Валіахметов ріфад, гусев лев, Костарєв олександр, щеменілін виктор, правила змагань в питаннях

Місце для гри і обладнання.

1. Яку форму і розміри має поле для гри в російську лапту?

Майданчик (поле) для гри має форму прямокутника розміром від 40 до 55 м завдовжки і від 25 до 40 м шириною.

2. Які вимоги пред'являються до майданчика для гри в російську лапту?

Майданчик повинен бути рівним, без вибоїн, розмічена добре видимої лінією в суворій відповідності з правилами змагань.

3. Як називаються лінії, що обмежують майданчик?

Лінії, що обмежують довжину майданчика, називаються бічними, а ширину майданчика - лицьовими. Одна лицьова лінія називається лінією «дому», інша - лінією «кону».

4. Що таке штрафна зона?

У 10 м від передньої лінії «дому» проводиться контрольна лінія, яка утворює «штрафну зону». Штрафна зона являє собою прямокутну майданчик розміром 10 ґ 25-40 м, необхідну для визначення дійсності удару по м'ячу, тобто удари дійсні, якщо м'яч за інших умов не потрапив в штрафну зону.

5. Що таке майданчик черговості?

Майданчик черговості призначена для очікування гравцями черговості удару по м'ячу.

6. Звідки відбуваються перебіжки?

З «передмістя» - це місце, звідки здійснюються перебіжки гравцями, такими, що виконали удари по м'ячу.

З майданчика подає - після виконаного удару.

7. Де знаходиться майданчик подає?

Майданчик розташований у центрі лінії «дому», ширина 3 м. У центрі майданчика подає на відстані 50 см від лінії «дому» чертится коло подачі діаметром 50 см.

8. Які розміри кутових прапорів і прапорів на контрольній ділянці?

Держаки для прапорів дерев'яні, фарбуються в яскравий колір, діаметром 5 см, висота 1,5 м.

9. Як встановлюються прапори?

Кутові прапори повинні бути встановлені так, щоб центр опори знаходився на стику двох ліній: бічний і лінії «кону», «дому», а також на стику бокових ліній і контрольної.

10. Чи входить лінія в розмір майданчика, яку вона обмежує?

Ширина лінії не входить в розмір майданчика.

11. Чи може головний суддя оголосити, що майданчик для гри в лапту не придатна до проведення змагання?

Може, якщо вирішить, що майданчик не відповідає правилам змагання.

12. У якому випадку старший суддя зустрічі зобов'язаний вважати майданчик непридатною для гри?

Старший суддя зобов'язаний вважати майданчик непридатною для гри, коли вона через погодні умови (залита водою) небезпечна для пересування спортсменів.

Старшому судді перед прийняттям рішення про скасування матчу слід обговорити це питання з іншими членами суддівської бригади і довести до відома про скасування матчу представників команд.

Місця для судді-секретаря і запасних гравців

13. Де знаходиться суддя-секретар?

Місце для судді-секретаря знаходиться на відстані 2 м від бічної лінії на стику з контрольною лінією.

14. Як повинні бути обладнані місця для судді-секретаря?

Для судді-секретаря в відведеному місці встановлюється стіл і стілець.

15. Де знаходиться місце судді-інформатора?

Суддя-інформатор може знаходитися поряд з суддею-секретарем або недалеко від нього (сидіти за спеціально обладнаним столом).

16. Де знаходяться запасні гравці і тренери команд?

Запасні гравці і тренери команд сидять на окремих лавках, розташованих не ближче 5 м від лінії «дому».

Учасники та обслуговуючий персонал змагань

17. На які вікові групи діляться учасники змагань?

Учасники команд діляться на наступні вікові групи:

хлопчики (дівчинки) - 13-14 років;

юнаки (дівчата) - 15-16 років; 17-18 років;

чоловіки (жінки) - старше 19 років.

18. Чи дозволяється юнакам (дівчатам) 17-18 років виступати за команди дорослих?

В окремих випадках за спеціальним дозволом лікаря і спорткомітету, який проводить змагання, юнаки (дівчата) 17-18 років допускаються до ігор за команди дорослих, а юнаки 15-16 років - за команди юнаків старшої вікової групи.

19. Скільки людей одночасно беруть участь в грі за одну команду?

У кожній команді на ігровому майданчику повинно бути 6 гравців.

20. У якому найменшому складі може бути допущена команда до гри?

