Конспект нод малювання тема «рукавичка» (всіма улюблена «рукавичка» за новим)

Вікторія Якубович
Конспект НСД Малювання тема «Рукавичка» (всіма улюблена «Рукавичка» за новим)

Безпосередньо освітня діяльність «Малювання» з використанням здоров'язберігаючих технологій.

Використана література Комарова Т. С. «Образотворча діяльність в дитячому садку 3-4 роки»

Мета. Вчити дітей малювати за мотивами казки «Рукавичка». створювати казковий образ. Закріплювати вміння прикрашати предмет, використовувати в процесі малювання фарби різних кольорів; різні прийоми; чисто промивати кисть і осушувати її про серветку, перш ніж взяти іншу фарбу.

1. Вчити малювати візерунки з прямих ліній, і відбитків пензлика, створювати ритмічну композицію, використовуючи різні техніки малювання.

2. Розвивати почуття ритму (чергування 3 кольорів).

3. Закріплювати знання назв квітів.

4. Виховувати естетичний смак.

Вид діяльності. інтегрована (продуктивна, ігрова).

Форма організованої діяльності. фронтальна

Освітні області. «Художня творчість». «Соціалізація». «Пізнання». «Комунікація». «Здоров'я»

1. Формувати навички акуратної роботи.

2. Тренувати в малюванні різними способами. викликати радість від отриманого зображення.

1. Формувати доброзичливі ставлення до тварин.

1. Вчити розуміти природні взаємозв'язку, робити власні висновки.

2. Сприяти розвитку допитливості, мислення.

1. Вчити підтримувати бесіду на запропоновану тему.

2. Висловлювати свою точку зору, чітко відповідати на питання.

Методичні прийоми. розглядання картинок, театралізована вистава, питання, відповіді дітей, пальчикова гімнастика, физкультминутка.

Попередня робота. бесіда про зиму.

Устаткування. картинки із зображенням рукавичок. рукавичка. набір звірів (маленькі пальчикові тварини)

Матеріал. пензлика, гуаш (жовтого, червоного, синього і зеленого кольору, баночки з водою, заготовки рукавичок. серветки на кожну дитину.

Хід заняття:

1. Організаційний момент

Вихователь. Хлопці! Яка зараз пора року? Правильно, Зима. А в який одяг ми одягаємося взимку, що б погуляти? А навіщо нам потрібні взимку рукавички. (Відповіді дітей).

Вихователь. Хлопці, зараз ви подивіться казку, яка так і називається «Рукавичка».

Театралізована вистава за мотивами казки «Рукавичка». (За допомогою пальчикових звіряток. Показує і розповідає вихователь)

