Види транспортних засобів

Мета уроку: познайомити учнів з основними видами транспортних засобів і їх призначенням.

  1. Освітня: Виявити, розширити, закріпити уявлення і знання учнів про види транспортних засобів, умовами їх використання і значенням в житті людей.
  2. Виховна: підготувати учнів до самостійного життя, виховувати культуру спілкування і пізнавальний інтерес до предмету.
  3. Корекційна: розвиток здатності до узагальнення і класифікації, корекція і розвиток мовної і зорової діяльності, вміння планувати свою діяльність.

Устаткування. картки з назвою видів транспортних засобів, дидактичний матеріал, сигнальні картки.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

2. Введення в нову тему.

- Щоб дізнатися тему уроку вам необхідно відгадати кросворд (завдання 1 в робочому зошиті).

(Коли слово відгадали і записали, на дошку магнітом кріпиться картинка із зображенням даного виду транспорту.)

1. Спозаранку за віконцем
Стук і дзвін і метушня.
За прямим сталевим доріжках
Ходять червоні вдома.
(Трамвай)

2. Немов рубанок землю Строган,
Робити дороги я допомагаю.
Де новобудови - усюди увагу
славної машині
(Бульдозер)

3. З важким назвою
Пливе білий гусак -
Черево дерев'яне,
Крило полотняне.
(Яхта)

4. Для цього коня їжа -
Бензин, масло і вода.
На лузі він не пасеться,
По дорозі він мчить.
(Авто)

9. Лине і стріляє,
Бурчить скоромовкою.
Трамваю не наздогнати
За цією тараторкой.
(Мотоцикл)

5. Що за диво - синій будинок,
Вікна світлі колом,
Носить взуття з гуми,
А харчується бензином.
(Автобус)

6. Я зайшов в зелений будинок,
Більше доби пробув у ньому.
Виявився цей будинок
У далекому місті іншому.
(Потяг)

7. Летить птах-небилиця,
А всередині народ сидить,
Між собою говорить.
(Літак)

8. Я в будь-який час року
І в будь-яку негоду
Дуже швидко в годину будь
Провезу вас під землею.
(Метро)

3. Повідомлення теми уроку вчителем.

- Подивіться на дошку? Що зображено на картинках.

- Все, що ви назвали, можна висловити одні словом. Яким?

- Прочитайте слово у виділеному стовпчику.

- Сьогодні ми з вами познайомимося з видами транспортних засобів і їх призначенням.

- Отже, тема нашого уроку "Види транспортних засобів". Запишіть число у своїй робочої зошити.

4. Вивчення нового матеріалу. Поняття про види транспортних засобів.

- Весь транспорт можна розділити на види. Які види транспорту ви знаєте?

- Транспорт можна розділити на види - за способом пересування - по землі, воді, повітрю. (На дошці прикріпити картки з назвами видів транспортних засобів (наземний, підземний, повітряний, водний) та попросити учнів помістити під кожною з них картки з відповідними назвами транспортних засобів, які знаходяться у кожного на парті.)

- Також транспорт можна розділити на види і за іншою ознакою - за призначенням - пасажирський, вантажний спеціальний.

(На дошці прикріпити картки з назвами видів транспортних засобів (пасажирський, вантажний спеціальний) і попросити учнів помістити під кожною з них картки з відповідними назвами транспортних засобів.)

5. Розширення та уточнення уявлень учнів про види транспортних засобів.

Дидактична гра "Види транспортних засобів".

Учитель демонструє малюнок машини. Учні спеціальної сигнальної карткою певного кольору показують, де працює ця машина або яке її призначення.

  • Корічневий- земля
  • білий - повітря
  • синій - вода
  • зображення людини - пасажирський
  • мішок - вантажний
  • "С" - спеціальний

Дидактична гра "Назви слово".

Учитель називає будь-яке узагальнююче слово (наприклад - пасажирський транспорт), а учні називають машини, які відносяться до цієї групи. Гра проводиться за допомогою м'яча: відповідає той учень, якому кинули м'яч.

На конячці їхали,
До кута доїхали.
Сіли на машину,
Налили бензину.
На машині їхали,
До річки доїхали.
Трр! Стоп! Розворот.
На річці - пароплав.
Пароплавом їхали,
До гори доїхали.
Пароплав не щастить,
Треба сісти в літак.
Літак летить,
У ньому мотор гуде: У-у-у!
І. Токмакова

7. Закріплення знань по темі "Види транспортних засобів".

- Зараз відкрийте свої робочі зошити і виконаєте завдання № 2, 3. (Додаток 1)

Завдання. Заповни таблицю.

Після виконання письмового завдання виконується пальчикова гімнастика.

По ходу читання вірша по черзі загинати пальчики.

Ми з першим пальцем - Малишка
У трамвайний парк підемо пішки.
З іншим - поїдемо ми в трамваї,
Тихенько пісні наспівуючи.
А з третім - сядемо ми в таксі,
Попросимо в порт нас відвезти!
З четвертим пальчиком в ракеті
Ми полетимо до іншої планети.
Сідай, п'ятий, в літак,
З тобою вирушимо в політ.

8. Підведення підсумків.

- Що ви сьогодні дізналися на уроці?

- За якими ознаками можна поділити транспортні засоби?

- Які види транспортних засобів ви знаєте?

Оцінка знань учнів.

Схожі статті