План-конспект уроку з хімії (10 клас) на тему відкритий урок з хімії в 10 класі на тему - "

Відкритий урок з хімії в 10 класі.

Мета уроку. Сформувати поняття про гормонах. Ознайомити учнів з класифікацією гормонів і окремими представниками.







Хід уроку: I. Вступна частина.

1. Організаційний момент.

2. Перевірка домашнього завдання.

1) Картки з завданнями

1.Реакція приєднання характерна для кожного з речовин:

  1. бутена - 1 і етану
  2. Етін і циклопропана
  3. бензолу і пропанола
  4. метану і бутадієну - 1,3

2. У схемі перетворень

C 2 H 2 H 2 O, HgSO 4 Х 1 Сu (OH) 2. t Х 2

Речовиною «Х 2» є

1) карбонат міді (II) 3) метанова кислота

2) 1,2 етандіол 4) етиловий спирт

1. З кожним із двох речовин:

  1. етиленгліколь 3) диметиловий ефір
  2. етанол 4) метанол

2. У схемі перетворень

HC = CH Х CH 3 COOH

Речовиною «Х» є

  1. CH 3 CHO 3) CH 3 - CH 2 OH
  2. CH 3 - CO - CH 3 4) CH 3 - CH 3

1.Сложние ефіри не реагують з

  1. водою 3) киснем
  2. етанол 4) сульфатом натрію

2.В схемою перетворень

C 2 H 2 + X CH 3 COOH + Y CH 3 COOH

Реагентами «Х» та «Y» є

  1. Cu (OH) 2 і О 2 3) NaOH і Ag 2 O
  2. H 2 O і Сu (OH) 2 4) H 2 O 2 і H 2 O

1.Муравьіная кислота здатна проявляти властивості

1) альдегіду і спирту 3) карбонової кислоти і спирту

2) карбонової кислоти і альдегіду 4) карбонової кислоти і алкена

2. У схемі перетворень

C 2 H 2 A C 2 H 5 OH

Речовиною «А» є

  1. СH 3 COOH 3) CH 3 CHO
  2. C 2 H 2 CI 2 4) C 2 H 6

1.Углеводороди ряду етилену будуть реагувати з кожним з речовин, зазначених в ряду:

1) Br 2. HCI, С 3 H 8 4) HCHO, CH 4. HBr

2) КMnO 4. H 2. H 2 O 5) H 2. O 2. HCI

3) NaOH. C 6 H 6. Br 2 6) H 2 O. HCI. Br 2

2. Елементами «Х» та «Y» в схемі перетворень

З 2 H 5 CI + X C 2 H 5 OH + Y C 2 H 5 ONa

  1. X - KOH; Y - NaCI 3) X - KOH; Y - Na
  2. X - HOH; Y - NaOH 4) X - O 2; Y - Na

1. Встановити між назвою речовини і класом (групою) органічних сполук, з яким (дружиною) воно відноситься.

Назва речовини Клас (група) органічних сполук

А) гліцин 1) вуглеводи

Б) глюкоза 2) альдегіди

В) гліцерин 3) спирти

Г) бензол 4) амінокислоти

2. У схемі перетворень

оцтова кислота ---------> X --------> метан

речовиною «Х» є

  1. етаналь 3) ацетилен
  2. ацетат натрію 4) етанол

Питання для проведення усного опитування:

1). Що таке ферменти? Яка їхня хімічна природа?

2). Чим відрізняється дія ферментів від дії неорганічних каталізаторів?

3). Перерахуйте фактори, які впливають на швидкість ферментативної реакції.







4) .При якій температурі ферменти проявляють найбільшу активність. 26 0 С, 36 0 С, 56 0 С.

5). Вкажіть оптимальне значення рН для дії амілази і пепсину.

6). Какклассіфіціруют ферменти і какобразуются їх тривіальні назви?

7). Назвіть області застосування ферментів в промисловості.

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Хлопці виконують завдання модуля по тим е «Гормони».