Якось раз взимку йшов дід через ліс. Йшов він йшов і ненавмисно кинув свою рукавичку. Повз пробігали мишка. Побачила вона, що рукавичка лежить сама собі на снігу і подумала, що вийде з неї відмінний будиночок. Влізла мишка в рукавичку і каже. - Буду я тепер тут жити. Тут повз жаба прискакує, побачила вона рукавичку і каже. - Яка тепла рукавичка. Хто тут живе? - Я живу, мишка-нарушка. А ти хто? - А я жаба-попригушка. Пусти мене до себе жити, а то на вулиці он як холодно! -Ну йди! - відповіла мишка. І стало їх двоє в рукавичці жити. Незабаром скакав по лісі заєць. Побачив він рукавичка лежить і теж підбіг до неї і питає. - Хто, хто в рукавичці живе. - Я мишка-нарушка. - І я жаба-попригушка. - А я зайчик-попригайчік. Можна я теж буду жити з вами? - Ну йди! І стало їх троє. Тут пробігає повз лисичка. Побачила вона, що така тепла рукавичка лежить посеред лісу. підбігає і питає. - Хто, хто в рукавичці живе. - Ми живемо. Мишка-нарушка, жаба-поскребушка і сірий зайчик-попригайчік. А ти хто будеш? - А я лисичка-сестричка. Можна мені до вас? Ось їх живе четверо вже, а рукавичка тільки одна. Глядь, а повз біжить вовк, підбігає він теж до рукавички та й питає. - Хто, хто в рукавичці такою теплою живе. - Ми. мишка-нарушка, жаба-поскребушка, сірий зайчик-попригайчік та лисичка-сестричка. А ти хто будеш? - А я вовчок-сірий бочок! Пустіть і мене жити до себе! - Ну, добре, йди! Вліз і вовк в рукавичку і стало їх вже п'ятеро. Звідки не візьмись, йде повз кабан. - Хрю-хрю-хрю, хто в рукавичці живе. - теж запитує він. - Ми. мишка-нарушка, жаба-поскребушка, сірий зайчик-попригайчік, лисичка-сестричка і вовк-сірий бочок, - відповідають йому. - А ти хто? - А я кабан-кликан буду. Пустіть мене до себе жити! - Але у нас вже місця майже немає. Як ти сюди залізеш? - Та вже як-небудь впіхнусь, - відповів кабан. - Ну, лізь! - відповіли з рукавички. Впихнули і кабан до них. Стало їх шестеро. Роздулася рукавичка. ледве-ледве витримує, вже по швах повзе. Але тут як сучки затріщать, вийшов з лісу ведмідь і теж йде до рукавички. - Хто, хто в рукавичці живе. - Мишка-нарушка, жаба-поскребушка, сірий зайчик-попригайчік, лисичка-сестричка, вовк-сірий бочок і кабан-кликан. А ти хто такий? - Ох, як вас багато тут! А я медведюшка-батюшка, пустіть мене до себе! - Але як же ти залізеш сюди? Тут вже он як тісно! - Як-небудь спробую! - відповідає ведмідь. - Ну, йди, тільки скраєчку. Втиснувся ведмідь і стало їх семеро. Але так само тісно стало! Того й гляди рукавичка розірветься. А до цього часу дід кинувся своєї пропажі, - зникла одна рукавичка. І пішов він назад в ліс шукати її. А з ним собачка була і вона вперед побігла. Біжить вона біжить по лісі і раптом побачила лежить рукавичка на снігу і ворушиться! Вона як гавкне. - Гав гав гав! Звірі злякалися, вискочили з рукавички і кинулися навтьоки. Прийшов дід і забрав свою рукавичку.

2. Проблемна ситуація

- Хлопці, а що ж робити - звірята залишилися без будиночка? (Міркування дітей). Допоможемо їм, намалюємо для звірів будиночки-рукавички. що б їм взимку було не холодно.

- Подивіться на картинки, що на них зображено? (Рукавички).

(Показ трьох намальованих по різному рукавичок)

- Як прикрашені рукавички. (Відповіді дітей).

- Ми з вами намалюємо першу рукавичку. а якщо хтось захоче потім намалювати другу або третю. я вам допоможу. Але, перш ніж ми почнемо малювати. покажіть, кА мені свої пальчики.

Пальчикова гімнастика «Це звірі»

У звірів чотири лапи. (Піднімаємо і опускаємо 4 пальця на ручках)

Кігті можуть подряпати. (Пальці рухаються як кігтики)

Чи не особа у них, а морда. (З'єднати пальчики двох рук, утворивши кульку, по черзі роз'єднувати пальчики, опускаючи їх)

Хвіст, вуса, а носик мокрий. (Хвилеподібні рухи рукою, «малюємо» вуса, кругові рухи пальцем по кінчику носа)

І, звичайно, вушка (розтираємо долоньками свої вушка)

Тільки на маківці. (Масажуючи дві точки тімені)

- Подивіться, якого кольору у вас гуаш на столах? (Червона, жовта, зелена, синя)

Вихователь. Молодці. Тепер подивіться і послухайте, як ми будемо малювати.

- Візьміть пензлик трьома пальцями у металевого «комірця». Намочимо пензлик. Приберемо зайву воду об край баночки.

