Практичне застосування економічних знань »- методична розробка - стор

Накресліть криві попиту і пропозиції для помідорів і знайдіть рівноважну ціну і рівноважний кількість.

Що буде мати місце - дефіцит або надлишок помідорів на ринку, - якщо ціна буде дорівнює 12 рублів; 20 рублів?

Чому і в якому напрямку будуть змінюватися ціни на помідори з пункту № 2 у випадках дефіциту і надлишку?

Покажіть на графіку, як зміняться рівноважна ціна і рівноважний кількість, якщо Міністерство охорони здоров'я Росії попередить, що від споживання помідорів червоніють білки очей і на шкірі виступає висип. Поясніть, чому ціна не збереглася на своєму первісному рівні.

Покажіть на графіку, як зміняться рівноважна ціна і рівноважний кількість, якщо уряд в порядку підтримки сільського господарства введе субсидію на кожен кілограм вирощених помідорів.

Дана робота представлена ​​в плані відкритого уроку з економіки в 11-му класі.

Тема: «Депозитні операції банків. Відсоток по депозиту »

Завдання уроку: 1) Повторити пройдений матеріал. Ознайомити з новими

функціями комерційних банків.

2) Практично закріпити нову тему.

Мета уроку: 1) Навчити розуміти і розбиратися в специфічних

термінах економіки. Засвоїти поняття депозитів банків,

2) Уміння орієнтуватися в економічних питаннях і

прищеплення навичок використання даних знань в житті.

3) Закріплення матеріалу на основі питань для

обговорення, рішенням завдань.

Устаткування: крейда, дошка, кросворд, роздатковий матеріал.

Хід уроку: I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель: Доброго дня, хлопці. Сьогодні ми з вами продовжимо вивчення банківської системи. Тема уроку: «Депозитні операції банків. Відсоток по депозиту »

II. Новий матеріал.

Учитель: З курсу 10 класу ви знаєте, що попит і пропозиція на товари і послуги не встановлюються раз і назавжди, а залежать від багатьох факторів.

Тому бізнес розвивається нерівномірно. Одні підприємці вириваються вперед, а інші відстають. У одних підприємців є тимчасово вільні грошові кошти. А іншим вони необхідні, так як своїх коштів не вистачає для розширення виробництва. Для того, щоб прискорити процес розвитку бізнесу, багато підприємців користуються кредитом.

Згадайте і скажіть, будь ласка, на яких умовах банк видає кредити, тобто які існують принципи кредитування і в чому їх зміст? (4 принципу: терміновість, платність, зворотність, гарантованість)

Отже, ми з вами згадали основні принципи кредитування. Але крім видачі кредитів банки здійснюють і інші функції.

Скажіть, як здійснюється зв'язок банків і промислових підприємств? (За допомогою безготівкових розрахунків та учні називають за допомогою яких розрахункових документів здійснюються безготівкові розрахунки)

III.Далее вчитель задає питання учням.

Розрізняють строкові депозити та депозити до запитання. Як ви думаєте, чому по строковому депозиту нараховується великий відсоток?

Чому багато підприємств вимагають попередньої оплати за товар? Прискорює це торгові операції?

ЦБ РФ після вчинення кількох фінансових операцій виявляється в складному становищі через брак коштів. Однак керівництво ЦБ РФ знаходить простий вихід із ситуації: пам'ятаючи про те, що ЦБ РФ має право на емісію грошових знаків, воно вирішує просто додрукувати відсутню суму, незважаючи на те, що це може призвести до знецінення рубля. Проте, проблеми ЦБ РФ як юридичної особи виявляються вирішеними.

Наскільки правомірно дане рішення і чому? Чиї інтереси - держави або банку як юридичної особи - повинні домінувати в діяльності ЦБ РФ?

Припустимо, що ЦБ РФ, володіючи правом регулювання банківської діяльності, видає наказ, в якому міститься нічим не мотивоване розпорядження комерційному банку не укладати кредитний договір з конкретною юридичною особою.

Чи правомірно видання даного наказу і чому? Які межі правомочностей ЦБ РФ з регулювання банківської діяльності? Де межі самостійності комерційних банків.

Для закріплення нової теми пропонується учням вирішити задачу.

Завдання. Банк надав позику в розмірі 55000 рублів торговому підприємцю на рік під 19% річних. Визначте суму, яку повинен повернути підприємець в банк після закінчення року.

Рішення. 1) 55000 * 19% = 10450 руб. (Плата за кредит)

2) 55000 + 10450 = 65450 руб. - сума, яку поверне позичальник.

Відповідь: 65450 руб.

VI. Підведення підсумків уроку.

Що ви нового для себе дізналися на цьому уроці?

Що вам більше сподобалося?

Схожі статті