Юніори наступають! Як фінська і російська молодь здивувала всіх на ралі в суомі

Перший стартовий номер в «каналі» зі ста з гаком машин отримав повнопривідний хетчбек Mitsubishi Mirage R5 c 1620-кубовим турбодвигуном, на якому виступав колишній пілот світової команди DMACK WRT Ярі Кетомаа

Правда, щоб дотриматися всіх формальностей, команді Рованпера довелося серйозно потрудитися, адже і на ознайомленні з трасою, і на перегонах між спецділянками Калле не можна було сідати за кермо! В результаті юніор диктував стенограму з лівого крісла праворульного автомобіля, його штурман Рісто Піетілайнен записував «стінку» на задньому сидінні, а бублик в цей час крутив батько вундеркінда, Харрі Рованпера. Ну а в самій гонці Калле і Рісто раз у раз мінялися місцями: «безправний» пілот кермував турбованим хетчбеком Skoda Fabia R5 на спецдільницях, а досвідчений штурман - на дорожніх секціях.

Роль пілота одного з «нульових» екіпажів виконував в Міккелі минулорічний чемпіон світу в заліку WRC 2 Есапекка Лаппи

Однак всі ці складнощі не позначилися на сенсаційне результаті: Рованпера виграв першу ж свою гонку в домашній першості, яке вважається одним з найсильніших в Європі! І це - незважаючи на прокол на початку другого дня, через якого Калле втратив майже півхвилини.

Менеджером Калле Рованпера відтепер виступатиме легендарний Тімо Йоухкі, який до цього вивів на міжнародну «орбіту» фінських чемпіонів світу Томмі Мякинена і Юху Канккунен

Другим в Міккелі, поступившись Рованпера 10,7 секунди, фінішував нинішній лідер чемпіонату Суомі, 29-річний Теему Асунмаа, який виступав на такий же Шкоді. Ну а третій час, що вельми приємно, показав російський юніор Микола Грязін, який попутно виграв на своїй Фабії R5 змагання в заліку Baltic Rally Trophy. Від Калле Коля за 110 «бойових» кілометрів відстав усього на 48 секунд, і при цьому молодий москвич залишив позаду відразу двох багаторазових чемпіонів Фінляндії - Юху Сало (Peugeot 208 T16) і Ярі Кетомаа (Mitsubishi Mirage R5)!

Микола Грязін і Ярослав Федоров на парній гонці в Міккелі, що відкривала програму дводенного ралі

А я 26 років за кермом, і уявіть, поняття ні найменшого не маю що таке керованість. Це що взагалі таке? Погана керованість це коли кермо вправо коротше. а машина їде вліво? ...

Зараз за 1,4 млн можна купити Еті в дуже хорошій комплектації, звичайно він морально застарів, але по ходовим якостям на голову краще япошек, не кажучи вже про Крет.

Власники Холдена - молодці. Замість виробництва - торгівля, причому під своєю маркою, замість заводу - бізнес-центр, торгові центри, житло. Все це так нагадує рідні простори. Схоже, недарма пишуть, що в ...

Дивно, завод закривають, а работнички на фотке такі прям веселі, що дивитися тошно.