Манчестер Юнайтед
Манчестер, Англія

1: 0 - Касеміро - 24. 2: 0 - Іско - 52. 2: 1 - Лукаку - 62

Касеміро - король в «Королівському клубі»

Моурінью спеціально під переможця Ліги чемпіонів підготував тактичну схему з трьома центральними захисниками. Нільссон-Лінделефа разом з Крісом Смоллінгом і Маттео Дарміаном забили цвяхами центр оборони, а Матіч за підтримки Андер Еррери і Поля Погба «випалював» центр поля. У першій третині першого тайму серб кілька разів суворо зустрів Іско, показавши, що не дасть іспанцеві зайвих секунд на роботу м'ячем. Попереду головним помічником Лукаку був Генріх Мхітарян. «Манчестер Юнайтед» пробував високо пресингувати, то стискався кулаком в середині. Іско, Лука Модріч і Тоні Кроос не мали можливості вільно розігрувати м'яч, потрапляючи під тиск півзахисників манкуніанців і навіть Лукаку. «Реалу» доводилося використовувати довгі передачі, але, схоже, Зідан підготував варіанти і на цей випадок.

Іспанська команда трохи перебудувалася. Бейл почав йти на правий край, що, мабуть, з великою радістю сприйняв Нільсен-Лінделефа, від якого валлієць пару-трійку раз ледь не втік, а Іско став охоче зміщуватися на лівий фланг. «Реал» мав майже дворазову перевагу по контролю м'яча і врешті-решт забив. Касеміро здорово контролював лінію офсайду, відкриваючись під довгу передачу Даніеля Карвахаля (хоча, можливо, маленький офсайд у бразильця все-таки був), грамотно розташувався між Нільссон-Лінделефа і Валенсією, а потім і майстерно відправив м'яч у сітку одним дотиком. Касеміро - король! Бразилець забив у фіналі Ліги чемпіонів, тепер ось відзначився і в Суперкубку УЄФА. Навіть складно повірити, що чотири роки тому «вершкові» купили його у «Сан-Паулу» лише за 6 млн євро, оскільки існували сумніви, що характер завадить Касеміро реалізувати потенціал.

Спека на благо «МЮ»

Касеміро міг відкрити рахунок і раніше, коли пробив в поперечину після подачі кутового. «Манчестер Юнайтед» поступався суперникові на стандартах. Можна згадати також момент Бейла в дебюті зустрічі, коли Матіч і Погба не розібралися на кутовому, кому що робити. Бейл, як і Касеміро, забив в першому таймі з гри, проте валлійця не пощастило з суддівським рішенням. Арбітр зафіксував офсайд приблизно в такій же ситуації, в якій не став піднімати прапорець при голі бразильського опорника.

Манкуніанці за рахунку 0: 1 розгубилися - просто дивилися за тим, як суперник катає м'яч. Прийти в себе їм допомогла пауза на водопій через македонської спеки. Переможці Ліги Європи стали краще пресингувати, змусили захисників «Реала» помилятися. Був чудовий шанс організувати вихід один на один, коли Мхітарян обікрав Крооса, але не до місця виник Лукаку: бельгієць торкнувся м'яча - суддя зафіксував справедливий офсайд. Взагалі Ромелу запам'ятався до перерви хіба що роботою на команду. Іноді чіплявся за м'яч, стоячи спиною до воріт іспанців, грав в стінку з Мхітаряном. Тільки перед самою перервою центрфорвард «МЮ» нарешті продавив Серхіо Рамоса і ледь не вразив ціль після верхового єдиноборства.

Новий трофей в колекцію Зідана

У другому таймі Лукаку все-таки зазначив офіційний дебют в складі манкуніанців голом. Бельгійця треба було ще дві спроби. Годі збагнути, як Ромелу промахнувся, граючи на добиванні після удару Поля Погба. На щастя для Лукаку, наступна можливість йому була надана досить швидко, коли Кейлор Навас відбив по центру м'яч, пущений з-за меж штрафного Матіч. У цьому епізоді могли б поусерднее захищатися Кроос з Серхіо Рамосом.

Десь іспанці послабили хватку, адже гол Лукаку трапився вже за рахунку 2: 0. Іско з Бейлом розкатали оборону команди Моурінью простий начебто стінкою. Вся група штатних руйнівників «Манчестер Юнайтед» перетворилася в глядачів, англійці мало не аплодували героям «королівської» атаки. До того ж Бейл незабаром струсонув поперечину. Якби валлієць зробив перевагу «Реала» великим, Моурінью залишалося б тільки викинути білий рушник, а так інтрига збереглася і Лукаку забив.

Подивитися в повній версії

Манкуніанцям допомогла краще чіплятися за м'яч і щось створювати заміна Еррери на високого, атлетичного Маруана Феллаїні. Бельгієць взяв участь в моменті, що завершився голом його співвітчизника, висмоктав останні сили з втомлених захисників противника. Завдяки тиску з боку великих нападників мав зрівнювати рахунок Маркус Рашфорд. замінив у перерві Лінгард. Все вийшло здорово - і ривок Рашфорд з глибини, і шикарний пас від Мхітаряна. Однак Навас показав: «Реалу» не обов'язково переживати через невдалі спроб купити Давида де Хеа.

Роналду був кинутий в бій за все за 10 хвилин до фінального свистка. Цього часу Кріштіану не вистачило, щоб засмутити дорогий його серцю «Манчестер Юнайтед». Втім, команда Зідана впоралася і без голів Роналду, збагативши колекцію французького тренера новим трофеєм, а ось Моурінью в третій раз з трьох програв Суперкубок УЄФА.