Команда може бути допущена до змагань, якщо в її складі не менше 4 чоловік.

21. Що робити судді, якщо в команді, що грає в складі 4 чоловік, відбулося видалення одного гравця?

Якщо в команді, що грає в складі 4 чоловік, відбулося вилучення гравця і команда залишилася в кількості 3 чоловік, то гра припиняється, і команді зараховується поразка.

22. Скільки гравців виходять на ігрове поле (майданчик) для офіційного привітання команди суперників?

Для традиційного привітання на поле виходить вся команда в кількості, зазначеній в Положенні про змагання.

23. Як проводиться заміна гравців?

Число замін в ході гри лімітується. Заміну можна проводити тільки з дозволу секретаря. Гравець що замінює інформує секретаря про заміну.

24. Як проводиться заміна гравців при грі в захисті?

При грі в захисті може бути замінений будь-який гравець.

25. Як проводиться заміна гравців при грі в нападі?

При грі в нападі замінюється гравець, який має право на удар. Гравець, який ударив по м'ячу, може замінитися тільки в двох випадках:

якщо він скоїв повну перебіжку.

якщо він за станом здоров'я не може продовжувати гру.

26. Які основні обов'язки гравців?

Гравці зобов'язані вести себе дисципліновано і перед грою, і під час гри, і після неї. Строго виконувати всі правила гри, не грати грубо або небезпечно, а в разі порушення правил беззаперечно підкорятися старшому судді, які не сперечатися з ним. Бути охайно і чисто одягненими.

27. Як повинен діяти гравець під час одержання ним незначної травми?

При отриманні гравцем незначної травми він має право вийти за межі ігрового майданчика, де йому буде надана медична допомога.

28. Чи може гравець самовільно вийти за межі майданчика для усунення несправності в своєму інвентарі або одязі?

Якщо у гравця виявилася несправність в одязі або інвентарі, то він тільки з дозволу старшого судді може вийти за межі майданчика. Вступити в гру він може також з дозволу старшого судді. Гра при цьому не зупиняється.

29. У чому полягають основні обов'язки капітана команди?

Основні обов'язки капітана команди полягають в наступному:

строго дотримуватися норм поведінки спортсмена;

бути хорошим керівником команди як в грі, так і поза нею;

виводити команду на гру, подавати сигнал для вітання;

за відсутності тренера виконувати його обов'язки;

бути першим помічником судді в проведенні гри на високому спортивному рівні.

30. Як зовні відрізняється капітан команди від інших гравців?

Капітан команди повинен мати на лівому рукаві (вище ліктя) пов'язку з буквою «К» (висота літери 7,5 см) іншого кольору.

31. Які права має капітан команди?

Капітан має право:

давати вказівки гравцям своєї команди і замінити їх в процесі гри;

в разі неясності окремих моментів гри просити (у ввічливій формі) пояснення у судді;

просити старшого суддю замінити подає гравця команди суперника, якщо той подає м'яч для удару не по правилам;

Залишаючи поле (майданчик), він повідомляє старшому судді, хто з гравців залишається за капітана.

Тренер (представник) команди

32. Хто відповідає за підготовку і хто керує командою в процесі змагань?

Готує команду і керує нею в процесі змагань тренер або представник, який несе всю відповідальність за дисципліну як до гри, так і в ході її. Тренер (представник) бере участь у всіх нарадах, пов'язаних з проведенням змагань, і відповідає за своєчасну явку команди на гру.

33. Де розташовується тренер під час матчу?

Під час матчу тренер знаходиться на лавці для запасних гравців і керує їх заміною.

34. Чи може тренер втручатися в дії суддів, які проводять змагання?

Тренер не має права втручатися в дії суддів, які проводять змагання. Через суддю-секретаря він може уточнити окремі неясні питання, пов'язані безпосередньо з грою, наприклад: «З яким формулюванням вилучений гравець?», «Скільки часу залишилося до закінчення гри?» І т.п.

35. Хто має право на подачу протесту, якщо одна з команд не згодна з результатом гри?

У разі порушення правил змагань, не передбачених Положенням, протест від імені команди має право подати тренер.

36. Після чого суддями приймається остаточне рішення про початок змагання?

Старший суддя, суддя на лінії остаточно виносять рішення про готовність до змагання після того, як перевірять стан розмітки і обладнання майданчика, одяг гравців, інвентар (біти), переконаються в присутності лікаря або медсестри.

