Урок математики для 1-го класу по темі - повторення і закріплення отриманих знань

Мета уроку:
  • повторити таблицю множення і ділення на 8;
  • продовжити роботу по знаходженню периметра і площі прямокутника;
  • удосконалювати вміння вирішувати складові завдання;
  • розвивати навички письмового та усного рахунку, розумову діяльність учнів, увагу, інтерес до предмету.

I. Організаційний момент

- Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення і ділення на 8. площа і периметр прямокутника, повирішуємо складові завдання, так як урок повторення доведеться багато згадати, повторити і закріпити знання, отримані на попередніх уроках. .. як завжди, починаємо з краснопису.

- Дайте характеристику числа 3 і 8.
- Які числа називають круглими?
- Наведіть свої приклади.
- Які числа називають парними, непарними? Наведіть приклади.
- Які числа називають однозначними, а які двозначними?
-.? Спользуя цифри 3 і 8, складіть двозначні числа.
- Назвіть найбільше двозначне число?
- Назвіть найменше однозначне число?
- Які геометричні фігури повторили в краснописі?
- Чому фігури так називаються?
- Чим схожі квадрат і прямокутник?
- Чим різняться?

На дошці з'являється прямокутний трикутник.

- Чим це трикутник відрізняється від того, який креслили? Як він називається?

- Ми повторили однозначні і двозначні числа, геометричні фігури, склали з цифр числа. Переходимо до усного рахунку.

- Щоб правильно і швидко працювати повторимо, згадаємо.
- Як називається число, яке ділимо?
- Як називається число, на яке ділимо?
- Як називається результат дії ділення?
- Як називається число, яке множимо і на яке множимо?
- Як називається результат дії множення?
- Які знаки дії ховає привід на?
- Які знаки дії ховає привід в?
- Ну а тепер ми можемо зайнятися рахунком. Відповіді записуємо в зошит.
  1. Синові 8 років. Батько в 4 рази старше сина. Скільки років батькові?
  2. Висота берези 9 м, а будинок на 3 м вище. Яка висота будинку?
  3. Знайдіть частка двох чисел 63 і 9.
  4. З одного яблуні зібрали 48 кг яблук, а з іншого на 9 кг менше. Скільки кг яблук зібрали з другої яблуні?
  5. Перший множник 8, другий множник такої ж. Знайдіть твір.
  6. Знайдіть суму двох чисел 48 і 18.
  7. На скільки 66 більше 12?
  8. Збільште 9 в 8 разів.
  9. Зменшіть 18 на 8.
  10. 27 та 14.

- Прочитайте отримані відповіді в порядку зростання. (32, 12 м, 7, 39, 64, 66, на 54, 72, 10, 41) (7, 10, 12, 32, 39, 41, 54, 64, 66, 72)
- Підкресліть однією рисою числа, в записі яких використана одна цифра.
- Підкресліть хвилястою лінією кругле число. Яке число називається круглим?

- В усному рахунку ми повторили таблицю множення і ділення на 8, додавання і віднімання двозначних і однозначних чисел.

- Для того, щоб дізнатися, чим будемо займатися далі, відгадайте шараду.

Перше - прийменник,
Друге - літній будинок,
А ціле - часом вирішується питання з трудом.
- Правильно, будемо вирішувати завдання. Відкрили підручники стор.58 № 4.

Завдання у дошки вирішує учень. Короткий запис не робиться, т.к. є в підручнику.

- Яка це завдання?
- Чому?
- Дача у нас є, доріжки розчистили. Але ж у кожного вдома є огорожа - паркан, прямокутної форми. (Учитель відкриває коротку запис геометричній завдання)
- Прочитайте завдання з короткої запису.

АВСД
АВ = 2 м
ВС = 6 м

- Що таке периметр?
- Як знайти периметр прямокутника?
- Як знайти площу?
- Запишіть рішення задачі Р = 2 * 2 + 6 * 2 = 16 (м) S = 6 * 2 = 12м 2

- Чим сьогодні займалися на уроці?
- Що повторили?

Додаткове завдання: стр. 58 № 1 (3).

Пошук по всій базі матеріалів:

Схожі статті