Пензлик стосується фарби тільки власний частиною, «комірець» повинен залишатися чистим.

- Малюємо пряму лінію жовтим кольором. Ставлю пензлик зліва на самий край рукавички і веду лінію направо до іншого краю. Якщо пензлик стала сухою, її треба знову намочити і взяти фарбу.

- Що потрібно зробити, щоб малювати іншим кольором. (Вимити пензлик)

- Тепер малюємо другу лінію зеленим кольором. Відступаю від прямої лінії. Ставлю пензлик зліва і малюю другу лінію.

- Тепер третю лінію малюємо жовтим кольором.

- А тепер подивіться, як можна ще прикрасити наші рукавички. Виберіть улюблений свій колір. Умочіть пензлик у фарбу улюбленого кольору і робимо примакивание пензликом, виходять гарні відбитки пензлика. Зробіть стільки відбитків, скільки вам подобається.

- Ось яка рукавичка у мене вийшла.

(Виконання роботи дітьми. В ході виконання допомагати дітям, нагадувати. В процесі роботи хвалити дітей).

- Ось, і прикрасили ми рукавички. Які вони вийшли? (Вони вийшли яскраві, красиві, нарядні)

- Молодці, хлопці. У вас вийшли дуже красиві рукавички. Як ви думаєте, зверятам, сподобаються наші рукавички. Я думаю, сподобаються.

Давайте станемо в гурток і порадіємо:

Ти дивись, зима настала! (Руки розвести)

Снігу випало чимало. (Рукою провести по поясу)

Ну, скоріше біжи за мною, (біг по колу)

Пограй в сніжки і ... стій! (Імітація кидання сніжок)

Не страшні нам холоду (знову розвести руки)

Рукавички хоч куди. (Показати долоні)

Конспект комплексного заняття з розвитку мовлення та аплікації в другій молодшій групі «Рукавичка» муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок № 47» Конспект комплексного заняття в другій молодшій.

Конспект НСД (область «Комунікація») в середній групі «В гості до казки« Рукавичка »» ГО: «Комунікація», «Пізнання», «Художня творчість», «Музика», «Фізична культура». Завдання: Освітні: Формувати вміння.

Конспект НСД по аплікації дітей другої молодшої групи за темою «Рукавичка» Цілі: Вчити дітей розташовувати візерунок в лінію, правильно чергуючи фігури за формою і кольором. Закріплювати вміння самоорганізовувати робочі місце.

Конспект НСД з розвитку мовлення в середній групі «В гості до казки« Рукавичка »Конспект НСД з розвитку мовлення у середній групі« В гості до казки «Рукавичка" Мета: Розвивати зв'язне мовлення дітей. Завдання: Освітні.

Конспект заняття з використанням здоров'язберігаючих технологій в групі для дітей з ОНР 6-ого року життя «Рукавичка» Конспект комплексного заняття з розвитку мовлення з використанням здоров'язберігаючих технологій в групі компенсує спрямованості для.

Малювання кольоровими олівцями за задумом «Хто-хто в рукавичці живе?» За мотивами казки «Рукавичка» Малювання кольоровими олівці за задумом: «Хто-хто в рукавичці живе?» (За мотивами казки «Рукавичка».) Завдання. Вчити малювати, розкриваючи.

Конспект нод малювання тема «рукавичка» (всіма улюблена «рукавичка» за новим)
Малювання в старшій групі на тему «Дикі тварини взимку» за казкою «Рукавичка» Добрий вечір, Шановні колеги. Вся минулий тиждень в нашому дитячому садку № 210 "Ладушки" була присвячена тваринам. Їх життя в холодну.

Конспект нод малювання тема «рукавичка» (всіма улюблена «рукавичка» за новим)
Рукавичка Дід Морозу Подарунок дідуся Морозу - рукавичка. Спільна діяльність вихователя і дітей. Робота може бути використана вихователем в середній.

Схожі статті