Російські плавці виграли срібло в комбінованій естафеті 4х100 м

Відродження російського плавання і перемоги молодих чоловіків, п'яте золото Ефимовой, синхронне плавання імені Росії і відсутність сильних марафонців. «Газета.Ru» представляє огляд чемпіонату світу з водних видів спорту в Будапешті.

Завершився чемпіонат світу з водних видів спорту в Будапешті. Збірна Росії завоювала 11 золотих нагород і посіла третє місце в медальному заліку, традиційно поступившись США і Китаю. Приводів для великих розладів немає, тому що така картина складається вже на протязі майже десяти років.

Але це було за рік до Олімпіади в Пекіні, і китайці ще не зробили тоді великий стрибок в плаванні, а також не підім'яли під себе стрибки з трампліну.

Ефимовская пристрасті

По-друге, перемоги прийшли не тільки до вже уявній вічної, але все ще дуже молодий Юлії Ефимовой. У російському плаванні з'явилися нові імена, що дає надію на успішне майбутнє, яке настане через два роки на чемпіонаті світу в Кореї.

Звичайно, головним для Росії сюжетом чемпіонату стало протистояння Ефимовой і американки Ліллі Кінг, якій російська спортсменка програла з рахунком 1: 2. В стометрівці брасом Єфімова стала третьою, а на дистанції вдвічі коротше - другий. Обидва рази перемогу святкувала саме Кінг, причому виключно зі світовими рекордами.

Але Юлії вдалося виграти золото на 200 м, де американка залишилася без медалі, фінішувавши четвертою.

У цьому світлі її срібло на «полтинник» виглядає не мало не менш переконливо, ніж золото на 200 м.

Але для плавання 28 - вже пристойний вік, в якому перемагають тільки унікальні спортсмени - такі як все той же Фелпс, або наша легенда Олександр Попов. І зараз вже неможливо з упевненістю сказати, що Єфімова буде явним фаворитом в Японії, хоча виграла тут в 28 років 200 метрів вільним стилем Федеріка Пеллегріні - прекрасний приклад того, що така сверхпродолжітельная кар'єра може ще увінчатися перемогами.

Єфімова - унікальна спортсменка, яка вже виграла 14 медалей чемпіонатів світу, серед яких - п'ять золотих.

І через три роки з нею будуть все так же рахуватися.

Детальніше:

Молоді й голодні

Але крім Ефимовой і Зуєва Анастасія Валеріївна, великих надій на перемоги інших плавців російські вболівальники довгий час не відчували.

Головним же досягненням Будапешта для нашої країни стали перемоги російських чоловіків.

Тоді Попов вже на злеті своєї кар'єри зробив переможний дубль в «полтинник» і стометрівці вільним стилем. За цей час в країні виросли голодні до перемог хлопці, які почали показувати секунди, здатні конкурувати на найвищому рівні.

Нарешті чоловіки дали привід з надією дивитися на олімпійське майбутнє російського плавання. 20-річні хлопці Євген Рилов і Антон Чупко перемогли на дистанції 200 м на спині і брасом відповідно. 21-річний Кирило Пригода з національним рекордом завоював бронзу в стометрівці брасом, а 22-річний Олександр Червоних став третім в двухсотметровке вільним стилем.

У плаванні є така теорія, яка не раз висловлювалася як тренерами, так і самими спортсменами. Найпоказовішою в плані розвитку виду спорту в країні є естафета 4х200 м вільним стилем. Така точка зору не те що має право на життя, але підкріплена і практикою. Зібрати гарну комплексну естафету цілком реально, в команду на 100 м вільним стилем можна включити не тільки чистих кролевіков, що також доводить практика. І тільки на 200 м зібрати чотирьох сильних плавців вкрай важко. Спіністи на двухсотметровке не зможуть проплисти цю ж дистанцію вільним стилем з гідним результатом. Це ж стосується і представників стилю батерфляй (Фелпс не береться до уваги - він один на всю планету).

Саме срібло росіян в естафеті 4х200 м вільним стилем стало одним з найбільших досягнень нашої країни на цьому чемпіонаті.

