Урок математики - рівність

Урок математики - рівність

Тема: Рівності. Нерівності.

Мета: знайомство з термінами «рівність», «нерівність».

  • формувати знання про равенствах і нерівностях;
  • формувати вміння порівнювати числа і числові вирази;
  • вчити розпізнавати серед математичних записів рівності і нерівності, складати рівності і нерівності;
  • розвивати сприйняття, увага, мислення.
  • виховувати інтерес до математики.

I. Організаційний момент.

Голосно продзвенів дзвінок.

Наші вушка на маківці,

Очки широко відкриті,

Ні хвилини не втрачаємо.

Послухайте, зараз я вам розповім одну історію. Жив-був хлопчик, все називали його Незнайкой. Йому дуже не подобалося його ім'я. Він вирішив: «Буду вчитися, кожен день буду дізнаватися щось нове, і тоді мене не будуть називати Незнайкой». І сьогодні він прийшов до нас в гості, щоб знайти відповіді на деякі питання.

II. Повторення нумерації чисел в межах 10.

1. Допоможемо Незнайку? Тоді давайте проведемо невелику розминку

  • Рахунок від 1 до 10
  • зворотний рахунок
  • Рахунок від 3 до 8
  • Рахунок від 5 до 10

- На одній вулиці з Незнайко побудували новий будинок для чисел, щоб вони жили всі разом, і їм не було нудно. Коли все числа перезнайомилися, то стали жити дружно. А ось Незнайка не знають, які сусіди у кожного числа, і вирішив запитати про це у вас.

- Назвіть сусідів числа 4? (3, 5)

- Які числа живуть поруч з числом 5? (4, 6)

- Назвіть сусіда числа 3 справа? (4)

- Назвіть сусіда числа 2 зліва? (1)

Незнайка дякує вас.

3. Гра «Засіли будиночок»

- Хлопці не все числа ще заселилися в будиночки. Давайте їм допоможемо правильно заселитися.

(Склад чисел 4, 5.)

4. «Назви фігури»

- Хлопці, Незнайко не знає геометричні фігури. Давайте допоможемо йому. Назвіть геометричні фігури, зображені на дошці. (Квадрат, трикутник, пряма, промінь, відрізок)

5. Гра «Допоможи їжакові зібрати яблука»

- Незнайка завжди допомагати тим, хто потребує допомоги. Він хотів допомогти їжакові, але не знає правильних відповідей. Допоможіть Незнайка знайти правильну відповідь.

1 + 1 3-1 4-1 2 3 2 1 3

6. Математичний диктант.

Запишіть кількість білочок (4), мишок (2), ведмежат (1), зайчат (3).

Підкресли синім олівцем число, яке при рахунку стоїть перед числом 3.

Підкресли червоним олівцем число, яке при рахунку стоїть між числами 2 і 4.

Підкресли зеленим олівцем найменше число.

Підкресли жовтим олівцем число, яке на 1 більше, ніж 3.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

- Кого більше білочок або каченят?

- Кого менше мишенят або зайчат?

- Що ми робили? (Порівнювали)

- Тоді скажіть, що ми будемо робити на уроці?

- Сьогодні на уроці ми будемо порівнювати числа і вирази, дізнаємося, що таке рівність і нерівність.

1. Пояснення нового матеріалу.

- Хлопці, давайте разом з вами з'ясуємо, що таке рівність і нерівність, і допоможемо в цьому розібратися Незнайка.

- Скільки синіх квадратів? (3)

- Скільки червоних квадратів? (3)

- Що можна сказати про кількість синіх і червоних? (Їх порівну. Стільки ж.)

- Який знак поставимо між цифрами? (Так само.)

Учитель записує на дошці 3 = 3.

- Як думаєте, чому ми називаємо це вираз рівність? (Якщо кількість рівна, то таке математичне вираз називається рівністю)

- Скільки синіх трикутників? (3)

- Скільки зелених трикутників? (2)

- Що можна сказати про кількість синіх і зелених трикутників? (Синіх трикутників більше.)

- Який знак поставимо між цифрами? (Більше.)

Учитель записує на дошці 3> 2.

- Як думаєте, чому ми називаємо це вираз нерівність? (Якщо кількість нерівне, то математичний вираз називається нерівністю.)

- Який висновок можна зробити? (Якщо між числами або числовими виразами стоїть знак «дорівнює», то це рівність, якщо між числами або числовими виразами стоїть знак «>» або « <», то это – неравенство.)

