План-конспект заняття по технології (8 клас) по темі програма майстер класу - "не нудне

План-конспект майстер-класу

«Нескучне заняття - плетіння з газет», присвячене Дню літньої людини

МБОУ ЗОШ № 31 міста Костроми

Наградова Людмили Венедиктівна

Епіграф НА ДОШЦІ:

Таємничий світ перетворення паперу.
Тут все чарівники, чарівники, маги.

Тема: «Нескучне заняття - плетіння з газет».

Мета: створення умов для розвитку особистості, здатної до художньої творчості і самореалізації особистості дитини через творче втілення в художній роботі власних неповторних рис і індивідуальності.

Навчальна: ознайомлення з новим видом творчості: плетінням з газет,

закріплення і розширення знань і умінь, отриманих на уроках трудового навчання, навчання прийомам роботи з новими інструментами;

навчання вмінню планування своєї роботи;

навчання прийомам і технології виготовлення виробів;

навчання прийомам роботи з папером;

навчання прийомам самостійної розробки виробів.

Розвиваюча: розвиток художнього смаку і творчого потенціалу;

розвиток образного мислення і уяви;

створення умов до саморозвитку учнів;

розвиток естетичного сприйняття навколишнього світу.

Виховна: виховання поваги до праці і людей праці, старшому поколінню;

формування почуття колективізму;

екологічне виховання учнів.

Оснащення: комп'ютер, мультимедійний проектор, екран, презентація, зразки плетених виробів, інструкційні карти, газети, спиця, клей ПВА, ножиці.

I. Організаційна частина: вітання і постановка цілей і завдань заняття.

Привіт шановні гості!

Ми знову раді бачити вас перед Днем літньої людини. Попереду зима, чим розважити себе, коли за вікном йде сніг або довгим ввечері? Можна подивитися телевізор або почитати книгу. А можна, взявши пачку непотрібних газет, перетворити їх в красиві і корисні вироби. Часто на підвіконнях кімнатні квіти стоять в різних за кольором і формою горщиках, це виглядає не естетично, а що якщо обплести горщики і розфарбувати їх в одному стилі при цьому не витративши ні копійки? Сьогодні на занятті я пропоную навчитися плести квітковий горщик або вазу з газет.

II. Вступна частина

1.Ознакомленіе з роботами учнів

В нашій школі плетінням з газет ми займаємося недавно, але вже маємо невелику колекцію робіт. Плетені вироби ми використовували в оформленні майстерні. Спочатку обплели квіткові горщики, сплели вази для композицій з сухих квітів. Ось робота Ані Смирнової учениці 8 класу, з якої вона брала участь в міській олімпіаді, а це робота Антонової Насті, яка теж братиме участь в олімпіаді в цьому році. Плетінням з газет займалися і хлопчики, ці ложки - результат їх праці. Подивіться, скільки красивих речей ми зробили, а найголовніше не витратили на це ні копійки, зате розвантажили шафи від непотрібної макулатури. Мистецтво плетіння з газет в нашу країну прийшло зовсім недавно, а як воно виникло, нам розкажуть дівчинки.

2. Презентація «Історія плетіння з газет»

2, Слайд Історія виникнення плетіння з газет. Плетіння з газетних трубочок використовує всі прийоми плетіння з лози або соломи, тому коріння технології йдуть звідти. Ідея використовувати замість лози папір належить східним майстрам, переважно з Кореї і Японії. Ці народи славляться віртуозним володінням будь-яких паперових технік. Ця техніка була до недавнього часу зовсім не відома в нашій країні, але в останні роки набула величезної популярності. Тим часом в таких країнах як Китай, Японія, Польща, Чехословаччина, Німеччина та ін. Цей вид рукоділля відомий давно. Майстри і майстрині цих країн творять з газет справжні шедеври.

3. Слайд. Види плетіння.

Існує кілька видів плетіння.

  • просте чи ситцеве,
  • ажурне,
  • мотузкою,
  • спіральне і ін.

Закінчують плетіння вироби загинанням, яку можна зробити різними способами: проста, кіскою та ін.

4, 5 Слайди Зразки готових виробів з газет

6. Слайд Устаткування і матеріали

Для виготовлення необхідні наступні матеріали й устаткування:

7. Слайд Правила безпеки

2.2 Повторення правил безпеки при роботі з клеєм, гострими предметами:

1.Можно наносити клей на поверхню пальцями?

2. Що робити, якщо клей потрапив в очі?

3. Як треба сісти, щоб не зачепити товариша спицею?

III. Практична робота: «Виготовлення квіткового горщика»

1.Показать прийоми скручування трубочок (учасники скручують трубочки спільно з учнями).

8. Слайд Технологія виготовлення

а). Розрізати газету уздовж на чотири частини.

б). Накрутити газету на спицю під кутом і заклеїти куточок.

2.Показать прийоми плетіння дна, з використанням презентації (учасники плетуть дно горщика разом з учнями).

а). Трубочки скласти хрестом і переплести.

б). Взяти одну з трубочок і плести по колу.

3.Показать прийоми плетіння горщика способом «мотузочок» (учасники плетуть горщик разом з учнями).

Коли буде сплетено дно, поставити форму, яку будемо обплітають, плести будемо способом «мотузочок».