37. Як повинен вчинити старший суддя при умисної затримки гри кимось із гравців?

Будь-яку навмисну ​​затримку гри гравцями старший суддя зобов'язаний розглядати як недисципліновану поведінку гравців і відповідно до цього карати винних.

38. Які основні обов'язки судді на лінії?

Суддя на лінії допомагає старшому судді у визначенні:

виходу м'яча після удару за бокову лінію (якщо м'яч не зачіпає майданчик);

торкання гравцем нападу гравця захисту, що намагається його осалить;

Також в обов'язки судді на лінії входить:

стежити за правильністю перетину лінії «кону» гравцями нападу при перебіганнях;

фіксувати ловлю м'яча з літа;

дублювати старшого суддю по завершенні повних перебіжок гравцями нападу, показувати, скільки гравців приносять своїй команді очки.

39. Який інвентар повинен мати суддя-секретар?

Суддя-секретар на своєму робочому місці повинен мати секундомір, папір, олівці, свисток (сирену).

Інвентар та одяг гравців

40. Які вимоги пред'являються до бите?

Біта повинна бути цельнодеревянной, без додаткової обмотки, довжиною 60-110 см, діаметром 5 см ± 1 мм.

Діаметр рукоятки біти повинен бути не менше 3 см, кінець рукоятки має потовщення. Вага біти не повинен перевищувати 1,5 кг ± 50 г.

41. Які вимоги пред'являються до м'яча?

Ігри проводяться тенісними м'ячами, довжина кола яких 20 см і вага до 60 м

42. Які вимоги пред'являються до одягу гравця?

Висота цифри не менше 20 см, на грудях - не менше 10 см. Колір номера повинен різко відрізнятися від кольору форми.

тривалість гри

43. Яка тривалість гри?

Гра чоловічих команд і команд юнаків 17-18 років триває 60 хв. (Два тайми по 30 хв.). Юнаки 15-16 років грають 40 хв. (Два тайми по 20 хв.). Між таймами - перерва для відпочинку тривалістю 5 хв.

44. Коли починається відлік часу в кожній половині гри?

Відлік часу в кожній половині гри починається з моменту сигналу (свистка) старшого судді.

45. Яке додатковий час виділяється командам для визначення переможця, якщо в основний час вони зіграли внічию?

В іграх на Кубок або в стикових іграх, коли команди в основний час не виявили переможця, для чоловічих команд проводиться після жеребкування додатковий період тривалістю 10 хв. або кілька таких періодів, необхідних для отримання однієї з команд переваги.

46. ​​Чи буває перерва при грі в додатковий час?

Між додатковими періодами передбачаються перерви тривалістю до 3 хв. на початку кожного додаткового періоду проводиться жеребкування.

47. Коли вважається м'яч поза грою?

М'яч вважається поза грою:

якщо м'яч після удару, не торкнувшись майданчики, пролетів за бокову лінію;

якщо м'яч після удару не перелетів через контрольну лінію, а впав в «штрафну зону».

48. Скільки спроб дається гравцеві нападу, щоб ввести м'яч в гру?

Дві спроби на відкритій площадці і одна - в закритому приміщенні.

49. Коли призначається «спірний м'яч»?

«Спірний м'яч» призначається при спірних ситуаціях в грі (відлітає за будь-яку огорожу або перешкоду і його неможливо дістати, ненавмисне обопільне зіткнення і т.д.).

50. Як розігрується «спірний м'яч»?

При розіграші «спірного м'яча» гравці повертаються на місця, що передують спірної ситуації в грі.

51. Які порушення відносяться до недисциплінованому поведінки гравця?

До недисциплінованому поведінки гравця належать такі його дії:

вступає в суперечку зі старшим суддею, суддею на лінії, а також суддею-секретарем;

навмисне затягує час гри, застосовуючи різні прийоми;

самовільно йде з майданчика і повертається під час гри;

ображає гравців, глядачів і т.д. кривляється і жестикулює з метою когось образити.

51. Чи може гравець бути видалений з майданчика без попередження?

Гравець може бути видалений з поля без попередження до закінчення гри в залежності від ступеня допущеного порушення.

52. Які заходи застосовуються до запасного гравця, що заважає проводити змагання?

Якщо запасний гравець (записаний в протоколі) втручається в гру і заважає її проведенню, він не допускається до участі в даній грі, про що повинен бути зроблений відповідний запис у протоколі.