Рада директорів кхл затвердив перехід на новий формат овертайму новини континентальна хокейна

Рада директорів КХЛ затвердив перехід на новий формат овертайму

Департамент суддівства КХЛ роз'яснив особливості проведення овертайму в новому форматі (повний текст роз'яснень)

Якщо після закінчення трьох періодів по двадцять хвилин основного часу в матчі зафіксований нічийний результат, призначається додатковий період тривалістю п'ять хвилин (овертайм) або до першої закинутої шайби; команда, що закинула шайбу першої, буде оголошена переможцем. Овертайм проводиться в чисельному складі по три польові гравці і одному воротарю в кожній з команд.

По завершенні основного часу матчу на ігровому секундомере табло виставляється час 5:00 хвилин, і після проведення двухминутного перерви починається овертайм. Під час перерви гравці залишаються на своїх лавках.

Воротарі повинні поїхати на свої лави в цей період відпочинку, проте оштрафовані гравці повинні залишатися на лавці для оштрафованих гравців. Якщо оштрафований гравець виходить з штрафного боксу, він повинен бути негайно повернутий суддею, при цьому додатковий штраф не виписується, якщо він не зробить порушення будь-якого іншого правила. Командам не дозволяється повертатися в роздягальню протягом цього часу.

Якщо основний час закінчується при грі 5 на 3, команди почнуть овертайм також 5 на 3. Після того, як чисельність складе 5 на 4 або 5 на 5, під час наступної зупинки гри чисельність гравців доводять до 4 на 3 або 3 на 3, в залежно від обставин.

Якщо основний час закінчується при грі 4 на 4, команди почнуть овертайм 3 на 3.

Якщо основний час закінчується 3 на 3, команди почнуть овертайм 3 на 3. Після того, як чисельність гравців досягне 4 на 4, 5 на 4 або 5 на 5, під час наступної зупинки чисельність гравців доводять до 3 на 3 або 4 на 3 в залежно від обставин.

Ніколи матчу команди не можуть мати менше трьох польових гравців на льоду. Команда може випустити четвертого або п'ятого гравця на лід, якщо на протилежну команду накладається штраф.

Якщо команда отримує штраф в овертаймі, команди грають 4 на 3. Якщо обидві команди отримують малий штраф під час однієї і тієї ж зупинки гри (без будь-яких інших діючих штрафів), команди будуть продовжувати грати 3 на 3.

В овертаймі, якщо команда порушує правила таким чином, що опонент отримує перевагу в два гравці, команда-порушник залишиться з трьома польовими гравцями, а не порушила правила команді буде дозволено випустити п'ять польових гравців.

Під час першої зупинки гри після того, як час дії переваги в два гравці закінчиться, чисельність команд повернеться до 4 на 3 або 3 на 3, в залежності від обставин.

Головний арбітр КХЛ Олексій Анісімов:

- Весь сучасний хокей переходить на формат «три на три» в овертаймах, саме в регулярному чемпіонаті. Ми йдемо в ногу з часом, хочемо відповідати сучасним тенденціям, в якомусь сенсі не хочемо втратити цей момент. Перехід на новий формат овертаймів здійснюється для підвищення видовищності і динаміки матчів, і як наслідок - для залучення нових уболівальників. При грі «три на три» багато вільного місця на великому майданчику дозволить висококваліфікованим гравцям проявляти свою майстерність.

Чому вирішено було здійснити перехід саме зараз, а не після закінчення сезону? У тому числі і в інтересах національної збірної. На всіх міжнародних змаганнях збірні грають овертайми в форматі 3 на 3. Крім того, про ці зміни давно говорили члени ради директорів КХЛ, багато генеральні менеджери. Всі підтримували цей формат. Вирішили ввести це на даному етапі. Зараз важливо, щоб всі тренери, гравці ознайомилися з регламентом проведення овертаймів, порядком накладення штрафів при форматі гри 3 на 3.