2. Первинне закріплення. Гра.

Показую картки (2 = 2, 4> 2, 4 = 4,1<3,1=1,4>3). Якщо показую рівність, ви стоїте рівно, якщо нерівність, робите нахил.

3. Самостійна робота.

- Хлопці Незнайка не зміг впоратися із завданням, він не знає які потрібно поставити знаки. А ви можете виконати це завдання?

(У кожного учня картка із завданням)

Поставте знаки порівняння:

- Який математичний знак використовується при запису рівності?

- Які математичні знаки використовуються при записі нерівностей?

4. Складання рівностей і нерівностей по малюнку.

- У Незнайки був один Чомучка. Чомучка любить ставити запитання. Він запитує: «А як порівняти число і вираз». Давайте спробуємо разом з вами відповісти на це питання.

- Скільки зірочок зліва? Запишіть. (2)

- Скільки справа червоних? А жовтих? (2 червоні і 2 жовті)

- Який вираз запишемо? (2 + 2)

- Як порівняти число і вираз? (Треба спочатку знайти значення виразу і порівняти отримані числа)

- Скільки всього зірочок справа?

- Який знак поставимо? 2<2+2

- Як називається цей вислів? (Нерівність)

- Чому називаємо цей вислів нерівністю? (Варто знак менше)

- Скільки сонечок? Запишіть. (3)

- Скільки було хмаринок? Що зробили з однієї хмаркою?

- Який вираз запишемо? (4-1)

- Порівняйте. Який знак поставимо? (3 = 4-1)

- Як називається цей вислів? (Рівність)

- Чому цей вислів називається рівністю? (Варто знак одно)

Робота за підручником №2. Учні порівнюють числа і вирази.

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

- З якими математичними виразами ми познайомилися сьогодні на уроці?

Я дякую вам за роботу на уроці. Підніміть руки, покладіть на головки і погладьте себе. Всі ви молодці! А тепер покажіть мені, будь ласка, з яким настроєм ви йдете з уроку.

Якщо все виходило і ви задоволені собою, намалюйте усмішку.

Якщо незадоволені собою і у вас нічого не виходило, намалюйте сумного чоловічка.

Підніміть свої малюнки. У нас багато посмішок, а це значить, що ми все на уроці потрудилися дуже добре і ще зможемо багато чого. МОЛОДЦІ!

Урок математики в 1 класі.

Тема: Рівності. Нерівності.

Мета: знайомство з термінами «рівність», «нерівність».

формувати знання про равенствах і нерівностях;

формувати вміння порівнювати числа і числові вирази;

вчити розпізнавати серед математичних записів рівності і нерівності, складати рівності і нерівності;

розвивати сприйняття, увага, мислення.

виховувати інтерес до математики.

I. Організаційний момент.

Голосно продзвенів дзвінок.

Наші вушка на маківці,

Очки широко відкриті,

Ні хвилини не втрачаємо.

Послухайте, зараз я вам розповім одну історію. Жив-був хлопчик, все називали його Незнайкой. Йому дуже не подобалося його ім'я. Він вирішив: «Буду вчитися, кожен день буду дізнаватися щось нове, і тоді мене не будуть називати Незнайкой». І сьогодні він прийшов до нас в гості, щоб знайти відповіді на деякі питання.

II. Повторення нумерації чисел в межах 10.

1. Допоможемо Незнайку? Тоді давайте проведемо невелику розминку

Рахунок від 1 до 10

Рахунок від 5 до 10

- На одній вулиці з Незнайко побудували новий будинок для чисел, щоб вони жили всі разом, і їм не було нудно. Коли все числа перезнайомилися, то стали жити дружно. А ось Незнайка не знають, які сусіди у кожного числа, і вирішив запитати про це у вас.

- Назвіть сусідів числа 4? (3, 5)

- Які числа живуть поруч з числом 5? (4, 6)

- Назвіть сусіда числа 3 справа? (4)

- Назвіть сусіда числа 2 зліва? (1)

Незнайка дякує вас.

3. Гра «Засіли будиночок»

- Хлопці не все числа ще заселилися в будиночки. Давайте їм допоможемо правильно заселитися.


4. «Назви фігури»

- Хлопці, Незнайко не знає геометричні фігури. Давайте допоможемо йому. Назвіть геометричні фігури, зображені на дошці. (Квадрат, трикутник, пряма, промінь, відрізок)

5. Гра «Допоможи їжакові зібрати яблука»

- Незнайка завжди допомагати тим, хто потребує допомоги. Він хотів допомогти їжакові, але не знає правильних відповідей. Допоможіть Незнайка знайти правильну відповідь.

