Майстер-клас - яблуневий цвіт в стилі - канзаші -

Тип уроку: комбінований.

Мета: формувати вміння вдосконалювати свою майстерність при виготовленні квітів для картини.

  1. Освітня: вчити дітей виконувати роботу в «майстернях» по виготовленню картини в техніці канзаші.
  2. Розвиваюча: розвивати дрібну моторику при роботі з тканиною, дротом і голкою. Розвивати мова учнів, вихованців. Розвивати в дітях художній смак і творчість.
  3. Виховує: виховувати любов до природи рідного краю, виховувати естетичні почуття.

Методи і прийоми навчання: метод проектів, діалог - інтерактивні методи, пояснювально-ілюстративний, бесіда, розповідь, пояснення, роз'яснення, приклад, практичний (виконання практичного завдання), заохочення.

Креп-сатин (шовкова тканина), батик акрил (фарби по тканині), сіль, дріт, вата, золота фарба, рамка, органза (прозора синтетична тканина), полімерний клей, ножиці, свічки, сірники, атласні стрічки (шовкові стрічки), кольорові олівці, точилка для олівців, клейовий пістолет. Технологічна карта «Робота майстерень», презентація «Майстер-клас», мультимедійна апаратура.

Креп-сатин (шовкова тканина). батик акрил (фарби по тканині) органза (прозора синтетична тканина), атласні стрічки (шовкові стрічки).

I. Організаційний момент.

II. Основний етап.

  1. Введення в тему. Повідомлення теми уроку.
  2. Повторення пройденого матеріалу.
  3. Пояснення нового матеріалу.
  4. Актуалізація нових знань.
  5. Практична робота.

III. Підбиття підсумків.

  1. Виставка картини «Яблуневий цвіт».
  2. Самоаналіз діяльності учнів.
  3. Бесіда з питань.
  4. Підсумок уроку.

I. Організаційний момент

- Привіт, хлопці. Уявіть, що ви перебуваєте в художній майстерні, а ви - майбутні майстри, які навчаються у справжніх майстрів - викладачів. (Слайд 1)

II. основний етап

- Хлопці, сядьте прямо і будьте уважні. Адже сьогодні незвичайний урок - майстер клас. Ми, педагоги будемо вам передавати секрети майстерності, а ви намагайтеся перейняти їх, щоб відчути себе справжніми майстрами. (Слайд 2)

Ви побачите зараз
Справжній майстер-клас.
Зробимо ми для душі
Всі квіти з канзаші.

У нашій країні ми теж завжди з нетерпінням чекаємо весняного цвітіння (показати справжню квітучу гілочку). У Росії особливо гарні яблуні в цвіту. Але дерево цвіте тільки один тиждень і щоб продовжити милування цією красою, ми вирішили зробити картину з зображенням гілки яблуні, а квіти зробити в техніці канзаші. Ми вчимося у природи створювати красу.

Отже, тема майстер-класу. «Яблуневий цвіт в стилі канзаші».

2. Повторення пройденого матеріалу.

- Хлопці, що ви робили в техніці канзаші?

Передбачувані відповіді дітей.

- Картину «Польові квіти», прикраси з шовкових стрічок.

- Техніка канзаші цікава, тільки потрібно не повторювати помилок, які були допущені на попередньому уроці (попередження помилок). Потрібно виконувати роботу обережно і акуратно.

3. Пояснення нового матеріалу.

- Перш ніж приступити до практичної діяльності, скажіть, що нам необхідно зробити? (Слайд 5)

(Відповіді дітей) - Картину «Яблуневий цвіт».

2) Для чого? Яке призначення картини?

- Для прикраси інтер'єру нашої школи.

3) Яку попередню роботу ви провели?

4) Який знадобиться матеріал і обладнання. (Слайд 7,8)

- Креп-сатин (шовкова тканина), батик акрил (фарби по тканині), сіль, дріт, вата, золота фарба, рамка, органза (прозора синтетична тканина), полімерний клей, ножиці, свічки, сірники, атласні стрічки (шовкові стрічки), кольорові олівці, точилка для олівців, клейовий пістолет.

5) Згадайте правила техніки безпеки. (Слайд 9)

  1. Обережно працюй з гострими предметами: голкою, ножицями і точила для олівців.
  2. Обережно працюй з сірниками і вогнем.
  3. Чи не дихай на полум'я.
  4. Чи не нахиляйся над вогнем.
  5. Обережно працюй з клейовим пістолетом і клеєм в добре провітрюваному приміщенні.
  6. Після роботи наведи порядок на своєму столі.
  7. Актуалізація нових знань.

- Майстер-клас дає можливість дізнатися нові секрети техніки канзаші. Це хвилюючий момент. Але ви впораєтеся. Для цього потрібно бути дуже уважними і виконувати в точності всі вказівки викладача. Намагайтеся і у вас все вийде!