1. Повідомлення учнів по темі «Гормони»

2. Презентація на тему «Гормони»

3. Самоконтроль, виконання завдань тесту

4. Рішення завдання

Мета: Сформувати поняття про гормонах. Ознайомити учнів з класифікацією гормонів і окремими представниками.

Завдання 1. Вивчіть текст підручника на 257 стор. І дайте відповідь на питання и:

1. Що таке гормони?

2. Чим виробляються гормони?

3. Яку роль виконують гормони в живих організмах?

У тексті знайдіть визначення гормонів і запишіть в зошит.

Мета: Ознайомити учнів з класифікацією гормонів.

Завдання 1. Вивчіть текст підручника на стор. 257, другий абзац і закінчити схему:

Характерні властивості гормонів

Завдання 2. У тексті підручника знайдіть визначення гомеостазу. Запишіть в зошит.

Завдання 3. Вивчіть текст підручника на стор.258 і закінчите схему:

Гормони по хімічній будові

Мета: Сформувати поняття про гормонах. Ознайомити учнів з класифікацією гормонів і окремими представниками.

Завдання 1. Вивчіть текст підручника на 257 стор. І дайте відповідь на питання:

1. Що таке гормони? Біологічно активні речовини

2. Чим виробляються гормони? Залозами внутрішньої секреції (ендокринними залозами)

3. Яку роль виконують гормони в живих організмах? Регулюють діяльність органів і тканин живого організму (Обмін речовин, ріст і розвиток)

У тексті знайдіть визначення гормонів і запишіть в зошит.

Гормони - біологічно активні речовини, які виробляються залозами внутрішньої секреції і регулюють діяльність органів і тканин живого організму

Мета: Ознайомити учнів з класифікацією гормонів.

Завдання 1. Вивчіть текст підручника на стор. 257, другий абзац і закінчити схему:

Характерні властивості гормонів

Завдання 2. У тексті підручника знайдіть визначення гомеостазу. Запишіть в зошит.

Гомеостаз - це сталість складу внутрішнього середовища організму, контроль і регулювання вмісту води, вуглеводів, електролітів і т.п. в ньому.

Завдання 3. Вивчіть текст підручника на стор.258 і закінчите схему:

Гормони по хімічній будові

1.Тіроксін 1. Вазопрессин 1.Інсулін

2. Адреналін 2. Глюкагон

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Відкритий урок з хімії в 8 класі по темі. Рішення розрахункових завдань по темі "Кількість речовини. Моль".

Рішення розрахункових завдань по темі "Кількість речовини. Моль.".

ТЕМА: СПИРТИ. СКЛАД, КЛАСИФІКАЦІЯ І ізомерів СПИРТІВ. ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ. Водневих ЗВ'ЯЗОК. Мета уроку. Розглянути будову, гомологічні ряди спиртів різних типів. Познак.

Матеріал відкритого уроку з хімії в 10 класі

У матеріал відкритого уроку входить: 1. розробка урока2. презентація до уроку3. робочий лист для заповнення ученіком4. форми для роботи журі.

Розробка відкритого уроку з хімії у 8 класі на тему "Реакції обміну"

тип уроку: урок вивчення нового матеріала.Целі уроку: Образовательная.В результаті уроку учні дізнаються: що таке реакція обміну; як відрізнити реакцію обміну від інших хімічних реакцій; що таке реакц.

Урок з хімії в 10 класі на тему "Глюкоза. Будова. Властивості".

Урок з органічної хімії в 10 класі за програмою Новошінскіх.

Відкритий урок з хімії в 9 класі по темі: «Вугільна кислота та її солі».

Мета уроку: вивчити властивості солей вугільної кислоти карбонатів і гідрокарбонатов.Задачі уроку: Освітня: - повторити середні і кислі солі на прикладі карбонатів і гідрокарбонатів.

Конспект уроку з хімії в 10 класі по темі "Вуглеводи"

Матеріал розрахований на 2 години. УМК Г.Е.Рудзітіс, Ф.Г.Фельдман.Матеріал дуже пізнавальний і розрахований на середнього учня, в класі має бути більше 15 чоловік, так як на уроках використовують.







Схожі статті