Чотири роки тому в Барселона наш квартет виграв медаль такої ж вартості, але без шансів програв американцям більше двох секунд. Домінуючі в плаванні американці вкрай рідко поступаються в цьому виді, і вони споконвіку перемагають в медальному заліку в басейні. Їх лідируючі позиції в плаванні непохитні, як китайські - в стрибках в воду.

Цього разу команда США зайняла лише третє місце, поступившись переможцям британцям і Росії.

Британці не випадково виграли цю естафету - у них зібралася дуже потужна і збалансована команда. Програвши росіянам перші два етапи, на третьому і четвертому вони наздогнали і впевнено обійшли нас майже на секунду. Примітно, що найкращий час в російській команді показав Червоних - 1.44,80, а Данкан Скотт і чемпіон світу Джеймс Гай перевершили цей результат. Гай перевищив його на цілу секунду.

Наполегливий характер боротьби в запливі показує, що потенціал російської четвірки в цій складній естафеті дуже високий.

Детальніше:

Спогади Сунь Яна про Ефимовой

У плавальному басейні в Будапешті відбулося дуже багато цікавих подій, які дали їжу для роздумів.

Найбільше шуму наробив молодий американець Келеб Дресссел, який виграв три індивідуальних і чотири командних золота.

Його навіть почали порівнювати з Фелпсом, але це не зовсім точно. Фелпс - універсал, який вигравав як стометрові дистанції, так і 400 м. Дрессел - яскраво виражений спринтер, 50 і 100 м - його стихія. Він переміг на обох дистанціях вільним стилем і на стометрівці батерфляєм. І тільки в запливі «Батом» вдвічі коротший він залишився без медалі, фінішувавши четвертим. Однак страшно уявити, чого може досягти 20-річний талант до наступної Олімпіади.

Через шість років Пеллегріні не здалася і довела всім, що їй під силу перемагати і в купальнику, і в такому солідному для плавання віці.

Американка Кейті Ледекі чергово виграла всі свої коронні старти, щоб сьогодні бракувало одкровенням для плавальної громадськості, а шведська зірка Сара Шьостром не залишила сумнівів у тому, хто зараз найшвидше плаває на короткі дистанції.

На Олімпійських іграх в Ріо, відбувши покарання, він зазнав великої критики з боку не тільки журналістів, а й колег. Це дуже нагадувало те, через що пройшла Єфімова на тих же змаганнях.

Залишилися при своїх

Однозначно оцінити медальний підсумок російської збірної не так просто, як здається на перший погляд. Хочеться відразу ж записати цей чемпіонат в один з найуспішніших, проте змагання не обмежилися одним плавальним басейном, та й загальна кількість перемог залишилося приблизно на тій же позначці, що і в попередні роки.

Що стосується синхроністок, а тепер уже і синхроністів, то з дев'яти комплектів Росія виграла сім, що в якійсь мірі можна записати в невеликий мінус - два роки тому було вісім. Хоча суперечливий результат міксту, цілком можливо, відняв у нас те саме восьми золотих. Дійсно, коли суддя оцінює свого сина (мова про італійців Мінісіні), підсумок завжди буде ставитися під сумнів, особливо в такому сверхсуб'ектівном вигляді, як синхронне плавання.

Детальніше:

Засмучує лише те, що все це божевільна кількість перемог не враховуватиметься на Олімпіаді, бо в головному старті чотириріччя в синхронному плаванні розігрується лише два комплекти медалей.

Золото в синхронних стрибках з трампліну стало дуже приємним для російських уболівальників, тому що в цій дисципліні ми не перемагали дуже давно. З іншого боку, воно стало єдиним, хоча шанси були і в інших видах.

Адже Ілля Захаров, який переміг з Євгеном Кузнєцовим в Будапешті, вигравав на трампліні індивідуальне золото в олімпійському Лондоні.

Проте одна медаль вищої проби в стрибках у воду - цілком робочий для Росії результат. Знищують всіх китайці рідко дають можливість перемогти представникам інших країн, але своє одне золото росіяни зазвичай виграють, якщо не на кожному першості, то через раз - вже точно.

Тоді в басейні росіяни не здобули жодної перемоги, зате на відкритій воді чотири рази піднімалися на найвищу сходинку п'єдесталу пошани.