- Вся робота розподілена по майстернях. (Слайд 10)

На технологічній карті кожній майстерні показано, в якій послідовності потрібно виконувати роботу.

5. Практична робота.

Перш, ніж приступити до роботи, потрібно не забувати правила техніки безпеки.

Викладачі показують нові способи технології канзаші, а так само секрети майстерності кожній майстерні. При необхідності вони допомагають учням, вихованцям освоювати нові прийоми роботи з шовковими стрічками.

Контролювання вчителем практичної роботи учнів:

  1. Правильність виконання технології канзаші.
  2. Індивідуальна робота з учнями, котрі відчувають труднощі.
  3. Контроль якості виконаної роботи, виправлення помилок.

- «Батик» (розпис по тканині) (Слайд 11)

- Фон картини виконується в техніці: батик. Спочатку на рамку натягається тканина (креп-сатин), закріплюється кнопками, потім олівцем накидається малюнок гілки яблуні. Резервує, (бензин, розчинений у воску) набирається в спеціальну трубочку і за допомогою неї фіксується контур гілки. Потім акриловими фарбами по тканині широким пензлем або губкою виконується розпис фону для картини. Використовуються холодні кольори: синій, блакитний, лимонний, рожевий, бузковий, зелений. Після цього розписується гілка яблуні коричневим кольором і вся картина посипається сіллю до повного висихання, для освіти ефекту крапель дощу. Важливо не зрушити сіль, щоб був чітким малюнок.

- «Форма» (викроювання заготовок з тканини) (Слайд 12)

-Зверніть увагу, що вирізати потрібно за шаблоном без попереднього обведення олівцем, щоб не залишалося темних слідів графіту. Викрито заготовки пелюстки, основи для квітки, листа і серцевини.

- «Випалювання» (випал пелюсток, серцевини і листя квітки) (Слайд 13)

- При випалюванні необхідно правильно тримати тканину, швидко проводити її над вогнем в нижній частині полум'я. У листка спочатку обпалити прожилки, а потім краї. Серцевину спочатку обпалити по краях, а потім краї докласти один до одного і спаяти в кільце.

- «Художник» (розпис пелюсток і серцевини) (Слайд 14)

- Нагострити олівці. Набрати кольоровий графіт ватною паличкою або пальцем і розтерти його на тканини. Пелюстки пофарбувати в рожевий колір, а серцевину в жовтий.

- «Золота середина» (виготовлення основи для квітки) (Слайд 15)

- За шаблоном викроїти з тканини коло. Наметочним стібком (швом вперед голкою) стягнути краю кола, закріпивши вузликом.

- «Заготівля тичинок» (виготовлення тичинок) (Слайд 16)

- Нарізати дріт шматочками, довжиною 5 см (для однієї квітки 6 штук).

Налити клей, після того як він трохи підсохне, вмочити в нього кінчик дроту і обмотати шматочком вати. Потім пофарбувати золотою акриловою фарбою. Після висихання з'єднати в пучок тичинки і закріпити їх у нижній частині, скрутивши дріт в кільце.

- «Яблуневий цвіт» (наклеювання пелюсток і пришивання серцевини, збір бутона, оформлення квітучої гілки яблуні) (Слайд 17)

- Наклеїти основу квітки з виворітного боку. Приклеїти до країв 5 пелюсток з атласу. Потім в середину поставити тичинки і навколо них приклеїти 4 пелюстки з атласу і 3-4 пелюстки з органзи. Через серцевину протягнути тичинки і намёточним стібком стягнути її біля основи квітки, закріпивши вузликом.

- Бутон збирається тільки з пелюсток і тичинок. Навколо нього в нижній частині приклеюються зелені чашолистки (5 шт). (Слайд 18)

- Спочатку квіти, бутони і листя розташовуються по картині, а потім виконуватися аплікація клейовим пістолетом. (Слайд 19)

III. Підбиття підсумків.

1. Виставка роботи «Яблуневий цвіт».

Захист роботи: Каунова Марія на синтезаторі виконує «Весняну мелодію».

2. Самоаналіз діяльності учнів.

- Які були допущені помилки?

-Що нового ви для себе відкрили в майстер-класі?

- Чи можете ви застосувати в житті це майстерність, наприклад: прикрасити інтер'єр приміщення?

- Що нового ви сьогодні дізналися?

- Які майстерні працювали в майстер-класі?

- Чи цікаво вам виконувати квіти в техніці канзаші?

-Яблуня приносить добрі плоди. А людина може принести добрі плоди у вигляді вчинків, різних хороших справ? Наведіть приклад.

- Всі хлопці проявили творчість, виконували свою роботу акуратно. Молодці!

Схожі статті