Ми йдемо в зоопарк »

Анна Канева
«Ми йдемо в зоопарк». Заняття з ознайомлення з навколишнім світом у другій молодшій групі

Мета. познайомити дітей з тваринами жарких країн.

Завдання. дати дітям знання про тварин жарких країн (лев, жираф, слон, про середовище їх проживання, про характерні особливості зовнішнього вигляду; закріпити у дітей вміння класифікувати тварин на диких і домашніх; виховувати у дітей дбайливе ставлення до них.

Предметна робота. читання оповідань Б. Житкова «Як я їздив в зоосад». настільні-гри «Зоологічне лото». «Парочки». макет сюжетно-рольової гри «Зоопарк».

Словник. слон, хобот, жираф, зебра, смугаста, лев, грива, хижак, зоопарк. спекотні країни.

Матеріал. по 4 картки із зображенням диких, домашніх і тварин жарких країн, будиночок, галявина, дерева (ліс, макет зоопарку. розповіді Б. Житкова «Як я їздив в зоосад».

Хід заняття:

Вихователь пропонує дітям відгадати загадки і диких і домашніх тварин, якщо діти відповідають правильно показує картинку із зображенням відгадати тваринного (2-3 загадки). Потім педагог цікавиться у дітей, чи знають вони якісь тварини відносяться до домашніх, а які до диким (діти перераховують) і чому вони так називаються. Уточнює, що домашні тварини приносять людині користь (собака - охороняє будинок, кішка - ловить мишей, корова і коза дають молоко, вівця - дає шерсть на носочки і рукавиці для хлопців, за це він годує і поїть їх, береже.

Потім педагог розповідає дітям, що є ще тварини, які живуть дуже, дуже далеко, в жарких країнах, там де завжди тепло. Це слон, жираф, зебра, лев; І просить дітей назвати яких ще тварин жарких країн вони знають (відповіді дітей). Всіх цих тварин ми можемо побачити тільки по телевізору або в зоопарку. І пропонує дітям здійснити прогулянку в зоопарк.

Физминутку «Полетимо на літаку».

З ним зібрався я в політ.

Праве крило відвів, подивився.

Ліве крило відвів, подивився.

Я мотор заводжу, і уважно дивлюся.

Піднімаюся, вгору лечу,

Повертатися не хочу.

Діти сідають півколом у столу, на ньому стоїть макет зоопарку.

Вихователь пропонує дітям назвати ще раз тих тварин, які живуть в зоопарку. звертають увагу, що всі звірі перебувають в клітинах. Задає дітям питання. «Для чого клітини?» Вислуховує відповіді дітей (це для того, щоб вони не тікали, і не лякали людей).

Після цього педагог пропонує пограти дітям в гру «Хто де живе?»

Мета гри. закріпити класифікацію тварин на диких, домашніх, тварин жарких країн. Діти розкладають картинки з тваринами за умовами проживання. домашніе-

до будиночка, дикі в ліс-до дерев, жарких країн - до пальми.

В кінці заняття вихователь цікавиться у дітей чи сподобалося їм прогулянка в зоопарк?; яких тварин вони там бачили? (Діти перераховують); яка тварина запам'яталося їм найбільше ?; хотіли б вони ще раз відвідати зоопарк. тільки вже справжній?

Ми йдемо в зоопарк »
Конкурс знавців: «Дикі тварини Півночі і жарких країн» в підготовчій групі. Мета: Закріпити уявлення дітей про диких тварин Півночі і жарких країн. Розвивати зв'язне мовлення. Завдання: Розширити і поглибити уявлення.

Презентація по лексичної теми «Тварини жарких країн» Тваринний світ жарких країн дуже різноманітний і привабливий для дітей. У процесі спостереження за дітьми був помічений стійкий інтерес до.

Схожі статті