1 + 1 3-1 4-1 2 3 2 1 3

6. Математичний диктант.

Запишіть кількість білочок (4), мишок (2), ведмежат (1), зайчат (3).

Підкресли синім олівцем число, яке при рахунку стоїть перед числом 3.

Підкресли червоним олівцем число, яке при рахунку стоїть між числами 2 і 4.

Підкресли зеленим олівцем найменше число.

Підкресли жовтим олівцем число, яке на 1 більше, ніж 3.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

- Кого більше білочок або каченят?

- Кого менше мишенят або зайчат?

- Що ми робили? (Порівнювали)

- Тоді скажіть, що ми будемо робити на уроці?

- Сьогодні на уроці ми будемо порівнювати числа і вирази, дізнаємося, що таке рівність і нерівність.

1. Пояснення нового матеріалу.

- Хлопці, давайте разом з вами з'ясуємо, що таке рівність і нерівність, і допоможемо в цьому розібратися Незнайка.

- Скільки синіх квадратів? (3)

- Скільки червоних квадратів? (3)

- Що можна сказати про кількість синіх і червоних? (Їх порівну. Стільки ж.)

- Який знак поставимо між цифрами? (Так само.)

Учитель записує на дошці 3 = 3.

- Як думаєте, чому ми називаємо це вираз рівність? (Якщо кількість рівна, то таке математичне вираз називається рівністю)

- Скільки синіх трикутників? (3)

- Скільки зелених трикутників? (2)

- Що можна сказати про кількість синіх і зелених трикутників? (Синіх трикутників більше.)

- Який знак поставимо між цифрами? (Більше.)

Учитель записує на дошці 32.

- Як думаєте, чому ми називаємо це вираз нерівність? (Якщо кількість нерівне, то математичний вираз називається нерівністю.)

- Який висновок можна зробити? (Якщо між числами або числовими виразами стоїть знак «дорівнює», то це рівність, якщо між числами або числовими виразами стоїть знак «» або «

2. Первинне закріплення. Гра.

Показую картки (2 = 2, 42, 4 = 4,13). Якщо показую рівність, ви стоїте рівно, якщо нерівність, робите нахил.

3. Самостійна робота.

- Хлопці Незнайка не зміг впоратися із завданням, він не знає які потрібно поставити знаки. А ви можете виконати це завдання?

(У кожного учня картка із завданням)

Поставте знаки порівняння:

- Який математичний знак використовується при запису рівності?

- Які математичні знаки використовуються при записі нерівностей?

4. Складання рівностей і нерівностей по малюнку.

- У Незнайки був один Чомучка. Чомучка любить ставити запитання. Він запитує: «А як порівняти число і вираз». Давайте спробуємо разом з вами відповісти на це питання.

- Скільки зірочок зліва? Запишіть. (2)

- Скільки справа червоних? А жовтих? (2 червоні і 2 жовті)

- Який вираз запишемо? (2 + 2)

- Як порівняти число і вираз? (Треба спочатку знайти значення виразу і порівняти отримані числа)

- Скільки всього зірочок справа?

- Який знак поставимо? 2

- Як називається цей вислів? (Нерівність)

- Чому називаємо цей вислів нерівністю? (Варто знак менше)

- Скільки сонечок? Запишіть. (3)

- Скільки було хмаринок? Що зробили з однієї хмаркою?

- Який вираз запишемо? (4-1)

- Порівняйте. Який знак поставимо? (3 = 4-1)

- Як називається цей вислів? (Рівність)

- Чому цей вислів називається рівністю? (Варто знак одно)

Робота за підручником №2. Учні порівнюють числа і вирази.

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

- З якими математичними виразами ми познайомилися сьогодні на уроці?

Я дякую вам за роботу на уроці. Підніміть руки, покладіть на головки і погладьте себе. Всі ви молодці! А тепер покажіть мені, будь ласка, з яким настроєм ви йдете з уроку.

Якщо все виходило і ви задоволені собою, намалюйте усмішку.

Якщо незадоволені собою і у вас нічого не виходило, намалюйте сумного чоловічка.

Підніміть свої малюнки. У нас багато посмішок, а це значить, що ми все на уроці потрудилися дуже добре і ще зможемо багато чого. МОЛОДЦІ!

Схожі статті