом 2 хв. написати якомога більше географічних назв, згадуваних на уроці.
Домашнє завдання: скласти свій маршрут подорожі (за картою півкуль)
Використовувати не менше 5 географічних об'єктів, через які він проходить.
Визначити географічні координати об'єктів.
Підписати об'єкти на контурній карті.
З'єднати їх лініями, вирахувати відстані (за допомогою масштабу).
Практична робота № 7.
Визначення за картами географічних координат точок і позначення на контурній карті місця розташування свого населеного пункту за географічними координатами.
Мета роботи: формування умінь визначати географічні координати, напрямки та відстані по глобусу і карті; формування знань про географічне положення свого населеного пункту.
Завдання. Визначити географічні координати, напрямки та відстані по глобусу і карті.
а) Визначити географічні координати об'єктивним? тов. Заповнити таблицю.
Гора Джомолунгма (Еверест)
б) Визначити об'єкти по їх географічним до? ординатам. Заповнити таблицю.
в) Визначити і підписати на контурній карті, в якому напрямку і на якій відстані від м Риму знаходяться р Лондон, м Афіни, м Мадрид, м Париж і м Берлін. Підписати назви цих го? Пологів.
Біле море є одним з найкрасивіших північних морів Росії, природа тут не зворушена людиною і тваринний світ багатий і своєрідний. Щозими в північній частині Білого моря гренландские тюлені влаштовують лежбища і тут на світ з'являються бельки.
План роботи
Визначте пункт перебування і його координати (широту і довготу)
Визначте, в якому напрямку потрібно рухатися від одного пункту до іншого.
В
Пам'ятайте! Направлення на північ-південь визначати по меридіанах; напрямок на захід-схід визначати по паралелях.
Визначте відстань між пунктами за масштабом або за допомогою градусної сітки.
Визначення відстані за масштабом.
Лінійкою виміряти відстань між пунктами.
Отриману величину в сантиметрах помножити на величину масштабу.
Визначення відстані за допомогою градусної сітки.
Визначте відстань між об'єктами в градусах.
Пам'ятайте! Якщо об'єкти розташовані на меридіані. то відстань в градусах визначається по широкій крайніх точок.
Якщо об'єкти розташовані на паралелі. то відстань визначається по довготам крайніх точок.
Визначте відстань між об'єктами в кілометрах. Для цього:
якщо об'єкти розташовані на меридіані - помножте отримане відстань на величину 1⁰ меридіана = 111,3км;
якщо об'єкти розташовані на паралелі - помножте отримане відстань на величину дуги 1⁰ паралелі в кілометрах, яка вказана на фізичній карті.
Визначення напрямку на карті.
Направлення на північ-південь визначати по меридіанах; напрямок на захід-схід визначати по паралелях.
Визначення відстані за масштабом.
Лінійкою виміряти відстань між пунктами.
Отриману величину в сантиметрах помножити на величину масштабу.
Визначення відстані за допомогою градусної сітки.
Визначте відстань між об'єктами в градусах.
Пам'ятайте! Якщо об'єкти розташовані на меридіані. то відстань в градусах визначається по широкій крайніх точок.
Якщо об'єкти розташовані на паралелі. то відстань визначається по довготам крайніх точок.
Визначте відстань між об'єктами в кілометрах. Для цього:
якщо об'єкти розташовані на меридіані - помножте отримане відстань на величину 1⁰ меридіана = 111,3км;
якщо об'єкти розташовані на паралелі - помножте отримане відстань на величину дуги 1⁰ паралелі в кілометрах, яка вказана на фізичній карті.
1. На якому материку знаходиться.
3. Географічні координати р Новокузнецька.
4. В якому напрямку від Москви знаходиться.
5. Яка відстань від Москви в кілометрах.
1. На якому материку знаходиться.
3. Географічні координати р Новокузнецька.
4. В якому напрямку від Москви знаходиться.
5. Яка відстань від Москви в кілометрах.
1. На якому материку знаходиться.
3. Географічні координати р Новокузнецька.
4. В якому напрямку від Москви знаходиться.
5. Яка відстань від Москви в кілометрах.
1. На якому материку знаходиться.
3. Географічні координати р Новокузнецька.
4. В якому напрямку від Москви знаходиться.
5. Яка відстань від Москви в кілометрах.
1. На якому материку знаходиться.
3. Географічні координати р Новокузнецька.
4. В якому напрямку від Москви знаходиться.
5. Яка відстань від Москви в кілометрах.
Команда№1.
Карта: Фізична карта півкуль