Практичне застосування логістичних завдань і принципів залежить від конкретної ситуації і відрізняється

Практичне застосування логістичних завдань і принципів залежить від конкретної ситуації і відрізняється різноманіттям.

3.Етапи закріплення вивченого матеріалу.

Викладач: тепер давайте коротко повторимо те, що ми сьогодні вивчили.

Викладач задає питання по темі заняття, а учні відповідають. Список основних питань - Що таке логістика, функції і завдання логістики, принципи логістики.

Уже можна підбити підсумки заняття, обумовлюються основні поняття, вивчені на занятті.

План-конспект заняття № 2

Тема: Транспортні системи.

Мета: Надати учням інформацію про логістічечкіх системах.

- Навчальна: Сформувати уявлення про логістичних системах.

- Розвиваюча: розвивати в учнів пам'ять, логічне мислення, трудові навички, інтерес до предмету.

- Виховує: сприяти вихованню: цілеспрямованості, ініціативи, самостійності, вміння логічно мислити, самостійно висловлювати і відстоювати свою точку зору, свідомої дисципліни, старанність.

Тип заняття: Лекція.

Оснащення: - МТО: комп'ютер.

- МО: Конспект заняття, навчальний посібник «Основи логістики» Миротин Л.Б.

1. Організаційний етап (2-3 хвилини)

Етап пояснення нового матеріалу (55 хвилин)

Етап закріплення вивченого матеріалу (15 хвилин)

Заключний етап (5 хвилин).

1. Організаційний момент.

Викладач вітає студентів. Відбувається відмітка присутніх на занятті і постановка теми заняття.

2.Етапи пояснення нового матеріалу

Поняття логістичних систем

Економічна система, яка має високі адаптивними властивостями в процесі виконання комплексу логістичних функцій і операцій, є логістичної системою, яка складається з декількох підсистем, взаємозв'язаних між собою і зовнішнім середовищем.

Промислові або торгові підприємства, територіально-виробничі комплекси відносяться до об'єктів логістичних систем.

Мета створення логістичної системи - мінімізувати витрати або зберегти їх на заданому рівні при доставці продукції (послуг, інформації) в потрібне місце, в певній кількості та асортименті та максимально підготовленими до споживання.

Цілісна сукупність різноманітних елементів, об'єднаних в підсистеми і субсистема, що знаходяться в тісному взаємозв'язку між собою, представляє логістичну систему.

Транспортні системи діляться на:

1) виробничі, транспортні, складські, які відносяться до функціональних підсистем;

2) інформаційні, правові, кадрові, які стосуються забезпечує підсистем.

Як система масового обслуговування логістична система має внутрішньосистемні зв'язки і зв'язки з зовнішнім середовищем. Види логістичних зв'язків можуть бути: матеріальними, грошовими, інформаційними, при цьому вони бувають прямими і зворотними.

Внутрішньосистемні зв'язки більш розвинені, ніж зв'язки із зовнішнім середовищем. Вони, як правило, мають циклічний характер, відображають послідовність передачі матеріального та інформаційного потоків між складовими ланками логістичного ланцюга.

Система планування, організації та контролю процесів і областей діяльності по відношенню до логістичних систем будується таким чином, що вплив окремих внутрішніх або зовнішніх факторів не може істотно змінити поступальний характер проведених робіт.

Зв'язки логістичної системи із зовнішнім середовищем можуть бути циклічними і синергічними.

Ефект, що виникає в процесі взаємного посилення зв'язків однієї логістичної системи з іншого, називається логістичної синергией.

Причому такий ефект може виникати між логістичною системою і зовнішнім середовищем на рівні вхідних і вихідних матеріальних та інформаційних потоків. Логістична синергія буває позитивною і негативною.

У разі виконання всіма партнерами і контрагентами своїх зобов'язань перед ініціативної структурою можлива позитивна синергія.

Вона полягає в поліпшенні рівномірності виробництва або реалізації продукції, в ритмічності поставок товару, в підвищенні технологічної та організаційної дисципліни.

Все це в кінцевому рахунку призводить до поліпшення якості продукції.

У разі одночасного невиконання кількома головними контрагентами своїх зобов'язань виникає негативна логістична синергія.

При цьому втрати сировини, часу і коштів можливі у великому масштабі.

Слід зазначити, що коли здійснюється наскрізний контроль управління матеріальними потоками від ресурсів до випуску готової продукції, в логістичних системах з вертикальною інтеграцією значно зменшується можливість виникнення негативної синергії.

Ще по темі:

Індивідуальні навчальні завдання з фізики
Безсумнівна роль індивідуальних завдань у розвитку в учнів самостійності, ініціативи, у вихованні у них інтересу до читання Додатковий.

Особистісно-орієнтовані технології навчання
Особистісно-орієнтовані технології як планованих результатів передбачають не стільки строго фіксовані знання і спеціальні у.


Практичне застосування логістичних завдань і принципів залежить від конкретної ситуації і відрізняється

Схожі статті