Швейцарія! Що ти робиш ахаха, припини!

Всі три перші ігри у швейцарців проходили з монстрами сучасного хокею, а саме Швецією, Канадою та Чехією. Ніхто швейцарців не розглядатись як серйозних противників. А даремно. Першими полетіли голови шведів, які у себе вдома поступилися хрестоносцям 2-3 у впертій боротьбі і перемога швейцарців більше була схожа на виграш в лотерею. Хоча на шведів будинку накинулася ціла хвиля критики. Але на наступний день показувати місце вискочок вирушили родоначальники хокею і найтитулованіша збірна, команда Канади. Продомініровав майже весь матч, кленові листки програли перший період, як і в матчі з Данією. Точно також, як з датчанами, завершився і другий період - канадці повели 2-1. А ось в третьому пішли відмінності. додати і задушити суперника зоряним канадцям не вдалося. Не дивлячись на всі зусилля і безліч атак, третя шайба так і не влетіла у ворота швейцарців, а ось Еван Дубник, одна з головних зірок Едмонтона в цьому сезоні, діставав шайбу зі своїх воріт. Овертайм переможця не виявив, а ось буліти виявилися вдаліше для команди Швейцарії, Рето Сурі приніс перемогу своїй команді і другу в історії перемогу швейцарців в протистоянні з Канадою. Ось це так. Після цього газети шведів звинувачувати перестали.

А ось сьогодні в важкий день, понеділок, вгамувати неприборканих швейцарців вийшли бронзові призери минулого чемпіонату світу, збірна Чехії. І так само впевнено і спокійно почали гру чехи, правда до середини другого періоду програвали вже 2-0 і вираз впевненості з особи гравців збірної і тренера, Алоїса Гадамчіка випарувалася. Рахунок в точності повторював вчорашній матч зі шведами, коли чехи почали відіграватися і все це закінчилося бурею емоцій, віддаленим Талліндером, штурмом воріт Йонаса Енрот, свистом трибун і першою поразкою чехів. Тут такої ж невдалий сценарій повторювався, що не могло не стривожити тренерський штаб чеської збірної. Якщо трохи відійти від оповідання про матч, то мені цей склад збірної Чехії бачиться злегка дивним. Гадамчік не взяв чомусь основних зірок фіналу КХЛ, а саме надзвичайно талановитого Марека Квапіл, бойового ветерана, Яна Буліс, захисника "Динамо", Філіпа Новака, а також блискучого нападника, Якуба Петружалек, який також привніс багато зусиль в перемогу московського клубу, а тепер повернувся в хабаровський "Амур". Такі гравці не те що посилили б гру будь-якої команди, вони б навіть змінили малюнок гри. З КХЛ в розпорядження збірної було зроблено виняток лише для трьох: Яна Коваржа, нападника "Магнітки". Також до складу увійшли "леви" - Новотни і Ворачек. Але як би там не було, віддуватися за збірну випало в цьому матчі Іржі Гудлер з Калгарі "Флеймз". За 7 хвилин до кінця періоду чехи реалізують своє перше більшість. А через п'ять хвилин той же Гудлер вдруге засмутив Берра. Міг він зробити і хет-трик, але швейцарський воротар не дав нападнику таких почестей.

А ось третій період знову став ударом по чеським амбіціям. Спочатку Мозер, а потім і Боденманн ставлять чехів в незручне становище. Гадамчік вирішує врятувати ситуацію з шістьма польовими гравцями, але зробити це не так просто, але замість відіграшу, все той же Рето Сурі знімає питання про переможця. Друга поразка чехів поспіль і третя поспіль перемога швейцарців, які судячи з усього супермотівіровани і мають всі шанси вийти з першого місця в такій складній групі. У всякому разі повалені всі найсильніші супротивники, а їх організована, іноді нелогічна і рвана гра бентежить. Проте команда з відмінними воротарями, дуже зібрана і дісціпілінірованная, з нею буде складно всім. Це тепер зовсім нова Швейцарія!