4.Показать прийоми загнучкі верху горщика (учасники виконують загину разом з учнями).

Закінчивши плетіння, зробити просту загину по верху вироби.

5.Рассказать про варіанти оформлення готового горщика, використовуючи презентацію і готові роботи.

Готову роботу потрібно оформити з урахуванням дизайну вашої квартири. Горщик можна пофарбувати морилкою, лаком, акриловими фарбами, можна нанести орнамент, виконати декупаж, зробити об'ємні квіти зі скрученого паперу, прикрасити мереживом, стрічками.

а). Можна декорувати виріб трояндами, скрученими з туалетного паперу.

б). Для стебла папір потрібно скрутити в джгут.

в). Вирізати листя.

а). Троянди скрутити з джгута.

б). Приклеїти декор на вазу.

6. Продемонструвати варіанти обробки готових виробів.

IV. Заключна частина:

1. Підбиття підсумків майстер - класу, демонстрація кращих робіт.

2. Я думаю, що вам сподобався наш майстер клас, забираючи з собою готову роботу, у вашому серці залишиться пам'ять про нашу зустріч. Зі святом дорогі ветерани! Бажаю вам творчих успіхів. А зараз дівчатка подарують вам сувеніри, виконані своїми руками.

майстер - класу плетіння з газет на тему:

«Не нудне заняття - плетіння з газет»

вчителя технології Наградова Л.В.

Мета: створення умов для розвитку особистості, здатної до художньої творчості і самореалізації особистості дитини через творче втілення в художній роботі власних неповторних рис і індивідуальності.

закріплення і розширення знань і умінь, отриманих на уроках трудового навчання, сприяти їх систематизації; навчання прийомам роботи з інструментами;

навчання вмінню планування своєї роботи;

навчання прийомам і технології виготовлення виробів;

навчання прийомам роботи з папером; навчання прийомам самостійної розробки виробів.

розвиток художнього смаку і творчого потенціалу;

розвиток образного мислення і уяви;

створення умов до саморозвитку учнів;

розвиток у дітей естетичного сприйняття навколишнього світу.

виховання поваги до праці і людей праці, старшому поколінню;

формування почуття колективізму;

екологічне виховання учнів;

У Федеральному компоненті державного Освітнього стандарту загальної освіти однієї з цілей, пов'язаних з модернізацією змісту загальної освіти, є гуманістична спрямованість освіти. Вона обумовлює особистісно-орієнтовану модель взаємодії, розвиток особистості дитини, її творчого потенціалу. Процес глибоких змін, що відбуваються в сучасній освіті, висуває як пріоритетне проблему розвитку творчості, мислення, що сприяє формуванню різнобічно-розвиненої особистості, що відрізняється неповторністю, оригінальністю.

Творчі здібності - здатність до створення оригінального продукту, вироби, в процесі роботи над якими самостійно застосовані засвоєні знання, вміння, навички, виявляються хоча б в мінімальному відступі від зразка індивідуальність, мистецтво.

Таким чином, творчість - створення на основі того, що є, того, чого ще не було. Це індивідуальні психологічні особливості дитини, що не залежать від розумових здібностей і проявляються в дитячій фантазії, уяві, особливому баченні світу, свою точку зору на навколишню дійсність. При цьому рівень творчості вважається тим більш високим, ніж більшою оригінальністю характеризується творчий результат.

Однією з головних завдань навчання і виховання дітей на заняттях є збагачення світосприймання вихованця, т. Е. Розвиток творчої культури дитини (розвиток творчого нестандартного підходу до реалізації завдання, виховання працьовитості, інтересу до практичної діяльності, радості творення і відкриття для себе щось нового ).

Плетіння з газетних трубочок використовує всі прийоми плетіння з лози або соломи, тому коріння технології йдуть звідти. Ідея використовувати замість лози папір належить східним майстрам, переважно з Кореї і Японії. Ці народи славляться віртуозним володінням будь-яких паперових технік.

Популярність плетіння з паперових або газетних трубочок, швидше за все, настала тоді, коли виробництво паперу та газет перестало бути розкішшю. Газети і тонкий папір стали більш доступними, ніж та ж лоза.

Чому варто займатися плетінням з газет?

Можна розглянути це питання в двох аспектах, духовному і матеріальному.

У духовному плані виділяються наступні моменти:

  • Життя з хобі значно цікавіше, ніж без нього.
  • Людині потрібна реалізація творчого потенціалу, особливо в тих випадках, коли робота з творчістю не пов'язана.
  • Приємно вносити позитивні моменти в життя оточуючих нас близьких людей.
  • Завдяки Інтернету, радує відчуття себе членом величезної творчої команди плетельщіков усього світу.
  • Причетність до благородної екологічного руху. Адже кожен плетельщік з газет утилізує в своєму «виробництві» чималу кількість непридатного матеріалу

Що стосується матеріальної сторони питання, то і тут маса переваг плетіння з газет - від можливості створення власного стилю в інтер'єрі, наявності під рукою подарунків для рідних, колег, до можливості побудови рукодільного, який навчає бізнесу.

Даний майстер-клас може бути використаний на уроках технології, гурткової роботи та у позакласних заходах.

4. Інтернет ресурси.

Схожі статті